21°C
20.09.2024.
117.062
104.8191

СРПКИЊАМА САМО БОД Фудбалерке Србије у Старој Пазови одиграле НЕРЕШЕНО с Пољском

31.10.2023. 23:27 16:25
Извор: fss.rs

СТАРА ПАЗОВА: Женска фудбалска репрезентација Србије одиграла је данас нерешено са Пољском 1:1 (0:1) у мечу четвртог кола Групе 3 Дивизије Б Лиге нација.

Гол за Србију постигла је Дина Благојевић у 52. минуту, док је за гостујући тим прецизна била Наталија Падиља у 43. минуту.

Пољакиње су агресивније ушле у утакмицу и већ у четвртом минуту су погодиле стативу. Србија није успевала да озбиљније угрози голмана гостујуће екипе. У 42. минуту Пајор је пронашла Падиљу која шаље лопту у мрежу и доноси предност својој екипи.

Већ на почетку другог полувремена Дина Благојевић је центаршут Јелене Чанкович искористила да постигне гол у 52. минуту. Милица Костић је уписала више одбрана до краја утакмице и тако сачувала бод својој екипи.

МЕЂУНАРОДНИ МЕСЕЦ БОРБЕ ПРОТИВ РАКА ДОЈКЕ: Победимо заједно

Акцији борбе против малигне болести која погађа највише жена и у Србији и у свету, прикључују се Фудбалски савез Србије и женске А репрезентације Србије и Пољске. Тим поводом, чланице оба национална тима уочи утакмице Лиге нација у Спортском центру ФСС у Старој Пазови, носиле су специјално дизајниране шалове са слоганом "Победимо заједно!" Акцији се придружила и Сандра Сремчевић, потпредседница ФСС.

У знак подршке борби против рака дојке, репрезентативка Србије и првотимац минхенског Бајерна, Јована Дамњановић, на загревање пред утакмицу против Пољске истрчала је у специјално дизајнираним копачкама, које ће се наћи на хуманитарној аукцији.

Г. М.

После четири одиграна кола, Пољска је прва у групи са десет бодова, Србија на другом месту има седам, а Украјина и Грчка имају по три.

У децембру ће Србија гостовати Грчкој, а у последњем колу ће дочекати Украјину.

– Нисмо ни ми створили толики број прилика као што је то било у Пољској. Био је ово дуел два једнака ривала, тешка утакмица у којој су одлучивали детаљи. Девојке су дале све од себе. Можда смо у неким ситуацијама могли да завршним пасом решимо утакмицу. Идемо даље, главе горе и даље смо у игри. Прва екипа иде директно у Лигу нација, друга игра бараж. По мом мишљењу обе ове екипе заслужују да играју Лигу нација на пролеће – казао је селектор Србије Драгиша Зечевић.

О предстојећа два сусрета он је ракао да екипа увек иде на победу, да направи што бољи скор и да побољша игру до жељеног нивоа.

– Још увек нисмо на нивоу на ком желимо да будемо и који захтева та "А" лига, али потрудићемо се да поправимо све сегменте игре и да будемо само бољи. Очекујем шест бодова, видећемо до краја како ће се све одиграти. Свесни смо да ће борба до краја да буде тешка и још увек ништа није решено – закључио је Зечевић.

Србија – Пољска 1:1 (0:1)

СТАРА ПАЗОВА: Спортски центар ФСС. Судија: Галија Ечева (Бугарска). Стрелци: Благојевић у 52. минуту за Србију и Падила у 43. за Пољску.

СРБИЈА: Костић, Илић (54. Ивановић), Словић, Дамјановић, Влајнић, Чанковић, Павловић, Благојевић (65. Миливојевић), Пољак, Дамњановић, Филиповић (83. Мијатовић).

ПОЉСКА: Киџињек, Матушик, Грец (61. Ачинска), Вос, Вианковска, Грабовска, Паволек, Лефелд (90+1. Вробел), Падила, Пајор, Камжук (69. Адамек).