SRPKINJAMA SAMO BOD Fudbalerke Srbije u Staroj Pazovi odigrale NEREŠENO s Poljskom

31.10.2023. 23:27 16:25
Izvor: fss.rs

STARA PAZOVA: Ženska fudbalska reprezentacija Srbije odigrala je danas nerešeno sa Poljskom 1:1 (0:1) u meču četvrtog kola Grupe 3 Divizije B Lige nacija.

Gol za Srbiju postigla je Dina Blagojević u 52. minutu, dok je za gostujući tim precizna bila Natalija Padilja u 43. minutu.

Poljakinje su agresivnije ušle u utakmicu i već u četvrtom minutu su pogodile stativu. Srbija nije uspevala da ozbiljnije ugrozi golmana gostujuće ekipe. U 42. minutu Pajor je pronašla Padilju koja šalje loptu u mrežu i donosi prednost svojoj ekipi.

Već na početku drugog poluvremena Dina Blagojević je centaršut Jelene Čankovič iskoristila da postigne gol u 52. minutu. Milica Kostić je upisala više odbrana do kraja utakmice i tako sačuvala bod svojoj ekipi.

MEĐUNARODNI MESEC BORBE PROTIV RAKA DOJKE: Pobedimo zajedno

Akciji borbe protiv maligne bolesti koja pogađa najviše žena i u Srbiji i u svetu, priključuju se Fudbalski savez Srbije i ženske A reprezentacije Srbije i Poljske. Tim povodom, članice oba nacionalna tima uoči utakmice Lige nacija u Sportskom centru FSS u Staroj Pazovi, nosile su specijalno dizajnirane šalove sa sloganom "Pobedimo zajedno!" Akciji se pridružila i Sandra Sremčević, potpredsednica FSS.

U znak podrške borbi protiv raka dojke, reprezentativka Srbije i prvotimac minhenskog Bajerna, Jovana Damnjanović, na zagrevanje pred utakmicu protiv Poljske istrčala je u specijalno dizajniranim kopačkama, koje će se naći na humanitarnoj aukciji.

G. M.

Posle četiri odigrana kola, Poljska je prva u grupi sa deset bodova, Srbija na drugom mestu ima sedam, a Ukrajina i Grčka imaju po tri.

U decembru će Srbija gostovati Grčkoj, a u poslednjem kolu će dočekati Ukrajinu.

– Nismo ni mi stvorili toliki broj prilika kao što je to bilo u Poljskoj. Bio je ovo duel dva jednaka rivala, teška utakmica u kojoj su odlučivali detalji. Devojke su dale sve od sebe. Možda smo u nekim situacijama mogli da završnim pasom rešimo utakmicu. Idemo dalje, glave gore i dalje smo u igri. Prva ekipa ide direktno u Ligu nacija, druga igra baraž. Po mom mišljenju obe ove ekipe zaslužuju da igraju Ligu nacija na proleće – kazao je selektor Srbije Dragiša Zečević.

O predstojeća dva susreta on je rakao da ekipa uvek ide na pobedu, da napravi što bolji skor i da poboljša igru do željenog nivoa.

– Još uvek nismo na nivou na kom želimo da budemo i koji zahteva ta "A" liga, ali potrudićemo se da popravimo sve segmente igre i da budemo samo bolji. Očekujem šest bodova, videćemo do kraja kako će se sve odigrati. Svesni smo da će borba do kraja da bude teška i još uvek ništa nije rešeno – zaključio je Zečević.

Srbija – Poljska 1:1 (0:1)

STARA PAZOVA: Sportski centar FSS. Sudija: Galija Ečeva (Bugarska). Strelci: Blagojević u 52. minutu za Srbiju i Padila u 43. za Poljsku.

SRBIJA: Kostić, Ilić (54. Ivanović), Slović, Damjanović, Vlajnić, Čanković, Pavlović, Blagojević (65. Milivojević), Poljak, Damnjanović, Filipović (83. Mijatović).

POLJSKA: Kidžinjek, Matušik, Grec (61. Ačinska), Vos, Viankovska, Grabovska, Pavolek, Lefeld (90 1. Vrobel), Padila, Pajor, Kamžuk (69. Adamek).