108.3501

Сремска лига: Румљани лако до победе

02.09.2020. 10:55 10:57

Словен - ЛСК 3:0 (1:0)

РУМА: Стадион Словена, судија Деспотовић (Огар). Стрелци: Церовац у 14, Адамовић у 52.  и Кондић у 66.  минуту.  Жути картони: Самарџић (Словен), Босанчић (ЛСК).

СЛОВЕН: Веселиновић 8, Церовац 8, Мандић 8 (Петковић), Калајџић 8, Јовић 8,  Самарџић 8, Топић 8, Адамовић 8, Иванковић 8 (Батало), Станисављевић 8 (Марин), Кондић 8 (Бранковић).

ЛСК: Теодоровић 7, Шеик 7 (Радић), Н.  Дронић 7, Драгишић 7, Половина 7, Босанчић 7, Тодоровић 7, Б.  Дронић 7 (Гршић), Малиновић 7 (Морак), Шћурк 7 (Бојић 7), Савић 6.

Домаћини су пропустили неколико прилика још на самом почетку утакмице, онда је Церовац ипак начео мрежу гостију.  Било је то из изванредног шута с 25 метара.  Лопта је прво ударила у стативу, па тек онда завршила у мрежи.

У другом полувремену, домаћини су постигли  још два гола, а имали су неколико добрих прилика. Адамовић је искористио изузетно додавање својих саиграча, а Кондић је искорстио изврстан центаршут за коначних 3:0.

Г.  Сучевић

Сремац (Д) - Хајдук (В) 5:0 (4:0)

ДОБРИНЦИ: Игралиште  Сремца, судија Бошковић (Салаш Ноћајски). Стрелци: Вучковић у 5.  и 42, Вукајловић у 14, Н. Кордолуп у 22. и Р. Ашћерић у 88.  минуту. Жути картон: Сарић (Хајдук).

СРЕМАЦ: Станисављић 8, Путица 8, В.  Кордолуп 8, Томић 8, Вукајловић 8, Вучковић 9, Н.  Кордолуп 8, Видаков 8, Лазић 8 (З.  Ашћерић), Јокић 8 (Остојић), Балабан 8 (Р.  Ашћерић 8).

ХАЈДУК: Митровић 7, Ковачевић 7, Мирковић 5, Петровић 6, Сарић 7, Тодоровић 7, Ветеха 7, Гавриловић 6 (Ђокић), Дамјановић 7, Саџак 5, Перић 6.

Домаћини су били  бољи ривал, а имали су бар још пет-  шест добрих акција, али је недостајало присебности да се савлада још неколико пута голман гостију Митровић.

Д.  Радовац

Рудар Партизан 2:2 (1:1)

ВРДНИК: Игралиште Рудара, судија Митровић (Рума). Стрелци:  Тривунчић у 35.  и  Мајкић у 49.  за Рудар, а Г.  Радовић у 7.  и  Владимир Петровић у 82. (из пенала) минуту за Партизан. Жути картони: Нинковић, Милош Лужајић (Рудар), Добић, М. Радовић (Партизан).  Црвени картон: Дничић (Рудар).

РУДАР: Милановић 5, Дејић 7, Нинковић 7 (Гравара), Даничић 7, Мајкић 8, Гербец 7, Драгутиновић 7,  Басара 7, Милош Лужајић 7 (Бабник), Вуковић 7 (Гаврић), Тривунчић 8.

ПАРТИЗАН: Стајчић 7, Ђуровић 7, Трипић 7, Мирковић 7, Вулетић 6, Веља Петровић 6, Владимир Петровић 7, Г.  Радовић 7 (Вемић), М. Радовић 7 (Гачић), Млађеновић  (Босиљков), Добић 6 (Јовановић).

Врднчани су били бољи ривал. И када су сви очекивали победу домаћина, голман домаћих Милановић непотребно је направио прекршај за најстрожу казну. Искусни Владимр Петровић је донео сигурним шутем са пенала, свом тиму бод.

А.  Сретић

Митрос - Борац (К) 1:2 (1:2)

СРЕМСКА МИТРОВИЦА: Игралиште Митроса, судија Мушицки (Рума). Стрелци: Сремац у 17.  за Митрос, а Пјевац у 10.  и Глумчевић у 34.  минуту за Борац.

МИТРОС: Дудић 6,  Лачарачки 7, Симић 6, Опарушић 6, Симјановски 6 (Симић), Сремац 7, Малиновић 7 (Грбић 6, Милошевић, Николић), Бабић 6, Трубић 6, Цвијановић 6, Ковачевић 6 (Боровац).

БОРАЦ: Илић 7, Б.  Самарџић 7, Радишић 7, Вукосављевић 7, В.  Матић 7, Д. Самарџић 7, Пјевац 8, Д. Матић 7, Нинковић 7, Глумчевић 7 (Аћимовић), Пештерац 7 (Зељић 7).

Митровчани су играли добро у наставку утакмице. Имали су и прилике, али, спортска срећа им је окренула леђа. Једноставно лопта није хтела ни да се ушуња у мрежу гостију.

Р. Петковић

Доњи Срем - Слога (В) 2:0 (1:0)

ПЕЋИНЦИ: Игралиште  Сувача, судија Меничан (Врдник). Стрелци: В. Љубојевић у 43. и Вукмановић у 81. минуту. Жути картони: Цураковић, Јуришић, Перишић (Доњи Срем), Лазић, Петровић, Бодсанчић (Слога).

ДОЊИ СРЕМ: Јелача, Кривокућа (С. Радосављевић), Цураковић, Живановић, Перишић, Вукмановић (Радовановић), Јуришић (Д.  Радосављевић), Пузић (Рајић), Новић (Радивојевић), В. Љубојевић.

СЛОГА: Ерцег  (Ченић), Јованић, Јандрић, Јерковић, Н.  Марковић, Лошић (Босанчић), Станић (Петровић), Пуповац (Вучковић), Јоргић (Дамњановић), Д.  Марковић (Матић).

Гости су од првог минута определили да себране. А према очекивању славио је много бољи тим. У финишу полувремена Кривокућа је изврсно набацио лопту пред гол гостију, дочекао је лопту на груди млађани Љубојевић, спустио је на ногу и рутински је послао у мрежу.

У наставку домаћин је кренуо агресивније и организованије и плод такве игре још један гол у мрежи Ерцега. Вукмановић је постигао гол после соло продора.

М.  Гмизић

Борац (М) - Љуково 0:1 (0:0)

МАРТИНЦИ: Игралиште Борца, судија Кавгић (Рума). Стрелац: Чворков у 93.  минуту. Жути картони: Зорановић (Борац), Чучковић, Миланоивић (Љуково).

БОРАЦ: Јандрић 8, Т.  Вулетић 6, Стајчић 6, Зорановић 7, Марицки -, (Ђилас 7), Томшић 7, Ненадовић 7, М.  Вулетић 7, Кљајић 7, Пријић 7 (Шојић 7), Шарчевић 7 (Вукотић 7).

ЉУКОВО: Опачић 8, Грковић 7, Лукач 7, Маљковић 7, Стојанац 7 (Николић), Дубајић 7, Узелац 7, Ремић 7, Чучковић 7 (Мркела 7), Мачак 7 (Чворков 8), Милановић 7.

Голмани су блистали и били су најбољи појединци сусрета.  А онда, на крају домаћини су остали без бода.  Чворков је из изванредног и изненадног шута с 25 метара погодио саму малу мрежицу и донео гостима победу.

З.  Крстић

БСК - Напредак (П) 1:2 (1:1)

БЕШЕНОВО: Игралиште БСК-а, судија Блажон (Рума). Стрелци: Скорупан у 38. за БСК, а Вукин у 45.  и Т. Племић у 70. (аутогол) за Напредак. Жути картони: Мрвичин (БСК), Лазић (Напредак). Црвени картон: Т. Племић (БСК).

БСК: Сака 7, Т. Племић 7, Јакшић 7, М. Лакетић 7, Смајловић 7, Драгојевић 7, Скорупан 7, Бакић 7, Митровић 7 (Лукић), Ж.  Ћирић 7 (Зељковић).

НАПРЕДАК: Николић 7, Кочијашевић 7 (Лазић), Ђалић 7, Рагастовац 7, Савковић 7, Јовановић 6, Тодоровић 6, Митровић 7 (Врачевић), Пољак 7, Вукин 7, Ружичић 6.

Била је то чврста, отворена, али борбена и жива утакмица.  Домаћини  су пропустили неколко повољних шанси.  А, гостиу чекали свој тренутак да однесу сва три бода.  И то су успели захваљујући неспретности домаћег бека Томислава Племића, који је неспретно послао лопту у своју мрежу.

М.  Илић

ПСК Путинци - Хајдук (Б) 1:1 (1:1)

ПУТИНЦИ: Игралиште крај Кудељаре, судија Чекичевић (Моровић). Стрелци: Вуковић у 21. за ПСК Путинце, а Д. Ковачевић у 32.  минуту за Хајдук. Жути картони: Милошевић (ПСК Путинци), Грујичић, Георгијев (Хајдук).

ПСК ПУТИНЦИ: Милошевић 6, Вуковић 6, Алимпић 6, Видаковић 6 (Видовић), Малбаша, Батањски 6, Зељко 6, Дукић 6, Зељуг 6, Кљајић 6, Стјепановић 6.

ХАЈДУК: Ралић 7, Д.  Ковачевић 7, Поповић 7, Чича 7, Грујичић 7, Стојановић 7, Милосављевић 7, С.  Ковачевић 7,  Иваниш 7 (Умичевић), Георгијев 7 (Недимовић), Караћ 7 (Катић).

Иако су домаћини били много бољи и у првом полувремену, гости су играли борбено и одлично у одбрани. Бешчани су изједначили резултат после контре.

У наставку гости су играли на резултат и на крају су освојили планиран бод.

Ч.  Јовичић

Железничар - Раднички (Ш) 0:2 (0:0)

ИНЂИЈА: Стадион у Инђији, судија Неговаовић (Сремска Митровица). Стрелци: Добројевић у 59. и Цвијић у 90. минуту. Жути картони: Јованов (Железничар), Добројевић (Раднички).

ЖЕЛЕЗНИЧАР: Благојевић 8, Ракар 7, Плећаш 7, Ж. Митровић 7, М. Митровић 7, Бртка 7, Денић 7, Трица 7, Јованов 7, Ковачевић 7, Димитријевић 7.

РАДНИЧКИ: Николић 6, Цвијић 6, Аперлић 6, Дрча 6, Стојшић 5, Шуша 7, Војновић 6, Добријевић 6 (Бакајлић 6), Грумић 6 (Павловић), Суботић 6 (Влајисављевић), Алексић 6.

Шиђани су играли чврсто у одбрани, а у нападу су просто претрчавали домаћине, али тек у наставку своју тотатлну иницијативу крунисали су са два поготка. Једноставно домаћини нису могли парирати гостима  који су имали више снаге.

И.  Ђумић

ПЕЋИНЦИ: Доњи Срем - Слога (В) 2:0, БЕШЕНОВО: БСК - Напредак (П) 1:2, ИНЂИЈА: Железничар - Раднички (Ш) 0:2, ВРДНИК: Рудар - Партизан 2:2, РУМА: Словен - ЛСК 3:0, СРЕМСКА МИТРОВИЦА: Митрос - Борац(К) 1:2, ПУТИНЦИ: ПСК Путинци - Хајдук (Б) 1:1, МАРТИНЦИ: Борац - Љуково 0:1, ДОБРИНЦИ: Сремац - Хајдук (В) 5:0.

1. Доњи Срем     4      3      1      0      10:3  10

2. Напредак       4      3      1      0      7:4    10

3. Борац (К)       4      3      1      0      6:3    10

4. Раднички (Ш) 4      3      0      1      17:4  9

5. Партизан       4      2      2      0      6:2    8

6. Љуково 4      2      2      0      5:2    8

7. Сремац (Д)     4      2      1      1      10:5  7

8. Словен  4      2      1      1      7:3    7