Sremska liga: Rumljani lako do pobede

02.09.2020. 10:55 10:57

Sloven - LSK 3:0 (1:0)

RUMA: Stadion Slovena, sudija Despotović (Ogar). Strelci: Cerovac u 14, Adamović u 52.  i Kondić u 66.  minutu.  Žuti kartoni: Samardžić (Sloven), Bosančić (LSK).

SLOVEN: Veselinović 8, Cerovac 8, Mandić 8 (Petković), Kalajdžić 8, Jović 8,  Samardžić 8, Topić 8, Adamović 8, Ivanković 8 (Batalo), Stanisavljević 8 (Marin), Kondić 8 (Branković).

LSK: Teodorović 7, Šeik 7 (Radić), N.  Dronić 7, Dragišić 7, Polovina 7, Bosančić 7, Todorović 7, B.  Dronić 7 (Gršić), Malinović 7 (Morak), Šćurk 7 (Bojić 7), Savić 6.

Domaćini su propustili nekoliko prilika još na samom početku utakmice, onda je Cerovac ipak načeo mrežu gostiju.  Bilo je to iz izvanrednog šuta s 25 metara.  Lopta je prvo udarila u stativu, pa tek onda završila u mreži.

U drugom poluvremenu, domaćini su postigli  još dva gola, a imali su nekoliko dobrih prilika. Adamović je iskoristio izuzetno dodavanje svojih saigrača, a Kondić je iskorstio izvrstan centaršut za konačnih 3:0.

G.  Sučević

Sremac (D) - Hajduk (V) 5:0 (4:0)

DOBRINCI: Igralište  Sremca, sudija Bošković (Salaš Noćajski). Strelci: Vučković u 5.  i 42, Vukajlović u 14, N. Kordolup u 22. i R. Ašćerić u 88.  minutu. Žuti karton: Sarić (Hajduk).

SREMAC: Stanisavljić 8, Putica 8, V.  Kordolup 8, Tomić 8, Vukajlović 8, Vučković 9, N.  Kordolup 8, Vidakov 8, Lazić 8 (Z.  Ašćerić), Jokić 8 (Ostojić), Balaban 8 (R.  Ašćerić 8).

HAJDUK: Mitrović 7, Kovačević 7, Mirković 5, Petrović 6, Sarić 7, Todorović 7, Veteha 7, Gavrilović 6 (Đokić), Damjanović 7, Sadžak 5, Perić 6.

Domaćini su bili  bolji rival, a imali su bar još pet-  šest dobrih akcija, ali je nedostajalo prisebnosti da se savlada još nekoliko puta golman gostiju Mitrović.

D.  Radovac

Rudar Partizan 2:2 (1:1)

VRDNIK: Igralište Rudara, sudija Mitrović (Ruma). Strelci:  Trivunčić u 35.  i  Majkić u 49.  za Rudar, a G.  Radović u 7.  i  Vladimir Petrović u 82. (iz penala) minutu za Partizan. Žuti kartoni: Ninković, Miloš Lužajić (Rudar), Dobić, M. Radović (Partizan).  Crveni karton: Dničić (Rudar).

RUDAR: Milanović 5, Dejić 7, Ninković 7 (Gravara), Daničić 7, Majkić 8, Gerbec 7, Dragutinović 7,  Basara 7, Miloš Lužajić 7 (Babnik), Vuković 7 (Gavrić), Trivunčić 8.

PARTIZAN: Stajčić 7, Đurović 7, Tripić 7, Mirković 7, Vuletić 6, Velja Petrović 6, Vladimir Petrović 7, G.  Radović 7 (Vemić), M. Radović 7 (Gačić), Mlađenović  (Bosiljkov), Dobić 6 (Jovanović).

Vrdnčani su bili bolji rival. I kada su svi očekivali pobedu domaćina, golman domaćih Milanović nepotrebno je napravio prekršaj za najstrožu kaznu. Iskusni Vladimr Petrović je doneo sigurnim šutem sa penala, svom timu bod.

A.  Sretić

Mitros - Borac (K) 1:2 (1:2)

SREMSKA MITROVICA: Igralište Mitrosa, sudija Mušicki (Ruma). Strelci: Sremac u 17.  za Mitros, a Pjevac u 10.  i Glumčević u 34.  minutu za Borac.

MITROS: Dudić 6,  Lačarački 7, Simić 6, Oparušić 6, Simjanovski 6 (Simić), Sremac 7, Malinović 7 (Grbić 6, Milošević, Nikolić), Babić 6, Trubić 6, Cvijanović 6, Kovačević 6 (Borovac).

BORAC: Ilić 7, B.  Samardžić 7, Radišić 7, Vukosavljević 7, V.  Matić 7, D. Samardžić 7, Pjevac 8, D. Matić 7, Ninković 7, Glumčević 7 (Aćimović), Pešterac 7 (Zeljić 7).

Mitrovčani su igrali dobro u nastavku utakmice. Imali su i prilike, ali, sportska sreća im je okrenula leđa. Jednostavno lopta nije htela ni da se ušunja u mrežu gostiju.

R. Petković

Donji Srem - Sloga (V) 2:0 (1:0)

PEĆINCI: Igralište  Suvača, sudija Meničan (Vrdnik). Strelci: V. Ljubojević u 43. i Vukmanović u 81. minutu. Žuti kartoni: Curaković, Jurišić, Perišić (Donji Srem), Lazić, Petrović, Bodsančić (Sloga).

DONJI SREM: Jelača, Krivokuća (S. Radosavljević), Curaković, Živanović, Perišić, Vukmanović (Radovanović), Jurišić (D.  Radosavljević), Puzić (Rajić), Nović (Radivojević), V. Ljubojević.

SLOGA: Erceg  (Čenić), Jovanić, Jandrić, Jerković, N.  Marković, Lošić (Bosančić), Stanić (Petrović), Pupovac (Vučković), Jorgić (Damnjanović), D.  Marković (Matić).

Gosti su od prvog minuta opredelili da sebrane. A prema očekivanju slavio je mnogo bolji tim. U finišu poluvremena Krivokuća je izvrsno nabacio loptu pred gol gostiju, dočekao je loptu na grudi mlađani Ljubojević, spustio je na nogu i rutinski je poslao u mrežu.

U nastavku domaćin je krenuo agresivnije i organizovanije i plod takve igre još jedan gol u mreži Ercega. Vukmanović je postigao gol posle solo prodora.

M.  Gmizić

Borac (M) - Ljukovo 0:1 (0:0)

MARTINCI: Igralište Borca, sudija Kavgić (Ruma). Strelac: Čvorkov u 93.  minutu. Žuti kartoni: Zoranović (Borac), Čučković, Milanoivić (Ljukovo).

BORAC: Jandrić 8, T.  Vuletić 6, Stajčić 6, Zoranović 7, Maricki -, (Đilas 7), Tomšić 7, Nenadović 7, M.  Vuletić 7, Kljajić 7, Prijić 7 (Šojić 7), Šarčević 7 (Vukotić 7).

LJUKOVO: Opačić 8, Grković 7, Lukač 7, Maljković 7, Stojanac 7 (Nikolić), Dubajić 7, Uzelac 7, Remić 7, Čučković 7 (Mrkela 7), Mačak 7 (Čvorkov 8), Milanović 7.

Golmani su blistali i bili su najbolji pojedinci susreta.  A onda, na kraju domaćini su ostali bez boda.  Čvorkov je iz izvanrednog i iznenadnog šuta s 25 metara pogodio samu malu mrežicu i doneo gostima pobedu.

Z.  Krstić

BSK - Napredak (P) 1:2 (1:1)

BEŠENOVO: Igralište BSK-a, sudija Blažon (Ruma). Strelci: Skorupan u 38. za BSK, a Vukin u 45.  i T. Plemić u 70. (autogol) za Napredak. Žuti kartoni: Mrvičin (BSK), Lazić (Napredak). Crveni karton: T. Plemić (BSK).

BSK: Saka 7, T. Plemić 7, Jakšić 7, M. Laketić 7, Smajlović 7, Dragojević 7, Skorupan 7, Bakić 7, Mitrović 7 (Lukić), Ž.  Ćirić 7 (Zeljković).

NAPREDAK: Nikolić 7, Kočijašević 7 (Lazić), Đalić 7, Ragastovac 7, Savković 7, Jovanović 6, Todorović 6, Mitrović 7 (Vračević), Poljak 7, Vukin 7, Ružičić 6.

Bila je to čvrsta, otvorena, ali borbena i živa utakmica.  Domaćini  su propustili nekolko povoljnih šansi.  A, gostiu čekali svoj trenutak da odnesu sva tri boda.  I to su uspeli zahvaljujući nespretnosti domaćeg beka Tomislava Plemića, koji je nespretno poslao loptu u svoju mrežu.

M.  Ilić

PSK Putinci - Hajduk (B) 1:1 (1:1)

PUTINCI: Igralište kraj Kudeljare, sudija Čekičević (Morović). Strelci: Vuković u 21. za PSK Putince, a D. Kovačević u 32.  minutu za Hajduk. Žuti kartoni: Milošević (PSK Putinci), Grujičić, Georgijev (Hajduk).

PSK PUTINCI: Milošević 6, Vuković 6, Alimpić 6, Vidaković 6 (Vidović), Malbaša, Batanjski 6, Zeljko 6, Dukić 6, Zeljug 6, Kljajić 6, Stjepanović 6.

HAJDUK: Ralić 7, D.  Kovačević 7, Popović 7, Čiča 7, Grujičić 7, Stojanović 7, Milosavljević 7, S.  Kovačević 7,  Ivaniš 7 (Umičević), Georgijev 7 (Nedimović), Karać 7 (Katić).

Iako su domaćini bili mnogo bolji i u prvom poluvremenu, gosti su igrali borbeno i odlično u odbrani. Beščani su izjednačili rezultat posle kontre.

U nastavku gosti su igrali na rezultat i na kraju su osvojili planiran bod.

Č.  Jovičić

Železničar - Radnički (Š) 0:2 (0:0)

INĐIJA: Stadion u Inđiji, sudija Negovaović (Sremska Mitrovica). Strelci: Dobrojević u 59. i Cvijić u 90. minutu. Žuti kartoni: Jovanov (Železničar), Dobrojević (Radnički).

ŽELEZNIČAR: Blagojević 8, Rakar 7, Plećaš 7, Ž. Mitrović 7, M. Mitrović 7, Brtka 7, Denić 7, Trica 7, Jovanov 7, Kovačević 7, Dimitrijević 7.

RADNIČKI: Nikolić 6, Cvijić 6, Aperlić 6, Drča 6, Stojšić 5, Šuša 7, Vojnović 6, Dobrijević 6 (Bakajlić 6), Grumić 6 (Pavlović), Subotić 6 (Vlajisavljević), Aleksić 6.

Šiđani su igrali čvrsto u odbrani, a u napadu su prosto pretrčavali domaćine, ali tek u nastavku svoju totatlnu inicijativu krunisali su sa dva pogotka. Jednostavno domaćini nisu mogli parirati gostima  koji su imali više snage.

I.  Đumić

PEĆINCI: Donji Srem - Sloga (V) 2:0, BEŠENOVO: BSK - Napredak (P) 1:2, INĐIJA: Železničar - Radnički (Š) 0:2, VRDNIK: Rudar - Partizan 2:2, RUMA: Sloven - LSK 3:0, SREMSKA MITROVICA: Mitros - Borac(K) 1:2, PUTINCI: PSK Putinci - Hajduk (B) 1:1, MARTINCI: Borac - Ljukovo 0:1, DOBRINCI: Sremac - Hajduk (V) 5:0.

1. Donji Srem     4      3      1      0      10:3  10

2. Napredak       4      3      1      0      7:4    10

3. Borac (K)       4      3      1      0      6:3    10

4. Radnički (Š) 4      3      0      1      17:4  9

5. Partizan       4      2      2      0      6:2    8

6. Ljukovo 4      2      2      0      5:2    8

7. Sremac (D)     4      2      1      1      10:5  7

8. Sloven  4      2      1      1      7:3    7