108.1434

СПЕКТАКУЛАРАН ЕЛ КЛАСИКО: Барса понизила Реал у Мадриду!

26.10.2024. 23:07 23:13
barsa real

Фудбалери Барселоне победили су највећег ривала Реал у Мадриду резултатом 4:0 (0:0) у оквиру 11. кола шпанске ЛаЛиге.

Популарни Ел класико обиловао је, најпре офсајдима у којима је предњачио Килијан Мбапе, а онда и промашајима, где је поново Француз, уз Роберта Левандовског, имао главну улогу.

Међутим, Пољак је пре својих пропуштених зицера дао два гола у размаку од три минута, чиме је решио овај "блокбастер" дуел на стадиону "Сантјаго Бернабеу".

Због тога сада Барса има 30 бодова, чак шест више од Реала на врху табеле шпанског првенства.

У првом полувремену смо имали сјајан темпо, у појединим моментима се играло брзо као на игрици, али никако се ниједна мрежа није затресла.

Истина, јесте Барсина услед веће офанзиве Реала, али је Килијан Мбапе био у офсајду том 30. минуту.

Заправо, само у првих пола сата, Мбапе је невероватних шест пута био у недозвољеној позицији, што је нови рекорд Ел класика.

Барса као да је тактички чекала, "скаутирала" и онда додала гас у другом полувремену, те до ногу потукла и понизила љутог ривала.

"Блиц-криг" у размаку од три минута у изведби Роберта Левандовског нокаутирао је Реал.

Најпре је Пољак у 54. минуту побегао одбрани и искористио то што је Менди заспао да постави "офсајд замку". Уследила је лагана егзекуција за вођство Барсе.

Само два минута касније нови "хладан туш" за цео Мадрид. Балде је пронашао "главу" Левандовског, који је лако матирао Андреја Луњина за 0:2.

Реал је био грогиран, али је успевао да узврати преко Мбапеа. Односно, улазио је у шансе које Француз није користио.

Поништен му је још један гол због седмог офсајда, док му је Ињаки Пења одбранио три чиста зицера и потпуно га индиспонирао.

На другој страни, Левандовски је уписао, вероватно, промашај каријере када је промашио празан гол и погодио стативу.

Имао је потом још једну велику прилику, али без хет-трика, да би онда своју другу велику на утакмици реализовао чудесни Ламин Јамал.

Тачку на овај спектакуларни Ел класико ставио је Рафиња, голом у 84. минуту тако што је побегао комплетној одбрани и онда лобовао истрчалог Луњина.