SPEKTAKULARAN EL KLASIKO: Barsa ponizila Real u Madridu!

26.10.2024. 23:07 23:13
barsa real

Fudbaleri Barselone pobedili su najvećeg rivala Real u Madridu rezultatom 4:0 (0:0) u okviru 11. kola španske LaLige.

Popularni El klasiko obilovao je, najpre ofsajdima u kojima je prednjačio Kilijan Mbape, a onda i promašajima, gde je ponovo Francuz, uz Roberta Levandovskog, imao glavnu ulogu.

Međutim, Poljak je pre svojih propuštenih zicera dao dva gola u razmaku od tri minuta, čime je rešio ovaj "blokbaster" duel na stadionu "Santjago Bernabeu".

Zbog toga sada Barsa ima 30 bodova, čak šest više od Reala na vrhu tabele španskog prvenstva.

U prvom poluvremenu smo imali sjajan tempo, u pojedinim momentima se igralo brzo kao na igrici, ali nikako se nijedna mreža nije zatresla.

Istina, jeste Barsina usled veće ofanzive Reala, ali je Kilijan Mbape bio u ofsajdu tom 30. minutu.

Zapravo, samo u prvih pola sata, Mbape je neverovatnih šest puta bio u nedozvoljenoj poziciji, što je novi rekord El klasika.

Barsa kao da je taktički čekala, "skautirala" i onda dodala gas u drugom poluvremenu, te do nogu potukla i ponizila ljutog rivala.

"Blic-krig" u razmaku od tri minuta u izvedbi Roberta Levandovskog nokautirao je Real.

Najpre je Poljak u 54. minutu pobegao odbrani i iskoristio to što je Mendi zaspao da postavi "ofsajd zamku". Usledila je lagana egzekucija za vođstvo Barse.

Samo dva minuta kasnije novi "hladan tuš" za ceo Madrid. Balde je pronašao "glavu" Levandovskog, koji je lako matirao Andreja Lunjina za 0:2.

Real je bio grogiran, ali je uspevao da uzvrati preko Mbapea. Odnosno, ulazio je u šanse koje Francuz nije koristio.

Poništen mu je još jedan gol zbog sedmog ofsajda, dok mu je Injaki Penja odbranio tri čista zicera i potpuno ga indisponirao.

Na drugoj strani, Levandovski je upisao, verovatno, promašaj karijere kada je promašio prazan gol i pogodio stativu.

Imao je potom još jednu veliku priliku, ali bez het-trika, da bi onda svoju drugu veliku na utakmici realizovao čudesni Lamin Jamal.

Tačku na ovaj spektakularni El klasiko stavio je Rafinja, golom u 84. minutu tako što je pobegao kompletnoj odbrani i onda lobovao istrčalog Lunjina.