СОМБОРСКА ЛИГА, ПРВИ РАЗРЕД:Дероњчани славили у Шантићу

02.11.2022. 12:09 12:11
Извор: Tiker

Алекса Шантић - Омладинац (Д) 2:3 (1:1)

АЛЕКСА ШАНТИЋ: Игралиште Алексе Шантића, гледалаца 100, судија: Чапко (Сомбор). Стрелци: Јурић у 21. и Сјеран у 90. за Алексу Шантић, а Димић у 39. Лазић у 56. и Гојић у 85. минуту за Омладинац. Жути картони: Јурић, Бибић, Пејак (Алекса Шантић), Савић, Лазић, Огњеновић (Омладинац (Д)). Црвени картон: М. Томић (Алекса Шантић).

АЛЕКСА ШАНТИЋ: Драшковић, Пранежац, Бибић (Колак), Пејак, Н. Томић, М. Томић, Милићевић, Пајић (Гаврић), Бабић, Сјеран, Јурић.

ОМЛАДИНАЦ: Марковић, Лучар, Станисављевић, Сељаков (Врачевић), Савић, Димић, Гојић, Огњеновић, Дорословац, Лазић, Никић.

Искусна екипа Омладинца из Дероња није дозволила никакво изненађење.

Повели су играчи Алексе Шантића у 21. минуту када је Мирко Јурић из непосредне близине успео да савлада гостујућег голмана Марковића. До краја полувремена виђена је беспоштедна борба на терену и у таквој игри гости преко Милоша Димића пред крај полувремена изједначили резултат.

У наставку меча гости из Дероња су кренули са свим расположивим снагама ка голу домаћина и већ у 56. минуту поготком Душка Лазића дошли до предности коју је пред крај утакмице увећао Милан Гојић,  Коначан резултат поставио је Александар Сјеран у самом финишу утакмице.

С. Јовин

БСК - Омладинац (Б) 1:1 (1:1)

БАЧКИ БРЕСТОВАЦ: Игралиште БСК-а, гледалаца 200, судија: Јериловић (Апатин). Стрелци: Медић у 1. за БСК, а Ракић у 18. минуту за Омладинац. Жути картони: Агбаба, Бељански (БСК), а Чуле, Ракић, Чвокић, Мићетин, Радујко, Орсић (Омладинац). Црвени картони: Агбаба (БСК), а Ракић (Омладинац).

БСК: Лагунџин 7, Тешић 7 (Ђурђевић 7), Дивјак 7, Радаковић 8, Зеленовић 7, Агбаба 6, С. Станковић 7, Кораћ 6, Д. Станковић 6 (Божић 7), Медић 7 (Ћук 6), Бељански 7.

ОМЛАДИНАЦ: Кусић 8, Додић 6 (Ђурић 6, Топалов 6), Чвокић 7, Чуле 7, Ракић 6, Радујко 7, Гргић 7, Нићетин 6, Басарић 6, Фуртула 7, Тодоровић 7 (Орсић 7).

Домаћин је био бољи, али стара бољка неефикасност коштала их је губитка два бода. Гостујући голман Кусић је бриљирао.

А. Чичић

Раднички (С) - Тереквеш 1:4 (1:0)

КУПУСИНА: Игралиште у Купусини, гледалаца 50. Судија: Перишић (Српски Милетић) Стрелци : Коларић у 18. за Раднички,  а Репац у 51. и 67. Д. Рапаић у 63. и М. Рапаић у 81, минуту за Тереквеш. Жути картони: Ковачевић, Коларић и Јосић (Раднички)

РАДНИЧКИ: Бунчић 6,Тевановић 5 (Зорица), Ристески 5 (Ђенић), Коларић 7, Вукадиновић 7, Лујић 6(Шмођварац), Лукић 6, Мијовић 6, Јосић 6, (Вучковић), Туркић 6, Ковачевић 6.

ТЕРЕКВЕШ: Ћопић 7, Вујановић 6, Дамјановић 6, Каурин 6, Радмановић 6 (Г. Гол), Вранчић 6, Репац 7, Релић 6, Д. Рапаић 6 (Брдар), Бојић 6, М. Рапаић 6 (Н. Гол).

Два различита полувремена, домаћин је доминирао у првом, а гост из Свилојева у другом, када су и успели да своје шансе материјализују у голове за важну победу.

В. Јанковић

БСК - Омладинац (Б) 1:1, Алекса Шантић - Омладинац (Д) 2:3, Телечка - Oyaci 3:2, Полет (Р) - Младост 4:2, Кула - Полет (С) 1:1, Раднички (С) - Тереквеш 1:4, Динамо - Задругар 3:0.

1. Полет (С)      12     9      1      2      39:12        28

2. БСК       12     8      3      1      25:9  27

3. Кула     12     8      3      1      21:9  27

4. Динамо  12     8      1      3      40:16        25

5. Омлад. (Д)     12     7      3      2      16:14        24

6. Омлад. (Б)     12     7      1      4      29:17        22

7. Задругар       12     6      3      3      25:17        21

8. А. Шантић     12     6      1      5      30:20        19