SOMBORSKA LIGA, PRVI RAZRED:Deronjčani slavili u Šantiću

02.11.2022. 12:09 12:11
Izvor: Tiker

Aleksa Šantić - Omladinac (D) 2:3 (1:1)

ALEKSA ŠANTIĆ: Igralište Alekse Šantića, gledalaca 100, sudija: Čapko (Sombor). Strelci: Jurić u 21. i Sjeran u 90. za Aleksu Šantić, a Dimić u 39. Lazić u 56. i Gojić u 85. minutu za Omladinac. Žuti kartoni: Jurić, Bibić, Pejak (Aleksa Šantić), Savić, Lazić, Ognjenović (Omladinac (D)). Crveni karton: M. Tomić (Aleksa Šantić).

ALEKSA ŠANTIĆ: Drašković, Pranežac, Bibić (Kolak), Pejak, N. Tomić, M. Tomić, Milićević, Pajić (Gavrić), Babić, Sjeran, Jurić.

OMLADINAC: Marković, Lučar, Stanisavljević, Seljakov (Vračević), Savić, Dimić, Gojić, Ognjenović, Doroslovac, Lazić, Nikić.

Iskusna ekipa Omladinca iz Deronja nije dozvolila nikakvo iznenađenje.

Poveli su igrači Alekse Šantića u 21. minutu kada je Mirko Jurić iz neposredne blizine uspeo da savlada gostujućeg golmana Markovića. Do kraja poluvremena viđena je bespoštedna borba na terenu i u takvoj igri gosti preko Miloša Dimića pred kraj poluvremena izjednačili rezultat.

U nastavku meča gosti iz Deronja su krenuli sa svim raspoloživim snagama ka golu domaćina i već u 56. minutu pogotkom Duška Lazića došli do prednosti koju je pred kraj utakmice uvećao Milan Gojić,  Konačan rezultat postavio je Aleksandar Sjeran u samom finišu utakmice.

S. Jovin

BSK - Omladinac (B) 1:1 (1:1)

BAČKI BRESTOVAC: Igralište BSK-a, gledalaca 200, sudija: Jerilović (Apatin). Strelci: Medić u 1. za BSK, a Rakić u 18. minutu za Omladinac. Žuti kartoni: Agbaba, Beljanski (BSK), a Čule, Rakić, Čvokić, Mićetin, Radujko, Orsić (Omladinac). Crveni kartoni: Agbaba (BSK), a Rakić (Omladinac).

BSK: Lagundžin 7, Tešić 7 (Đurđević 7), Divjak 7, Radaković 8, Zelenović 7, Agbaba 6, S. Stanković 7, Korać 6, D. Stanković 6 (Božić 7), Medić 7 (Ćuk 6), Beljanski 7.

OMLADINAC: Kusić 8, Dodić 6 (Đurić 6, Topalov 6), Čvokić 7, Čule 7, Rakić 6, Radujko 7, Grgić 7, Nićetin 6, Basarić 6, Furtula 7, Todorović 7 (Orsić 7).

Domaćin je bio bolji, ali stara boljka neefikasnost koštala ih je gubitka dva boda. Gostujući golman Kusić je briljirao.

A. Čičić

Radnički (S) - Terekveš 1:4 (1:0)

KUPUSINA: Igralište u Kupusini, gledalaca 50. Sudija: Perišić (Srpski Miletić) Strelci : Kolarić u 18. za Radnički,  a Repac u 51. i 67. D. Rapaić u 63. i M. Rapaić u 81, minutu za Terekveš. Žuti kartoni: Kovačević, Kolarić i Josić (Radnički)

RADNIČKI: Bunčić 6,Tevanović 5 (Zorica), Risteski 5 (Đenić), Kolarić 7, Vukadinović 7, Lujić 6(Šmođvarac), Lukić 6, Mijović 6, Josić 6, (Vučković), Turkić 6, Kovačević 6.

TEREKVEŠ: Ćopić 7, Vujanović 6, Damjanović 6, Kaurin 6, Radmanović 6 (G. Gol), Vrančić 6, Repac 7, Relić 6, D. Rapaić 6 (Brdar), Bojić 6, M. Rapaić 6 (N. Gol).

Dva različita poluvremena, domaćin je dominirao u prvom, a gost iz Svilojeva u drugom, kada su i uspeli da svoje šanse materijalizuju u golove za važnu pobedu.

V. Janković

BSK - Omladinac (B) 1:1, Aleksa Šantić - Omladinac (D) 2:3, Telečka - Oyaci 3:2, Polet (R) - Mladost 4:2, Kula - Polet (S) 1:1, Radnički (S) - Terekveš 1:4, Dinamo - Zadrugar 3:0.

1. Polet (S)      12     9      1      2      39:12        28

2. BSK       12     8      3      1      25:9  27

3. Kula     12     8      3      1      21:9  27

4. Dinamo  12     8      1      3      40:16        25

5. Omlad. (D)     12     7      3      2      16:14        24

6. Omlad. (B)     12     7      1      4      29:17        22

7. Zadrugar       12     6      3      3      25:17        21

8. A. Šantić     12     6      1      5      30:20        19