105.2585

Сомборска лига, први разред: Преокрет у наставку

24.08.2022. 10:51 10:53
Извор: В. Јанковић/ Детаљ с меча у Алекса Шантићу

Новајлија у лиги је изненадио у Алекси Шантићу добром и борбеном  игром у првом полувремену, када је и стекао предност, али је у наставку дозволио домаћину да преокрене резултат.

Алекса ШантићТелечка  2:1 (0:1)

АЛЕКСА ШАНТИЋ:  Игралиште у спортском центру, гледалаца 30. Судија: Тривуновић (Сомбор) Стрелци: Миличић у 69. и Бабић у 82. за Алекса Шантић, а Санто у 27. минуту  за Телечку. Жути картони: Бранежац, М. Бибић (Алекса Шантић), Жунић и Прекајац (Телечка).

АЛЕКСА ШАНТИЋ: Драшковић 7,М. Бибић 7,Бранежац 6 (У. Бибић 7),Пејак 7, Н. Томић 7, М. Томић 6,5, Миличевић 6,5, Маричић 6 (Сјеран 7), Бабић 7,Миличић 7,Пајић 6 (Вуковић 6 )

ТЕЛЕЧКА: Жунић 6,5, Аничић 6,5,Клипа 7,Крстић 6,5,Николић 7,5,Ђуришић 6,5,Ковачић 7, Миличевић 6 (Анђал-), Гељић 6(Благојевић-), Петковић 6,5, (Прекајац 6,5), Санто 7.

В. Јанковић

БСК - Тереквеш 1:0 (1:0)

БАЧКИ БРЕСТОВАЦ: Стадион БСК-а, гледалаца 100, судија: Царић (Сомбор), стрелац: Кораћ у 32. минуту (из пенала). Жути картони: Божић (БСК), Д. Рапајић, Божић (Тереквеш)

БСК: Лагунџин 7, Ст. Ђурђевић 7, Дивљак 7, Божић 8, Радаковић 7, Николић 8, Агбаба 7, Кораћ 7 (Са. Ђурђевић), Д. Станковић 7 (С. Станковић 7), Медић 7, Бељански 8.

ТЕРЕКВЕШ: Божић 9, Љубојевић 7, Дамјановић 7, Каурин 7, Франић 7, Комадина 7, Врачанић 6 (Цветићанин 7), Репац 7, Релић 7, Десница 6 (Д. Рапаић 6), М. Рапаић 7.

Ривали су приказали динамичну игру у којој су се домаћи нападачи прописно испромашивали. Вредно је напоменути да је гостијући голман Божић брилијирао. Победа је заслужена, али до ње је дошло доста тешко.

А. Чичић

Оџаци - Раднички (С) 9:1 (4:1)

ОЏАЦИ: Стадион Грбавица, гледалаца 100, судија: Чапко (Сомбор). Стрелци: Сантрач у 14. Пречаница у 20. и 24. Станковић у 22. Илибашић у 55. Богдановић у 69. Секулић у 79. и 90. и Вукадиновић у 29. (аутогол) за Оџаке, а Вукадиновић у 19. минуту за Раднички (С).

ОЏАЦИ: Кнежевић (Бига), Паљевић, Коцић, Кања, Сантрач, Гостовић, Пречаница (Богдановић), Васиљевић, Станковић (Секулић), Ивановић, Илибашић.

РАДНИЧКИ (С): Зетл, Тевановић, Вукадиновић, Крстић, Лујић, Лукић, Зорица (Кокречељ), Столић, Туркић, Радуловић, Ђенић.

Права голеада у Оџацима, нада и полетна екипа под вођством Николе Павловића до врха је напунила мрежу слабе екипе из Сомбора. Домаћи фудбалери су имали неколико лепих акција које су крунисали погодцима што наговештава да ће и ове јесени играти квалитетан фудбал. Било је доста расположених појединаца у домаћем тиму који показао свој квалитет на делу и справом истакао кандидатуру да се и ове године бори за сам врх првенствене табеле.

С. Јовин

Резултати:

БСК - Тереквеш 1:0, Полет (С) - Задругар 1:0, Младост - Динамо 0:3, Оџаци - Раднички (С) 9:1, Омладинац (Д) - Кула 3:0, Омладинац (Б) - Полет (Р) 1:0, Алекса Шантић - Телечка 2:1.