Somborska liga, prvi razred: Preokret u nastavku

24.08.2022. 10:51 10:53
Izvor: V. Janković/ Detalj s meča u Aleksa Šantiću

Novajlija u ligi je iznenadio u Aleksi Šantiću dobrom i borbenom  igrom u prvom poluvremenu, kada je i stekao prednost, ali je u nastavku dozvolio domaćinu da preokrene rezultat.

Aleksa ŠantićTelečka  2:1 (0:1)

ALEKSA ŠANTIĆ:  Igralište u sportskom centru, gledalaca 30. Sudija: Trivunović (Sombor) Strelci: Miličić u 69. i Babić u 82. za Aleksa Šantić, a Santo u 27. minutu  za Telečku. Žuti kartoni: Branežac, M. Bibić (Aleksa Šantić), Žunić i Prekajac (Telečka).

ALEKSA ŠANTIĆ: Drašković 7,M. Bibić 7,Branežac 6 (U. Bibić 7),Pejak 7, N. Tomić 7, M. Tomić 6,5, Miličević 6,5, Maričić 6 (Sjeran 7), Babić 7,Miličić 7,Pajić 6 (Vuković 6 )

TELEČKA: Žunić 6,5, Aničić 6,5,Klipa 7,Krstić 6,5,Nikolić 7,5,Đurišić 6,5,Kovačić 7, Miličević 6 (Anđal-), Geljić 6(Blagojević-), Petković 6,5, (Prekajac 6,5), Santo 7.

V. Janković

BSK - Terekveš 1:0 (1:0)

BAČKI BRESTOVAC: Stadion BSK-a, gledalaca 100, sudija: Carić (Sombor), strelac: Korać u 32. minutu (iz penala). Žuti kartoni: Božić (BSK), D. Rapajić, Božić (Terekveš)

BSK: Lagundžin 7, St. Đurđević 7, Divljak 7, Božić 8, Radaković 7, Nikolić 8, Agbaba 7, Korać 7 (Sa. Đurđević), D. Stanković 7 (S. Stanković 7), Medić 7, Beljanski 8.

TEREKVEŠ: Božić 9, Ljubojević 7, Damjanović 7, Kaurin 7, Franić 7, Komadina 7, Vračanić 6 (Cvetićanin 7), Repac 7, Relić 7, Desnica 6 (D. Rapaić 6), M. Rapaić 7.

Rivali su prikazali dinamičnu igru u kojoj su se domaći napadači propisno ispromašivali. Vredno je napomenuti da je gostijući golman Božić brilijirao. Pobeda je zaslužena, ali do nje je došlo dosta teško.

A. Čičić

Odžaci - Radnički (S) 9:1 (4:1)

ODŽACI: Stadion Grbavica, gledalaca 100, sudija: Čapko (Sombor). Strelci: Santrač u 14. Prečanica u 20. i 24. Stanković u 22. Ilibašić u 55. Bogdanović u 69. Sekulić u 79. i 90. i Vukadinović u 29. (autogol) za Odžake, a Vukadinović u 19. minutu za Radnički (S).

ODŽACI: Knežević (Biga), Paljević, Kocić, Kanja, Santrač, Gostović, Prečanica (Bogdanović), Vasiljević, Stanković (Sekulić), Ivanović, Ilibašić.

RADNIČKI (S): Zetl, Tevanović, Vukadinović, Krstić, Lujić, Lukić, Zorica (Kokrečelj), Stolić, Turkić, Radulović, Đenić.

Prava goleada u Odžacima, nada i poletna ekipa pod vođstvom Nikole Pavlovića do vrha je napunila mrežu slabe ekipe iz Sombora. Domaći fudbaleri su imali nekoliko lepih akcija koje su krunisali pogodcima što nagoveštava da će i ove jeseni igrati kvalitetan fudbal. Bilo je dosta raspoloženih pojedinaca u domaćem timu koji pokazao svoj kvalitet na delu i spravom istakao kandidaturu da se i ove godine bori za sam vrh prvenstvene tabele.

S. Jovin

Rezultati:

BSK - Terekveš 1:0, Polet (S) - Zadrugar 1:0, Mladost - Dinamo 0:3, Odžaci - Radnički (S) 9:1, Omladinac (D) - Kula 3:0, Omladinac (B) - Polet (R) 1:0, Aleksa Šantić - Telečka 2:1.