108.4794

Сомборска лига: Први пораз Паланчана

11.09.2018. 10:55 10:58

​​​​​​​Стари град - Кула 1:2 (1:0)

БАЧКА ПАЛАНКА: Стадион ОФК Старог града, гледалаца:150, судија: Н. Стојчевић (Сомбор), стрелци: Марчета у 15. за Стари град, а Б.Јањић у 56. и Вуковић у 73. минуту за Кулу , жути картони: Митрић, Бодиш, Радуловић (Кула).

СТАРИ ГРАД: Бугарски, Марчета, Кнежевић (Валентик), Радић, Гајдобрански, Митић (Јеличић), Рађеновић, Влајић, Зељко, Миладиновић, Дмитровић.

КУЛА: Радуловић, Бодиш, Гачевић (Поповић), М. Јањић, Тапаи, Б. Јањић (Бабић), Вујовић, Митрић, Букејловић, Вуковић (Барна), Анђелковић.

Паланчани су први пут поражени у новој првенственој трци. И то - на домаћем буњишту. А добро су Бачкопаланчани одиграли прво полувреме. Али, потпуно су фудбалери ОФК Старог града подбацили у другом делу утакмице и дозволили су Куљанима да направе преокрет.

Ђ. Шт.

Тврђава - Војводина 3:2 (2:0)

БАЧ: Стадион Тврђаве, гледалаца:300, судија: Н. Шћепановић (Крушћић), стрелци: Шећеров у 6., Салијевић у 37. и Крстић у 53. минуту за Тврђаву, а Вујановић у 66. и М. Ранисављев (из једанаестерца) у 87. минуту за Војводину, жути картони: Крстић, Шомоши, Салаи, Влајић (Тврђава), а Мустафовић, Г. Станојев (Војводина).

ТВРЂАВА:  Влајић, Делић, Јанковић (Салаи), Ерак (Продановић), Шећеров, Шомоши, М. Агбаба, Човић, Салијевић (Бајић), Крстић, Д. Агбаба.

ВОЈВОДИНА (Т): Дукић, Т. Николић, Рамић, Мустафовић, Радаковић, Пилиповић, Г. Станојев, Бојанић (Вујановић), Танчић (М. Станојев), М. Ранисављев, Д. Николић.

Врло добра утакмица украшена са пет голова приказана је између комшија у Бачу. Товаришани умало да анулирају високу предност фудбалера Тврђаве од три гола.

Ђ. Штрбац

Будућност (П) - Русин 2:0 (0:0)

ПАРАГЕ: Стадион Будућности, гледалаца: 200, судија: Б. Алексић (Каравуково), стрелци: Алимпић у 61. и Вјетровић у 68. минуту, жути картони: Алимпић (Будућност), а Чизмар, Ђукановић (Русин).

БУДУЋНОСТ (П): Ђурковић, Максимовић (Тури), Лаћарак, Вјетровић, Поњевић, Живић (Мишковић), Јандрић, Вулић, Алимпић (Јанковић), Козомора, Марић.

РУСИН: М. Нађ, Ланчужанин, Холик, Б. Нађ, Малацко (Будимски), Орос, Марковић (Харди), Веселиновић, Ђукановић, Чизмар, Кочиш (Катона).

Победом над Крстурцима фудбалери парошке Будућности направили су сјајан увод у скорашње финале Купа на територији ОФС Бачка Паланка.

За нова три бода за Парожане постарали су се хитроноги Синиша Алимпић и офанзивни Лазар Вјетровић својим неодбрањивим шутевима.

Ђ. Штрбац

Липар - Крила Крајине 2:1 (1:1)

ЛИПАР: Стадион Липара, гледалаца: 150, судија: Н. Удринић (Апатин), стрелци: Шеган у 37. и Жарић у 77. минуту за Липар, а Пандуров у 39. минуту за Крила Крајине, жути картони: Мијић, Бановић, Лалић (Липар), а Пандуров, Дукић, Медан (Крила Крајине).

ЛИПАР: С. Ракић, Мијић, Басарић, Марчетић, Авдаловић, Новаков (В. Ракић), Шеган, Воркапић (Ђукић), Лалић (Поповић), Бановић, Жарић.

КРИЛА КРАЈИНЕ: Мађар, Вигњевић, Ступар (Медан), Дувњак, Дукић, Зелинчевић, Чешљевич (Тома), Маркович, Парипович, Плавански, Пандуров (Лонларевич).

У Липару победника одлучиле су благе нијансе. Минималној, али потпуно заслуженој победи, после завршетка утакмице, радовали су се фудбалери домаће екипе. За овакав епилог најзаслужнији су виспрени Милан Шеган и луцидни Страхиња Жарић на радост својих навијача.

Ђ. Штрбац

Херцеговац - Раднички (Р) 2:5 (2:1)

ГАЈДОБРА: Стадион Херцеговца, гледалаца: 200, судија: П. Вујић (Кула), стрелци: С. Хрњез у 34. и В. Хрњез у 42. за Херцеговац, а Кардинал у 35. Петковићу 72. и у 78. Црњански у 73. и Сантрач у 82. минуту за Раднички, жути картони: В.Хрњез (Херцеговац), а Црњански (Раднички).

ХЕРЦЕГОВАЦ: Немет, Гушић, Поткоњак, В. Хрњез, Вукосав, Дамјановић, Смајић, С. Јовановић (Тривуновић), Рачић, Новчић, С. Хрњез (Хорватић).

РАДНИЧКИ: М. Јовановић, Лазаревић (Костић), Радојичић (Црњански), Петковић, Кесић, Нововић, Кувељић, Кардинал (Сантрач), Алексић, Гвозденовић, Мушикић.

Фудбалери гајдобранског Херцеговца показали су се у два сасвим различита издања. На крају доживели су убедљив пораз, а Ратковчани забележили су прву победу у новој сезони.

Ђ. Шт.

Борац - Полет (С) 2:0 (1:0)

ОБРОВАЦ:  Игралиште Борца, гледалаца: 250, судија: Н. Ђурђевић (Алекса Шантић), стрелци: Станишић у 43. М. Јовановић у 89. минуту. Жути картони: Станиш (Борац), Перовић (Полет7-)

БОРАЦ: Ђукић 8, Бошњак 7, Дробњак 7, Козомора 8, Вранац 8, Максимовић 8, Танкосић 7 (И. Николић 7), Драшко 7, С. Јовановић 7 (Војновић 7), М. Јовановић 8, Станишић 8.

ПОЛЕТ: Вучинић 7, Ровчанин 6, Марковић 6, Зејак 6, Ракочевић 7, Плавшић 6, Перовић 6 (Bjеllljac 6), Вукашиновић 6, Јањуш 7, Комазец 7, Јанковић 7.

У веома фер утакмици фудбалери Борца успели су победити врло чврсту екипу из Сивца. Домаћи су у првом полувремену створили четири веома повољне шансе, али је гол постигнут тек у 43. минуту када је Станишић на пас Миодрага Јовановића матирао голмана гостију Сашу Вученића.

Гости су у другом делу покушали су нешто да ураде, али је чврста одбрана Борца на челу са Вранцем и Максимовићем одолевала. Миодраг Јовановић је само минут пре краја соло продором повисио резултат.

Б. Гајић

Херцеговац - Раднички 2:5, Липар - Крила Крајине 2:1, Будућност (П) - Русин 2:0, Тврђава - Војводина 3:2, Славија - Кулпин 1:1, Борац - Полет (С) 2:0, Стари град - Кула 1:2, Оџаци - ЖАК 0:2.

1. Славија           4      3      1      0      10:4  10

2. С. град            4      3      0      1      12:3  9

3. Борац             4      3      0      1      9:11  9

4. Кула                4      2      1      1      10:4  7

5. Русин             4      2      1      1      9:5    7

6. Војводина      4      2      1      1      9:6    7

7. Будућ.(П)       4      2      1      1      6:5    7

8. Липар             4      2      1      1      7:9    7