Somborska liga: Prvi poraz Palančana

11.09.2018. 10:55 10:58

​​​​​​​Stari grad - Kula 1:2 (1:0)

BAČKA PALANKA: Stadion OFK Starog grada, gledalaca:150, sudija: N. Stojčević (Sombor), strelci: Marčeta u 15. za Stari grad, a B.Janjić u 56. i Vuković u 73. minutu za Kulu , žuti kartoni: Mitrić, Bodiš, Radulović (Kula).

STARI GRAD: Bugarski, Marčeta, Knežević (Valentik), Radić, Gajdobranski, Mitić (Jeličić), Rađenović, Vlajić, Zeljko, Miladinović, Dmitrović.

KULA: Radulović, Bodiš, Gačević (Popović), M. Janjić, Tapai, B. Janjić (Babić), Vujović, Mitrić, Bukejlović, Vuković (Barna), Anđelković.

Palančani su prvi put poraženi u novoj prvenstvenoj trci. I to - na domaćem bunjištu. A dobro su Bačkopalančani odigrali prvo poluvreme. Ali, potpuno su fudbaleri OFK Starog grada podbacili u drugom delu utakmice i dozvolili su Kuljanima da naprave preokret.

Đ. Št.

Tvrđava - Vojvodina 3:2 (2:0)

BAČ: Stadion Tvrđave, gledalaca:300, sudija: N. Šćepanović (Krušćić), strelci: Šećerov u 6., Salijević u 37. i Krstić u 53. minutu za Tvrđavu, a Vujanović u 66. i M. Ranisavljev (iz jedanaesterca) u 87. minutu za Vojvodinu, žuti kartoni: Krstić, Šomoši, Salai, Vlajić (Tvrđava), a Mustafović, G. Stanojev (Vojvodina).

TVRĐAVA:  Vlajić, Delić, Janković (Salai), Erak (Prodanović), Šećerov, Šomoši, M. Agbaba, Čović, Salijević (Bajić), Krstić, D. Agbaba.

VOJVODINA (T): Dukić, T. Nikolić, Ramić, Mustafović, Radaković, Pilipović, G. Stanojev, Bojanić (Vujanović), Tančić (M. Stanojev), M. Ranisavljev, D. Nikolić.

Vrlo dobra utakmica ukrašena sa pet golova prikazana je između komšija u Baču. Tovarišani umalo da anuliraju visoku prednost fudbalera Tvrđave od tri gola.

Đ. Štrbac

Budućnost (P) - Rusin 2:0 (0:0)

PARAGE: Stadion Budućnosti, gledalaca: 200, sudija: B. Aleksić (Karavukovo), strelci: Alimpić u 61. i Vjetrović u 68. minutu, žuti kartoni: Alimpić (Budućnost), a Čizmar, Đukanović (Rusin).

BUDUĆNOST (P): Đurković, Maksimović (Turi), Laćarak, Vjetrović, Ponjević, Živić (Mišković), Jandrić, Vulić, Alimpić (Janković), Kozomora, Marić.

RUSIN: M. Nađ, Lančužanin, Holik, B. Nađ, Malacko (Budimski), Oros, Marković (Hardi), Veselinović, Đukanović, Čizmar, Kočiš (Katona).

Pobedom nad Krsturcima fudbaleri paroške Budućnosti napravili su sjajan uvod u skorašnje finale Kupa na teritoriji OFS Bačka Palanka.

Za nova tri boda za Parožane postarali su se hitronogi Siniša Alimpić i ofanzivni Lazar Vjetrović svojim neodbranjivim šutevima.

Đ. Štrbac

Lipar - Krila Krajine 2:1 (1:1)

LIPAR: Stadion Lipara, gledalaca: 150, sudija: N. Udrinić (Apatin), strelci: Šegan u 37. i Žarić u 77. minutu za Lipar, a Pandurov u 39. minutu za Krila Krajine, žuti kartoni: Mijić, Banović, Lalić (Lipar), a Pandurov, Dukić, Medan (Krila Krajine).

LIPAR: S. Rakić, Mijić, Basarić, Marčetić, Avdalović, Novakov (V. Rakić), Šegan, Vorkapić (Đukić), Lalić (Popović), Banović, Žarić.

KRILA KRAJINE: Mađar, Vignjević, Stupar (Medan), Duvnjak, Dukić, Zelinčević, Češljevič (Toma), Markovič, Paripovič, Plavanski, Pandurov (Lonlarevič).

U Liparu pobednika odlučile su blage nijanse. Minimalnoj, ali potpuno zasluženoj pobedi, posle završetka utakmice, radovali su se fudbaleri domaće ekipe. Za ovakav epilog najzaslužniji su vispreni Milan Šegan i lucidni Strahinja Žarić na radost svojih navijača.

Đ. Štrbac

Hercegovac - Radnički (R) 2:5 (2:1)

GAJDOBRA: Stadion Hercegovca, gledalaca: 200, sudija: P. Vujić (Kula), strelci: S. Hrnjez u 34. i V. Hrnjez u 42. za Hercegovac, a Kardinal u 35. Petkoviću 72. i u 78. Crnjanski u 73. i Santrač u 82. minutu za Radnički, žuti kartoni: V.Hrnjez (Hercegovac), a Crnjanski (Radnički).

HERCEGOVAC: Nemet, Gušić, Potkonjak, V. Hrnjez, Vukosav, Damjanović, Smajić, S. Jovanović (Trivunović), Račić, Novčić, S. Hrnjez (Horvatić).

RADNIČKI: M. Jovanović, Lazarević (Kostić), Radojičić (Crnjanski), Petković, Kesić, Novović, Kuveljić, Kardinal (Santrač), Aleksić, Gvozdenović, Mušikić.

Fudbaleri gajdobranskog Hercegovca pokazali su se u dva sasvim različita izdanja. Na kraju doživeli su ubedljiv poraz, a Ratkovčani zabeležili su prvu pobedu u novoj sezoni.

Đ. Št.

Borac - Polet (S) 2:0 (1:0)

OBROVAC:  Igralište Borca, gledalaca: 250, sudija: N. Đurđević (Aleksa Šantić), strelci: Stanišić u 43. M. Jovanović u 89. minutu. Žuti kartoni: Staniš (Borac), Perović (Polet7-)

BORAC: Đukić 8, Bošnjak 7, Drobnjak 7, Kozomora 8, Vranac 8, Maksimović 8, Tankosić 7 (I. Nikolić 7), Draško 7, S. Jovanović 7 (Vojnović 7), M. Jovanović 8, Stanišić 8.

POLET: Vučinić 7, Rovčanin 6, Marković 6, Zejak 6, Rakočević 7, Plavšić 6, Perović 6 (Bjellljac 6), Vukašinović 6, Janjuš 7, Komazec 7, Janković 7.

U veoma fer utakmici fudbaleri Borca uspeli su pobediti vrlo čvrstu ekipu iz Sivca. Domaći su u prvom poluvremenu stvorili četiri veoma povoljne šanse, ali je gol postignut tek u 43. minutu kada je Stanišić na pas Miodraga Jovanovića matirao golmana gostiju Sašu Vučenića.

Gosti su u drugom delu pokušali su nešto da urade, ali je čvrsta odbrana Borca na čelu sa Vrancem i Maksimovićem odolevala. Miodrag Jovanović je samo minut pre kraja solo prodorom povisio rezultat.

B. Gajić

Hercegovac - Radnički 2:5, Lipar - Krila Krajine 2:1, Budućnost (P) - Rusin 2:0, Tvrđava - Vojvodina 3:2, Slavija - Kulpin 1:1, Borac - Polet (S) 2:0, Stari grad - Kula 1:2, Odžaci - ŽAK 0:2.

1. Slavija           4      3      1      0      10:4  10

2. S. grad            4      3      0      1      12:3  9

3. Borac             4      3      0      1      9:11  9

4. Kula                4      2      1      1      10:4  7

5. Rusin             4      2      1      1      9:5    7

6. Vojvodina      4      2      1      1      9:6    7

7. Buduć.(P)       4      2      1      1      6:5    7

8. Lipar             4      2      1      1      7:9    7