108.4794

Сомборска лига: Победа у последњем минуту

27.03.2019. 09:56 09:58

Славија - Полет (С) 2:1 (1:0)

ПИВНИЦЕ: Стадион Славије, гледалаца око 200, судија: Мудринић (Апатин), стрелци: Ефендић у 42. Петровић у 90. за Славију, а Максимовић у 78. минуту за Полет. Жути картони: Ћорда, Кученић, Бенка, Тривуновић, Нимет, Батиница (Славија), Мил. Ракочевић, Боснић, Ђуришић, Максимовић, Вукашиновић, Ровчанин (Полет).

СЛАВИЈА: Брња, Стојанов, Бенка, Нимет, Чорда, Ефендић, Кухта (Милец), Петровић, Тривуновић, Кученић, Секеруш (Батиница).

ПОЛЕТ: Ђуришић, Ј. Цвокић, И. Ракочевић, Боснић (Ромић), Мил. Ракочевић, Јанковић, Максимовић, Ровчанин, Пејановић, Вукашиновић, Бошковић (Н. Цвокић).

Заслужена победа домаћина који су у свим елементима игре савладали госте. Треба напоменути да су гости дошли са циљем да из контранапада дођу до победе.Повели су домаћи у 42. минуту када је Ефендић са десне стране послао лопту у десни доњи угао голмана Радишића. До изједначења је дошло у 78. минуту Максимовић послао лопту у мрежу, а у 90. минуту голом Петровића Славија је дошла до заслужене победе.

Ј. Шустер

Липар - Русин 4:0 (3:0)

ЛИПАР: Игралиште Липара, гледалаца: 250, судија: С. Пилић (Кула), стрелци: Бановић у 2. Новаков у 16. и у 71. и Ланћужанин (аутогол) у 22. минуту, жути картони: Честић (Липар), Б. Нађ (Русин).

ЛИПАР: С. Зракић, Ђукић, Честић, Мијић, Марчетић, Авдаловић, Лалић (Полић), Шеган, Бановић, В. Зракић(Пејић), Новаков (С. Поповић).

РУСИН: П. Марковић (З. Орос), Веселиновић, Холик, Ланћужанин, Малацко, Б. Орос, О. Марковић (Зарић), Катона, Ђукановић, Бранковић (Б. Нађ), Кочиш.

У фуриозном налету, у првом полувремену, фудбалери Липара надвисили су Крстурце и стекли недостижну предност од три гола. Убедљиви тријумф домаћег тима наговестили су Страхиња Бановић и Страхиња Новаков, а од тог нокаута првотимци Русина нису успели да се опораве све до краја утакмице.  Напротив, примили су још два гола...

Ђ. Шт.

Стари град - ЖАК 6:0 (2:0)

БАЧКА ПАЛАНКА: Игралиште ОФК Старог града, гледалаца:300, судија: М. Мирковић (Кула), стрелци: Рађеновић у 19, Миладиновић у 42., А. Ковачевић у 61, Дмитровић у 71, Влајић у 83. и Зељко у 87. минуту, жути картони: Крстић, Радић (ОФК Стари град), а Халас (ЖАК).

СТАРИ ГРАД: Ђурковић, Рађеновић, Влајић, Гајдобрански (Гостовић), Кнежевић, Миладиновић (Живић), Гњатовић, Дмитровић, Радић, Крстић (Зељко), А.Ковачевич.

ЖАК: Попов, Античевић,Јока, Шимунов, Мацановић, Д.Ковачевић, Банда (Хернаус), Чичовачки, Станковић, Вукелић, Халас.

Фудбалери лидера одиграли су бриљанто и обрадовали су своје навијаче. Голеаду отворио је агилни Душан Рађеновић, који постигао је еврогол.

Ђ. Шт.

Будућност (П) - Војводина (Т) 1:0 (1:0)

ПАРАГЕ: Игралиште Будућности, гледалаца:150, судија: Р. Радановић (Бачка Паланка), стрелац: Марић (из једанаестерца) у 15. минуту, жути картони: Данилов,Попов, Радомировић, Бошков (Будућност), а Мустафовић, М. Станојев, Д. Ранисављев, Танчић (Војводина), црвени картон: Танчић (Војводина) у 90. минуту.

БУДУЋНОСТ (П): Немет, Попов, Нешковић, Радомировић, Тури, Вјетровић, Алимпић (Моравац), Данилов, Д. Агбаба (Јанковић), Козомора, Марић.

ВОЈВОДИНА (Т): Бугарски, Т. Николић, Рамић, Мустафовић, Д. Ранисављев, М. Ранисављев (Д. Јованов), Г. Станојев, Д. Николић, Бојанић,Танчић, М. Станојев.

У прекоатарском дербију, нису изостала узбуђења. Меч су одлучиле нијансе. Минималну победу парошкој екипи донео је Стефан Марић, из оправдано досуђенога једанаестерца.

Ђ. Шт.

Херцеговац - Оџаци 2:1 (1:1)

ГАЈДОБРА: Игралиште Херцеговца, гледалаца: 200, судија: Н. Стојчевић (Сомбор), стрелци: Ивеља у 12. и Рачић у 58. за Херцеговац, а Јовановић у 6. минуту за ОФК Оџаке, жути картони: С. Хрњез, Ивеља (Херцеговац), а Јашовић, Кања, Јовановић (ОФК Оџаци).

ХЕРЦЕГОВАЦ: Драшковић, Смајић, С. Хрњез, Солдо (Растовић), Бабић, Вукосав, Тривуновић (Поткоњак), Ивеља (Терзић), Рачић, Новчић, В. Хрњез.

ОЏАЦИ: Н. Кузмановић, Матијевић (Пречаница), Крстић, Николић (Зорић), Лукић, Кања, Томић, Рашетић, М. Кузмановић, Јовановић, Јашовић.

Није ни мало фудбалере гајдобранског Херцеговца пољуљало рано вођство Оџачана. Напротив, покренуло их је да учестало нападају ка голу гостију. Искусни интернационалци Ђордђе Ивеља и Стеван Рачић креатори су потпуног резултатског преокрета.

Ђ. Шт.

Борац - Кула 2:2 (2:0)

ОБРОВАЦ: Игралиште Борца, гледалаца 200, судија: Н. Матић (Каравуково), стрелци: Јандрић у 20. и 25. за Борац, а Букејловић у 57.  и Јањић у 70. минуту за Кулу. Жути картони: Јовановић (Борац), Тапаји (Кула).

БОРАЦ: Ђукић 7, Лакатош 7, Поњевић 7, Козомора 7, Максимовић 7, Баланго 7 (Јовић), Танкосић 7, Гајић 7 (Н. Николић 7), Јандић 8, М. Јовановић 8, Станишић 7.

КУЛА: Радуловић 7, Бодиш 7, Вуковић 7, Златић 7, Тапаји 8, Полић 7, Вујовић 7, Митрић 7, Букејловић 8, Јањић 7, Анђелковић 7 (Поповић).

Домаћи играчи су само првом полувремен играли добро, а плод такве игре су и голови у раној фази. Двоструки стрелац био је Милош Јандрић који је крунисао добре акције, али је у 50. минуту пропустио идеалну шансу. Тај промашај казнио је Букејловић који је из слободног ударца седам минута касније смањио резултат. Гости су додали гас и из једне гужве просто угурали лопту у мрежу голмана Ђукића и изједначили.

Б. Гајић

Тврђава - Кулпин 3:0 (1:0)

БАЧ: Игралиште Тврђаве, гледалаца: 150, судија: Б. Алексић (Каравуково), стрелци: Бадивук у 41. и Гојић у 72. и 88. минуту, жути картони: Милиновић, Бадивук (Тврђава), а Кајтез (Кулпин)

ТВРЂАВА: Влајић, Девић, Милиновић, Ерак, Вујиновић, Шећеров, Шомоши, Марић (Божин), Гојић, М. Агбаба, Бадивук (Дорошки).

КУЛПИН: А. Ђуга, Переза, Балевић,Анђић, Миличевић, Зорић, Зорзић, Коларски, Бобот (Дамјановић), А. Хашка, Кајтез.

Из три брже и филигрански тачне акције вихорни Вук Бадивук и виспрени Милан Гојић матирали су чувара мреже Кулпинаца Андреја Ђугу.

Ђ. Шт.

Раднички - Крила Крајине 3:3 (2:2)

РАТКОВО: Стадион Радничког, гледалаца 150, судија: Ђурђевић (Алекса Шантић). Стрелци: Нововић у 32. Петковић у 35. Кувељић у 49. (из пенала) за Раднички, а Чешљевић у 24. Медан у 36. и Вигњевић у 86. минуту за Крилу Крајине. Жути картони: Милан Мушикић, Јовановић (Раднички), а Ступар, Дувњак (Крила Крајине).

РАДНИЧКИ: Јовановић 6, Милан Мушикић 6, Алексић 8, Лазаревић 7, Петковић 8, Кесић 7, Нововић 7 (Гвозденовић), Кувељић 7, Ђокић 7, Црњански 7 (Кардинал 7), Милуновић 6 (Миљан Мушикић 7).

КРИЛА КРАЈИНЕ: Дукић 6, Вигњевић 7, Ступар 6 (Тома 6), Дувњак 7, Медан 8, Зелинчевић 7, Лончаревић 7, Марковић 6 (Милићевић 6), Чешљевић 7, Плавански 6, Пандуров 6.

Ратковчани су изгубили два бода због слабог дана голмана Јовановића.

А. Чичић

Херцеговац - Оџаци 2:1, Стари град - ЖАК 6:0, Борац - Кула 2:2, Славија - Полет (С) 2:1, Тврђава - Кулпин 3:0, Будућност (П) - Војводина (Т) 1:0, Липар - Русин 4:0, Раднички - Крила Крајине 3:3.

1. С. град             18     11     4      3      41:10        37

2. Славија            18     10     4      4      39:27        34

3. К. Крајине       18     10     4      4      24:13        34

4. Русин               18     9      4      5      37:20        31

5. Војводина (Т) 18     9      3      6      42:28        30

6. ЖАК                18     8      6      4      25:22        30

7. Будућност (П) 18     8      5      5      24:18        29

8. Борац             18     8      3      7      32:39        27