Somborska liga: Pobeda u poslednjem minutu

27.03.2019. 09:56 09:58

Slavija - Polet (S) 2:1 (1:0)

PIVNICE: Stadion Slavije, gledalaca oko 200, sudija: Mudrinić (Apatin), strelci: Efendić u 42. Petrović u 90. za Slaviju, a Maksimović u 78. minutu za Polet. Žuti kartoni: Ćorda, Kučenić, Benka, Trivunović, Nimet, Batinica (Slavija), Mil. Rakočević, Bosnić, Đurišić, Maksimović, Vukašinović, Rovčanin (Polet).

SLAVIJA: Brnja, Stojanov, Benka, Nimet, Čorda, Efendić, Kuhta (Milec), Petrović, Trivunović, Kučenić, Sekeruš (Batinica).

POLET: Đurišić, J. Cvokić, I. Rakočević, Bosnić (Romić), Mil. Rakočević, Janković, Maksimović, Rovčanin, Pejanović, Vukašinović, Bošković (N. Cvokić).

Zaslužena pobeda domaćina koji su u svim elementima igre savladali goste. Treba napomenuti da su gosti došli sa ciljem da iz kontranapada dođu do pobede.Poveli su domaći u 42. minutu kada je Efendić sa desne strane poslao loptu u desni donji ugao golmana Radišića. Do izjednačenja je došlo u 78. minutu Maksimović poslao loptu u mrežu, a u 90. minutu golom Petrovića Slavija je došla do zaslužene pobede.

J. Šuster

Lipar - Rusin 4:0 (3:0)

LIPAR: Igralište Lipara, gledalaca: 250, sudija: S. Pilić (Kula), strelci: Banović u 2. Novakov u 16. i u 71. i Lanćužanin (autogol) u 22. minutu, žuti kartoni: Čestić (Lipar), B. Nađ (Rusin).

LIPAR: S. Zrakić, Đukić, Čestić, Mijić, Marčetić, Avdalović, Lalić (Polić), Šegan, Banović, V. Zrakić(Pejić), Novakov (S. Popović).

RUSIN: P. Marković (Z. Oros), Veselinović, Holik, Lanćužanin, Malacko, B. Oros, O. Marković (Zarić), Katona, Đukanović, Branković (B. Nađ), Kočiš.

U furioznom naletu, u prvom poluvremenu, fudbaleri Lipara nadvisili su Krsturce i stekli nedostižnu prednost od tri gola. Ubedljivi trijumf domaćeg tima nagovestili su Strahinja Banović i Strahinja Novakov, a od tog nokauta prvotimci Rusina nisu uspeli da se oporave sve do kraja utakmice.  Naprotiv, primili su još dva gola...

Đ. Št.

Stari grad - ŽAK 6:0 (2:0)

BAČKA PALANKA: Igralište OFK Starog grada, gledalaca:300, sudija: M. Mirković (Kula), strelci: Rađenović u 19, Miladinović u 42., A. Kovačević u 61, Dmitrović u 71, Vlajić u 83. i Zeljko u 87. minutu, žuti kartoni: Krstić, Radić (OFK Stari grad), a Halas (ŽAK).

STARI GRAD: Đurković, Rađenović, Vlajić, Gajdobranski (Gostović), Knežević, Miladinović (Živić), Gnjatović, Dmitrović, Radić, Krstić (Zeljko), A.Kovačevič.

ŽAK: Popov, Antičević,Joka, Šimunov, Macanović, D.Kovačević, Banda (Hernaus), Čičovački, Stanković, Vukelić, Halas.

Fudbaleri lidera odigrali su briljanto i obradovali su svoje navijače. Goleadu otvorio je agilni Dušan Rađenović, koji postigao je evrogol.

Đ. Št.

Budućnost (P) - Vojvodina (T) 1:0 (1:0)

PARAGE: Igralište Budućnosti, gledalaca:150, sudija: R. Radanović (Bačka Palanka), strelac: Marić (iz jedanaesterca) u 15. minutu, žuti kartoni: Danilov,Popov, Radomirović, Boškov (Budućnost), a Mustafović, M. Stanojev, D. Ranisavljev, Tančić (Vojvodina), crveni karton: Tančić (Vojvodina) u 90. minutu.

BUDUĆNOST (P): Nemet, Popov, Nešković, Radomirović, Turi, Vjetrović, Alimpić (Moravac), Danilov, D. Agbaba (Janković), Kozomora, Marić.

VOJVODINA (T): Bugarski, T. Nikolić, Ramić, Mustafović, D. Ranisavljev, M. Ranisavljev (D. Jovanov), G. Stanojev, D. Nikolić, Bojanić,Tančić, M. Stanojev.

U prekoatarskom derbiju, nisu izostala uzbuđenja. Meč su odlučile nijanse. Minimalnu pobedu paroškoj ekipi doneo je Stefan Marić, iz opravdano dosuđenoga jedanaesterca.

Đ. Št.

Hercegovac - Odžaci 2:1 (1:1)

GAJDOBRA: Igralište Hercegovca, gledalaca: 200, sudija: N. Stojčević (Sombor), strelci: Ivelja u 12. i Račić u 58. za Hercegovac, a Jovanović u 6. minutu za OFK Odžake, žuti kartoni: S. Hrnjez, Ivelja (Hercegovac), a Jašović, Kanja, Jovanović (OFK Odžaci).

HERCEGOVAC: Drašković, Smajić, S. Hrnjez, Soldo (Rastović), Babić, Vukosav, Trivunović (Potkonjak), Ivelja (Terzić), Račić, Novčić, V. Hrnjez.

ODŽACI: N. Kuzmanović, Matijević (Prečanica), Krstić, Nikolić (Zorić), Lukić, Kanja, Tomić, Rašetić, M. Kuzmanović, Jovanović, Jašović.

Nije ni malo fudbalere gajdobranskog Hercegovca poljuljalo rano vođstvo Odžačana. Naprotiv, pokrenulo ih je da učestalo napadaju ka golu gostiju. Iskusni internacionalci Đordđe Ivelja i Stevan Račić kreatori su potpunog rezultatskog preokreta.

Đ. Št.

Borac - Kula 2:2 (2:0)

OBROVAC: Igralište Borca, gledalaca 200, sudija: N. Matić (Karavukovo), strelci: Jandrić u 20. i 25. za Borac, a Bukejlović u 57.  i Janjić u 70. minutu za Kulu. Žuti kartoni: Jovanović (Borac), Tapaji (Kula).

BORAC: Đukić 7, Lakatoš 7, Ponjević 7, Kozomora 7, Maksimović 7, Balango 7 (Jović), Tankosić 7, Gajić 7 (N. Nikolić 7), Jandić 8, M. Jovanović 8, Stanišić 7.

KULA: Radulović 7, Bodiš 7, Vuković 7, Zlatić 7, Tapaji 8, Polić 7, Vujović 7, Mitrić 7, Bukejlović 8, Janjić 7, Anđelković 7 (Popović).

Domaći igrači su samo prvom poluvremen igrali dobro, a plod takve igre su i golovi u ranoj fazi. Dvostruki strelac bio je Miloš Jandrić koji je krunisao dobre akcije, ali je u 50. minutu propustio idealnu šansu. Taj promašaj kaznio je Bukejlović koji je iz slobodnog udarca sedam minuta kasnije smanjio rezultat. Gosti su dodali gas i iz jedne gužve prosto ugurali loptu u mrežu golmana Đukića i izjednačili.

B. Gajić

Tvrđava - Kulpin 3:0 (1:0)

BAČ: Igralište Tvrđave, gledalaca: 150, sudija: B. Aleksić (Karavukovo), strelci: Badivuk u 41. i Gojić u 72. i 88. minutu, žuti kartoni: Milinović, Badivuk (Tvrđava), a Kajtez (Kulpin)

TVRĐAVA: Vlajić, Dević, Milinović, Erak, Vujinović, Šećerov, Šomoši, Marić (Božin), Gojić, M. Agbaba, Badivuk (Doroški).

KULPIN: A. Đuga, Pereza, Balević,Anđić, Miličević, Zorić, Zorzić, Kolarski, Bobot (Damjanović), A. Haška, Kajtez.

Iz tri brže i filigranski tačne akcije vihorni Vuk Badivuk i vispreni Milan Gojić matirali su čuvara mreže Kulpinaca Andreja Đugu.

Đ. Št.

Radnički - Krila Krajine 3:3 (2:2)

RATKOVO: Stadion Radničkog, gledalaca 150, sudija: Đurđević (Aleksa Šantić). Strelci: Novović u 32. Petković u 35. Kuveljić u 49. (iz penala) za Radnički, a Češljević u 24. Medan u 36. i Vignjević u 86. minutu za Krilu Krajine. Žuti kartoni: Milan Mušikić, Jovanović (Radnički), a Stupar, Duvnjak (Krila Krajine).

RADNIČKI: Jovanović 6, Milan Mušikić 6, Aleksić 8, Lazarević 7, Petković 8, Kesić 7, Novović 7 (Gvozdenović), Kuveljić 7, Đokić 7, Crnjanski 7 (Kardinal 7), Milunović 6 (Miljan Mušikić 7).

KRILA KRAJINE: Dukić 6, Vignjević 7, Stupar 6 (Toma 6), Duvnjak 7, Medan 8, Zelinčević 7, Lončarević 7, Marković 6 (Milićević 6), Češljević 7, Plavanski 6, Pandurov 6.

Ratkovčani su izgubili dva boda zbog slabog dana golmana Jovanovića.

A. Čičić

Hercegovac - Odžaci 2:1, Stari grad - ŽAK 6:0, Borac - Kula 2:2, Slavija - Polet (S) 2:1, Tvrđava - Kulpin 3:0, Budućnost (P) - Vojvodina (T) 1:0, Lipar - Rusin 4:0, Radnički - Krila Krajine 3:3.

1. S. grad             18     11     4      3      41:10        37

2. Slavija            18     10     4      4      39:27        34

3. K. Krajine       18     10     4      4      24:13        34

4. Rusin               18     9      4      5      37:20        31

5. Vojvodina (T) 18     9      3      6      42:28        30

6. ŽAK                18     8      6      4      25:22        30

7. Budućnost (P) 18     8      5      5      24:18        29

8. Borac             18     8      3      7      32:39        27