SOMBORSKA LIGA Mladenovljani bolji u derbiju

09.09.2020. 10:45 10:46

Budućnost iz Mladenova savladala je Stanišić sa 3:2 (2:0).

Domaći fudbaleri su poveli auto golom Radeva. Na 2:0 povisio je Bukvić u 45.minutu pogodivši sa šest – sedam metara donji levi ugao gola golmana Brkića.

Bogunović je sa penala u 49.minutu sa bele tačke pogodio donji desni ugao golmana Bojanića i smanjio rezultat. Vođstvo Mladenovljanima od 3:1, minut kasnije, doneo je nakon odlične akcije po desnoj strani Novaković. Konačan  rezultat postavio je Stanković.

Golman Bojanić je uspeo da zakači loptu i da je skrene, ona je zatim pogodila desnu stativu, a sudija Vujić je na intervenciju pomoćnika Manića, na opšte iznenađenje pokazao na centar iako se činilo da lopta nije prešla gol liniju.

M. Đ. Kremenović

MLADENOVO: Igralište Budućnosti, sudija: Vujić (Kula). Strelci, Radev (autogol) 30, Bukvić 45 i Novaković 50. za Budućnost, a Bogunović u 49. (iz penala) i  Stanković u 82. minutu za Stanišić. Žuti kartoni, Kopanja, Kućenič, Novaković, Stojisvljević (Budućnost), Matijaš i Branković (Stanišić).

BUDUĆNOST: Bojanić 8,5, Prošić 7,5, Marčeta 7,5, Radičić 8, Kopanja 8, Bajić 8,5 (od 88. minuta Trkulja -), Bukvić 8, Kućenič 7,5, Jurčević 8,5 (od 79. minuta Stojisavljević -), Novaković 8, Hajduković 7 (od 46. minuta Rađenović 7,5).

STANIŠIĆ: Brkić 6,5, Radusin 6 (od 67. minuta Mijić -),Bečanović 6 (od 46. minuta Branković 6), Macanović 6 (od 67. minuta Ljuština -), Bogunović 6,5, Matijaš 6,5 (od 50. minuta Stanković 7), Jovović 6,5, Bogunović 6,5, Radev 6, Pucar 6 (od 79. minuta Matić -), Eredei 6.

Omladinac - Rusin  1:1 (1:0)

Fudbaleri Omladinca lako ispustili su minimalnu prednost.  Uporni i borbeni Krsturci, u finišu utakmice, mogli su da stignu do rezultatskog preokreta.  Ipak, posle svega prikazanog, nerešeno je i najrealniji epilog.

Đ. Št.

BUKOVAC: Igralište Omladinca, igrano je bez prisustva gledalaca, sudija: S. Stanišić (Bačka Palanka), strelci: Kovačić u 10. za Omladinac, a V.Vujović u 78. minutu za Rusin, žuti kartoni: Mijić, Delija (Omladinac), a Kočiš, Holik, Danojević, Branković, Vislavski (Rusin).

OMLADINAC (B): Miljan Zelić, Miloš Zelić, Damjanović, Mufić, Subotić, Radujko, Grgić, Kovač, Mijić, Plavšić(Lekaj), Delija(Galetić).

RUSIN: Kalinić, Kočiš, Holik, Lančuzanin, V.Vujović, Sajanković, I. Budinski (Đukanović), Danojević, D. Budinski (Vislavski), Branković (Manjoš), Rac.

Slavija - Budućnost (P) 1:0 (0:0)

Tvrda utkamica u ravnopravnoj igri domaćin je bio bolji i zasluženo je pobedio. Da se igralo na sredini terena, jer su odbrambeni igrači obe ekipe napade zaustavljali pred svojim kaznenom prostorom. Odluka je pala u 47. minutu kada je Marojević odigrao dupli pas sa Kuhtom i oštrim udarcem je poslao loptu u donji ugao golmana Abadžića. Gosti su imali najbolju šansu kada je Martin Šmit šutirao a golman izbacio loptu.

J. Šuster

PIVNICE: Igralište  Slavije, sudija: Nađ (Ruski Krstur), strelac: Marojević u 47. minutu. Žuti kartoni: Rakočević, Petrović, Benka (Slavija), Dražić, Baćanov, Alimpić, Bjelić, Gašić, Banjac (Budućnost).

SLAVIJA: Vučetić, Zaskalicki, A. Šmit, Jušković, M. Šmit, Rakočević, Kuhta (Bolehraski), Petrović (Vinković), Čvokić (Benka), Davidović, Marojević.

BUDUĆNOST: Abadžić, Popov (Bačanov), Grnja, Alić, Knežević, Kozomora, Nikolić, Živić (Jelić), Trivunović, Ponjević, Kovačević.

Kulpin - Kordun 6:2 (2:2)

Furiozni bili su fudbaleri Kulpina u drugom poluvremenu i deklasirali su ekipu Korduna.

Đ. Št.

KULPIN: Igralište pored kanala, igrano je bez prisustva gledalaca, sudija: S.Mitrović (Odžaci), strelci: Mrđan u 15. i 59. Stanišić u 18. Nikolić u 48., Milenković u 61. i Zelenak u 86.  za Kulpin, a Vuković u 28. i 40. (iz jedanaesterca) za Kordun, žuti kartoni: Hadrava (Kulpin), a Kovačević, Barać (Kordun), crveni karton: Hadrava (Kulpin) u 75. minutu.

KULPIN: Mladenović, Moravek (Zelenak), Kolarski (Haška), Hadrava, Poprzen, Stanišić, Mrđan (Burger), Zamfirović, Nikolić (Fabri), Milenković (Sekez), Kajtez.

KORDUN: Miščević, Mile Ćekeliš, Anitić (Vila), Kovačić, Trbojević, Ćesnovar, Marko Ćekeliš (Geljić), Kovačić, Vuković (Barać), Karas (Šaula), M. Sekulić (N.Sekulić).

Polet - Zadrugar 0:1 (0:0)

Opštinski derbi je zbog vanredne situacije u Odžacima odigran je u Prigrevici u kojoj su više uspeha imali gostujući fudbaleri. Ključni momenat je bio na samom početku drugog poluvremena, kada je Milutin Rančić postigao odlučujući pogodak.

Do kraja susreta igrači Poleta su imali nekoliko prilika ali ih nisu speli iskoristiti,  tako da su Miletićani slavili.

S. Jovin

PRIGREVICA: Stadion Goran Nesvanulica, sudija: Janjić (Crvenka). Strelac Rančić u 48. minutu. Žuti kartoni: S. Stanković, R. Milenković, Aleksić (Polet).

POLET: Ivanović, Aleksić, Anđelković, Ž. Stanković, S. Stanković (Jovčić), R. Milenković, Stošić, N. Milenković, Stojiljković, Bogdanović, Malinović (Stojković).

ZADRUGAR: Pjević, Kanja, Glumičić, Zambo, Janković (Miličević), Vuković, Končarević, Burda, Veselinović, Rančić, Tasić.

ŽAK - BSK 3:1, Tvrđava - Radnički 2:1, Budućnost (M) - Stanišić 3:2, Polet - Zadrugar 0:1, Slavija - Budućnost (P) 1:0, Kulpin - Kordun 6:2, Maglić - Borac 4:1, Borac (BG) - Budućnost (G) (odloženo), Omladinac - Rusin 1:1.

1. Budućnost (M)                4      4      0      0      12:2          12

2. Slavija                        4      4      0      0      5:1            12

3. Rusin                    4      3      1      0      14:5          10

4. Stanišić               4      3      0      1      9:3            9

5. ŽAK                      4      3      0      1      9:4            9

6. Zadrugar               4      2      1      1      7:5            7

7. Budućnost (P)         4      2      0      2      4:2            6

8. Borac                    4      2      0      2      7:7            6