108.4794

Сомборска лига: Добар тренинг за бараж

05.06.2018. 10:56 11:00

Будућност (М) - ЖАК 4:1 (3:0)

МЛАДЕНОВО: Стадион Будућности, гледалаца:300, судија: Д. Нађ (Руски Крстур), стрелци: Влајић у 16. и 23, Тасић у 39. и А. Ковачевић у 53. за Будућност, а Делија у 57. минуту за ЖАК.

БУДУЋНОСТ (М): Лугоња (Бојанић), Прошић, Миладиновић, Ловре, А. Ковачевић, Дујаковић (Фуртула), Влајић (Јованић) , Кулић, Радић, Јефтић, Тасић.

ЖАК: Молнар, Грбић, Матић, Љуштина, Шуманов, Д.Ковачевић, Хернаус, Бубњевић, Делија, Lagumyija.

За фудбалере младеновљанске Будућности утакмица против Сомбораца представљала је лагани тренинг. И, сјајну увертиру пред мајсторицу против бачкопаланачких Крила Крајине.

Ђ. Штрбац

Херцеговац - Крила Крајине 1:4 (1:1)

ГАЈДОБРА: Стадион Херцеговца, гледалаца: 150, судија: И. Чапко (Руски Крстур), стрелци: Смајићу 42. за Херцеговац, а Чешљевић у 44, Батиница у 49. и 51. и Ранисављев у 65. минуту за Крила Крајине, жути картони: Зелен, Тасовац, Ерак (Херцеговац).

ХЕРЦЕГОВАЦ: Драшковић, Бајчетић, Тасовац, Вукосав, В. Хрњез, Ђурасовић, Тривуновић (Новчић), Ерак (Зелен), Рачић (Гушић), Смајић, С. Хрњез.

КРИЛА КРАЈИНЕ: Стојчевић, Вигњевиç (Тома), Дукић, Медан, Балиновић, Ступар, Плавански, Марковић, Батиница (Лончаревић), Ранисављев (Дувњак), Чешљевић.

Није изабранике тренера Милана Бељанског, ни најмање, збунило вођство Гајдобрана. Напротив, заиграли су Бачкопаланчани агилно и предузимљиво, после примљенога гола, и стигли су до резултатскога преокрета и до убедљивога тријумфа, који их је одвео до мајсторице за треће место на табели против Младеновљана.

Ђ. Штрбац

Липар  - Русин 5:2 (0:1)

ЛИПАР: Стадион Липара, гледалаца:200, судија: Р. Радановић (Бачка Паланка), стрелци: Марчетић у 52, Зарић у 56, Воркапић у 58, Матин у 72. и Поповић у 89. минуту за Липар, а Ђукановић у 37. и С. Кочиш у 49. минуту за Русин, жути картони: Бановић, Честић (Липар), а А. Кочиш, С. Кочиш, Б. Орос , Ј. Харди (Русин).

ЛИПАР: Вучинић, Честић(Полић), Мијић, Марчетић, Авдаловић (Зарић), Бановић, Чвокић, Шеган, Воркапић, Лалић, Мартин (Поповић).

РУСИН: Нађ, А. Кочиш (Б. Јањић), М. Јањић, Ј. Харди, Холик, Малацко, Б. Орос (Д. Харди), Сајанковић, Ђукановић, Будински (Рац), С. Кочиш.

Љубитељи фудбала у Липару видели су два дијаметрално различита полувремена. А, почетком другога дела сусрета било је 0:2, да би фудбалери тренера Миша Рајачића, у интервалу од само шест минута, остварили преокрет. До  завршетка меча стигли су до своје рекордне победе.

Ђ. Штрбац

Војводина (Т) - Младост (К) 5:1 (3:1)

ТОВАРИШЕВО: Стадион СЦ Миладин Вујин, гледалаца: 160, судија: Н. Мудринић (Апатин), стрелци: Рамић у 30. Г. Станојев у 33, Вучић у 41. и  60. и Д. Николић у 80. за Војводину, а Пап у 5. минуту за Младост, жути картон: Вујановић (Војводина).

ВОЈВОДИНА (Т): Дукић, Т. Николић, Рамић, Мустафовић, Ранисављев, Вучић, Г. Станојев, Цвијић, Д. Николић, Вујановић, Јованов.

МЛАДОСТ (К): Обрадовић (Булатовић), Варга, Кишјухас, Собек, Пап, Килић, Грдинић, Чанковић, Балевић, Жегарац, Даутовић.

Уводни део утакмице припао је гостима из Крушчића. Али, до завршетка првога полувремена ствари дошле су на реалне основе, пошто су Илија Рамић, Гојко Станојев и Слађан Вучић првога голмана Младости Ненада Обрадовића натерали на капитулацију.

У другом делу сусрета, надахнути Слађан Вучић и тамнопути Данијел Николић матирали су резервнога вратара Крушчићана Јована Булатовића за очекивано убедљиву победу товаришких „тулипана”.

Ђ. Штрбац

Херцеговац - Крила Крајине 1:4, Будућност (М) - ЖАК 4:1, Црвенка - Будућност (П) 3:3, Војводина - Младост (К) 5:1, Липар - Русин 5:2, Станишић - Хајдук Јуниор 6:1, Стари Град - Славија 1:2. Слободан је тим: Кула.

1. Станишић               28     22     3      3      78:16        69

2. Црвенка                  28     19     5      4      78:28        62

3. Будућ.  (М)              28     17     7      4      72:24        58

4. Кр. Крајине             28     17     7      4      61:18        58

5. Војводина                28     13     3      12     50:51        42

6. Славија                    28     11     6      11     41:48        39

7. Будућ. (П)                28     9      11     8      41:36        38

8. Хајдук ј.                   28     10     5      13     46:56        35