Somborska liga: Dobar trening za baraž

05.06.2018. 10:56 11:00

Budućnost (M) - ŽAK 4:1 (3:0)

MLADENOVO: Stadion Budućnosti, gledalaca:300, sudija: D. Nađ (Ruski Krstur), strelci: Vlajić u 16. i 23, Tasić u 39. i A. Kovačević u 53. za Budućnost, a Delija u 57. minutu za ŽAK.

BUDUĆNOST (M): Lugonja (Bojanić), Prošić, Miladinović, Lovre, A. Kovačević, Dujaković (Furtula), Vlajić (Jovanić) , Kulić, Radić, Jeftić, Tasić.

ŽAK: Molnar, Grbić, Matić, Ljuština, Šumanov, D.Kovačević, Hernaus, Bubnjević, Delija, Lagumyija.

Za fudbalere mladenovljanske Budućnosti utakmica protiv Somboraca predstavljala je lagani trening. I, sjajnu uvertiru pred majstoricu protiv bačkopalanačkih Krila Krajine.

Đ. Štrbac

Hercegovac - Krila Krajine 1:4 (1:1)

GAJDOBRA: Stadion Hercegovca, gledalaca: 150, sudija: I. Čapko (Ruski Krstur), strelci: Smajiću 42. za Hercegovac, a Češljević u 44, Batinica u 49. i 51. i Ranisavljev u 65. minutu za Krila Krajine, žuti kartoni: Zelen, Tasovac, Erak (Hercegovac).

HERCEGOVAC: Drašković, Bajčetić, Tasovac, Vukosav, V. Hrnjez, Đurasović, Trivunović (Novčić), Erak (Zelen), Račić (Gušić), Smajić, S. Hrnjez.

KRILA KRAJINE: Stojčević, Vignjeviç (Toma), Dukić, Medan, Balinović, Stupar, Plavanski, Marković, Batinica (Lončarević), Ranisavljev (Duvnjak), Češljević.

Nije izabranike trenera Milana Beljanskog, ni najmanje, zbunilo vođstvo Gajdobrana. Naprotiv, zaigrali su Bačkopalančani agilno i preduzimljivo, posle primljenoga gola, i stigli su do rezultatskoga preokreta i do ubedljivoga trijumfa, koji ih je odveo do majstorice za treće mesto na tabeli protiv Mladenovljana.

Đ. Štrbac

Lipar  - Rusin 5:2 (0:1)

LIPAR: Stadion Lipara, gledalaca:200, sudija: R. Radanović (Bačka Palanka), strelci: Marčetić u 52, Zarić u 56, Vorkapić u 58, Matin u 72. i Popović u 89. minutu za Lipar, a Đukanović u 37. i S. Kočiš u 49. minutu za Rusin, žuti kartoni: Banović, Čestić (Lipar), a A. Kočiš, S. Kočiš, B. Oros , J. Hardi (Rusin).

LIPAR: Vučinić, Čestić(Polić), Mijić, Marčetić, Avdalović (Zarić), Banović, Čvokić, Šegan, Vorkapić, Lalić, Martin (Popović).

RUSIN: Nađ, A. Kočiš (B. Janjić), M. Janjić, J. Hardi, Holik, Malacko, B. Oros (D. Hardi), Sajanković, Đukanović, Budinski (Rac), S. Kočiš.

Ljubitelji fudbala u Liparu videli su dva dijametralno različita poluvremena. A, početkom drugoga dela susreta bilo je 0:2, da bi fudbaleri trenera Miša Rajačića, u intervalu od samo šest minuta, ostvarili preokret. Do  završetka meča stigli su do svoje rekordne pobede.

Đ. Štrbac

Vojvodina (T) - Mladost (K) 5:1 (3:1)

TOVARIŠEVO: Stadion SC Miladin Vujin, gledalaca: 160, sudija: N. Mudrinić (Apatin), strelci: Ramić u 30. G. Stanojev u 33, Vučić u 41. i  60. i D. Nikolić u 80. za Vojvodinu, a Pap u 5. minutu za Mladost, žuti karton: Vujanović (Vojvodina).

VOJVODINA (T): Dukić, T. Nikolić, Ramić, Mustafović, Ranisavljev, Vučić, G. Stanojev, Cvijić, D. Nikolić, Vujanović, Jovanov.

MLADOST (K): Obradović (Bulatović), Varga, Kišjuhas, Sobek, Pap, Kilić, Grdinić, Čanković, Balević, Žegarac, Dautović.

Uvodni deo utakmice pripao je gostima iz Kruščića. Ali, do završetka prvoga poluvremena stvari došle su na realne osnove, pošto su Ilija Ramić, Gojko Stanojev i Slađan Vučić prvoga golmana Mladosti Nenada Obradovića naterali na kapitulaciju.

U drugom delu susreta, nadahnuti Slađan Vučić i tamnoputi Danijel Nikolić matirali su rezervnoga vratara Kruščićana Jovana Bulatovića za očekivano ubedljivu pobedu tovariških „tulipana”.

Đ. Štrbac

Hercegovac - Krila Krajine 1:4, Budućnost (M) - ŽAK 4:1, Crvenka - Budućnost (P) 3:3, Vojvodina - Mladost (K) 5:1, Lipar - Rusin 5:2, Stanišić - Hajduk Junior 6:1, Stari Grad - Slavija 1:2. Slobodan je tim: Kula.

1. Stanišić               28     22     3      3      78:16        69

2. Crvenka                  28     19     5      4      78:28        62

3. Buduć.  (M)              28     17     7      4      72:24        58

4. Kr. Krajine             28     17     7      4      61:18        58

5. Vojvodina                28     13     3      12     50:51        42

6. Slavija                    28     11     6      11     41:48        39

7. Buduć. (P)                28     9      11     8      41:36        38

8. Hajduk j.                   28     10     5      13     46:56        35