105.2585

Сомбор, први разред: Оџачани стали у финишу

01.06.2022. 09:45 09:46
Извор: pixabay.com

Уместо да се утакмица заврши убедљивом победом домаћина играчи ОФК Оџака су дозволили себи луксуз да приме погодак у последњим тренуцима утакмице и на тај начин изгубе корак у борби за шампионску титулу.

Оџаци - Тереквеш 1:1 (0:0)

ОЏАЦИ: Игралиште Грбавица, гледалаца 70, судија: Олујић (Кула). Стрелци: Лазић у 50. (из пенала) за ОФК Оџаке, а Радаковић у 89. минуту (аутогол) за Тереквеш. Жути картони: Љубојевић и М. Рапајић (Тереквеш).

ОФК ОЏАЦИ: Марковић, Паљевић, Лазић, Радојичић (Богдановић), Васиљевић (Бречаница), Загорчић (Копривица), Станковић, Петковић, Радаковић, Секулић и Анђелковић (Кања).

ТЕРЕКВЕШ: Божић, Вујановић, Прањић, Н. Дамјановић, Љубојевић, Комадина, Н. Дамјановић (Бојић), Репац, Рељић, Д. Рапајић, М. Рапајић.

Већ у 15. минуту Немања Васиљевић је са десетак метара промашио празну мрежу, да би десетак минута касније Немања Станковић из повољне позиције шутирао поред гола.

На почетку другог полувремена у 50. минуту досуђен је казнени ударац за домаћине, а сигуран реализатор најстроже казне уз доста среће био је Душко Лазић. Три минута пред крај утакмице идеалну шансу пропустио је да реализује Стеван Пречаница, да би у 89. минуту након шута Љубојевића Радаковић је несмотрено реаговао и погодио властиту мрежу.

С. Јовин

БСК - Алекса Шантић 3:1 (2:1)

БАЧКИ БРЕСТОВАЦ: Игралиште БСК-а, гледалаца 150, судија: Манић (Каравуково). Стрелци: Медић у 9. Кораћ у 11. Агбаба у 51. за БСК, а Милићевић у 3. минуту за Алекса Шантић.

БСК: Лагунџин 7 (И. Бељански 7), Ђурђевић 7, Дивјак 7, Божић 8, Зеленовић 7, Агбаба 8, С. Станковић 7, Кораћ 8 (Стоисављевић 7), Д. Станковић 7, Медић 8 (Косовац 7), Вукелић 7 (Д. Бељански 7).

АЛЕКСА ШАНТИЋ: Драшковић 6, Бибић 6, Бранежац 6, С. Пејак 7, Томић 7, Ћеклић 6, Милићевић 6, Н. Пејак 6, Бабић 7, Кусић, Милићић (Колак 7), Гаврић 7.

А. Чичић

Резултати:

Младост - Граничар 6:0, Хајдук - Полет 5:0, БСК - Алекса Шантић 3:1, Омладинац (Б) - Омладинац (Д) 5:0, ОФК Оџаци - Тереквеш 1:1, Динамо  - Кула 3:0. Слободан је био Задругар.