Sombor, prvi razred: Odžačani stali u finišu

01.06.2022. 09:45 09:46
Izvor: pixabay.com

Umesto da se utakmica završi ubedljivom pobedom domaćina igrači OFK Odžaka su dozvolili sebi luksuz da prime pogodak u poslednjim trenucima utakmice i na taj način izgube korak u borbi za šampionsku titulu.

Odžaci - Terekveš 1:1 (0:0)

ODŽACI: Igralište Grbavica, gledalaca 70, sudija: Olujić (Kula). Strelci: Lazić u 50. (iz penala) za OFK Odžake, a Radaković u 89. minutu (autogol) za Terekveš. Žuti kartoni: Ljubojević i M. Rapajić (Terekveš).

OFK ODŽACI: Marković, Paljević, Lazić, Radojičić (Bogdanović), Vasiljević (Brečanica), Zagorčić (Koprivica), Stanković, Petković, Radaković, Sekulić i Anđelković (Kanja).

TEREKVEŠ: Božić, Vujanović, Pranjić, N. Damjanović, Ljubojević, Komadina, N. Damjanović (Bojić), Repac, Reljić, D. Rapajić, M. Rapajić.

Već u 15. minutu Nemanja Vasiljević je sa desetak metara promašio praznu mrežu, da bi desetak minuta kasnije Nemanja Stanković iz povoljne pozicije šutirao pored gola.

Na početku drugog poluvremena u 50. minutu dosuđen je kazneni udarac za domaćine, a siguran realizator najstrože kazne uz dosta sreće bio je Duško Lazić. Tri minuta pred kraj utakmice idealnu šansu propustio je da realizuje Stevan Prečanica, da bi u 89. minutu nakon šuta Ljubojevića Radaković je nesmotreno reagovao i pogodio vlastitu mrežu.

S. Jovin

BSK - Aleksa Šantić 3:1 (2:1)

BAČKI BRESTOVAC: Igralište BSK-a, gledalaca 150, sudija: Manić (Karavukovo). Strelci: Medić u 9. Korać u 11. Agbaba u 51. za BSK, a Milićević u 3. minutu za Aleksa Šantić.

BSK: Lagundžin 7 (I. Beljanski 7), Đurđević 7, Divjak 7, Božić 8, Zelenović 7, Agbaba 8, S. Stanković 7, Korać 8 (Stoisavljević 7), D. Stanković 7, Medić 8 (Kosovac 7), Vukelić 7 (D. Beljanski 7).

ALEKSA ŠANTIĆ: Drašković 6, Bibić 6, Branežac 6, S. Pejak 7, Tomić 7, Ćeklić 6, Milićević 6, N. Pejak 6, Babić 7, Kusić, Milićić (Kolak 7), Gavrić 7.

A. Čičić

Rezultati:

Mladost - Graničar 6:0, Hajduk - Polet 5:0, BSK - Aleksa Šantić 3:1, Omladinac (B) - Omladinac (D) 5:0, OFK Odžaci - Terekveš 1:1, Dinamo  - Kula 3:0. Slobodan je bio Zadrugar.