105.2585

Сомбор, први разред: Милетићани славили у Оџацима

07.09.2022. 11:21 11:22
Извор: pixabay.com

У општинском дербију у Оџацима виђена је занимљива утакмица у којој су се гости боље снашли и остварили победу.

Оџаци - Задругар 2:3 (1:2)

ОЏАЦИ: Стадион Грбавица, гледалаца 200, судија: М. Олујић (Кула). Стрелци: Гостовић у 11. и Пречаница у 52. за Оџаке, а Веселиновић у 40. и Вељко Пјевић у 26. и 55. минуту за Задругар. Жути картони: Станковић, Митровић, Миловановић (Оџаци), а Стевановић, М. Вуковић и Станишић (Задругар).

ОЏАЦИ: Бига, Паљевић, Коцић (Миловановић) Митровић, Сантрач (Илић), Гостовић, Пречаница (Крстић), Васиљевић (Петровић), Станковић (Кања), Радаковић и Илибашић.

ЗАДРУГАР: Стојановић, Стевановић, Гламучић (Тасић), Бечановић, Мацановић, Павков, М. Вуковић (Д. Вуковић), Веселиновић, Станковић, Станишић и Пјевић.

Најбољи појединац меча био је двоструки стрелац Вељко Пјевић који је са својим погоцима донео три бода свом тиму.

Повели су домаћини поготком Милана Гостовића већ у 11. минуту да би половином првог полувремена преко Вељка Пјевића тим Задругара стигао до изједначења. Пред крај првог полувремена гостујући играч Веселиновић се добро снашао у противничком шеснаестерцу и савладао домаћег голмана.

На почетку другог полувремена домаћи су крену силовито ка голу гостију и поготком Пречанице успели су да изједначе резултат. Само три минута касније тим из Српског Милетића долази поново до предности голом Вељка Пјевића који је успео да сачува до краја општинског дербија.

С. Јовин

БСК - Полет (С) 1:0 (0:0)

БАЧКИ БРЕСТОВАЦ; Игралиште БСК.а, гледалца 250, судија: Бечановић (Собмор), стрелац) Агбаба у 65. минуту. Жути картони: Медић, Бељански, Агбаба, Радаковић (БСК), Бакић, Ровначнин (Полет)

БСК: Лагунџић 7, Николић 8, Н. Божић 7, Радаковић 8, Агбаба 8, Станковић 8 (Н. Божић 7), Кораћ 7 (Вукелић ), Медић 7 (Са. Ђурђевић), Ст. Ђурђевић 7, Бељански 8, Дивјак 7.

ПОЛЕТ: Живковић 8, Кајтез 7, Бакић 7, Ровчанин 8, Вуковић 7, Перлић 7, Колџић 7, Максимовић 7 (Милан Варга 7), Вукашиновић 7 (Марко Варга 7), Марковић 7, Ромић 8.

Виђена је добра и борбена игра две веома добре екипе. У првом делу није било шанси. У другом делу домаћин је кренуо на све или ништа што се и исплатило. У 65. минуту Агбаба је постигао дол после шута Медића, лопта је дошла до Станковића, који је несебично послужио стрелца и бодови су остали у Бачком Брестовцу.

А. Чичић

Резултати:

БСК - Полет (С) 1:0, Младост - Теревкеш 0:4, Оџаци - Задруга 2:3, Омладинац (Д) - Динамо 2:1, Омладинац (Б) - Раднички (С) 4:0, Алекса Шантић - Кула 1:1, Телечка - Полет (Р) 3:5.