Sombor, prvi razred: Miletićani slavili u Odžacima

07.09.2022. 11:21 11:22
Izvor: pixabay.com

U opštinskom derbiju u Odžacima viđena je zanimljiva utakmica u kojoj su se gosti bolje snašli i ostvarili pobedu.

Odžaci - Zadrugar 2:3 (1:2)

ODŽACI: Stadion Grbavica, gledalaca 200, sudija: M. Olujić (Kula). Strelci: Gostović u 11. i Prečanica u 52. za Odžake, a Veselinović u 40. i Veljko Pjević u 26. i 55. minutu za Zadrugar. Žuti kartoni: Stanković, Mitrović, Milovanović (Odžaci), a Stevanović, M. Vuković i Stanišić (Zadrugar).

ODŽACI: Biga, Paljević, Kocić (Milovanović) Mitrović, Santrač (Ilić), Gostović, Prečanica (Krstić), Vasiljević (Petrović), Stanković (Kanja), Radaković i Ilibašić.

ZADRUGAR: Stojanović, Stevanović, Glamučić (Tasić), Bečanović, Macanović, Pavkov, M. Vuković (D. Vuković), Veselinović, Stanković, Stanišić i Pjević.

Najbolji pojedinac meča bio je dvostruki strelac Veljko Pjević koji je sa svojim pogocima doneo tri boda svom timu.

Poveli su domaćini pogotkom Milana Gostovića već u 11. minutu da bi polovinom prvog poluvremena preko Veljka Pjevića tim Zadrugara stigao do izjednačenja. Pred kraj prvog poluvremena gostujući igrač Veselinović se dobro snašao u protivničkom šesnaestercu i savladao domaćeg golmana.

Na početku drugog poluvremena domaći su krenu silovito ka golu gostiju i pogotkom Prečanice uspeli su da izjednače rezultat. Samo tri minuta kasnije tim iz Srpskog Miletića dolazi ponovo do prednosti golom Veljka Pjevića koji je uspeo da sačuva do kraja opštinskog derbija.

S. Jovin

BSK - Polet (S) 1:0 (0:0)

BAČKI BRESTOVAC; Igralište BSK.a, gledalca 250, sudija: Bečanović (Sobmor), strelac) Agbaba u 65. minutu. Žuti kartoni: Medić, Beljanski, Agbaba, Radaković (BSK), Bakić, Rovnačnin (Polet)

BSK: Lagundžić 7, Nikolić 8, N. Božić 7, Radaković 8, Agbaba 8, Stanković 8 (N. Božić 7), Korać 7 (Vukelić ), Medić 7 (Sa. Đurđević), St. Đurđević 7, Beljanski 8, Divjak 7.

POLET: Živković 8, Kajtez 7, Bakić 7, Rovčanin 8, Vuković 7, Perlić 7, Koldžić 7, Maksimović 7 (Milan Varga 7), Vukašinović 7 (Marko Varga 7), Marković 7, Romić 8.

Viđena je dobra i borbena igra dve veoma dobre ekipe. U prvom delu nije bilo šansi. U drugom delu domaćin je krenuo na sve ili ništa što se i isplatilo. U 65. minutu Agbaba je postigao dol posle šuta Medića, lopta je došla do Stankovića, koji je nesebično poslužio strelca i bodovi su ostali u Bačkom Brestovcu.

A. Čičić

Rezultati:

BSK - Polet (S) 1:0, Mladost - Terevkeš 0:4, Odžaci - Zadruga 2:3, Omladinac (D) - Dinamo 2:1, Omladinac (B) - Radnički (S) 4:0, Aleksa Šantić - Kula 1:1, Telečka - Polet (R) 3:5.