104.8191

Словенија боља од Италије, Србија у четвртфиналу

03.02.2018. 22:40 22:49
Извор: FSS

Репрезентација Словеније у драмтичној последњој утакмици групе А у Европском првенству у футсалу, савладала је Италију резултатом 2:1, и пласирала се у четврт финале.

Оно што је најважније је да је након оваквог резултата и Србија изборила пласмане међу осам најбољих екипа на првенству.

Италијани су повели већ у четвртом минуту голом Хонориа и дуго су држали ту предност којом је и завршено прво полувреме. У другом полувремену Италијани су одиграли много лошије и због тога су и кажњени.

Наиме, капитен Словенаца Осредкар је у 31. минуту успео да изједначи. Пошто су при таквом резултату Словенија и Србија имале пласман у четврт финале, Италијани су свим снагама покушавали да преокрену резултат. Због тога су играли са пет играча на терену, односно без голмана. Ипак то им се осветило јер је након пто су изгзбили једну лопту у нападу, Осредкар у 39. минуту погодио празну мрежу.