Slovenija bolja od Italije, Srbija u četvrtfinalu

03.02.2018. 22:40 22:49
Izvor: FSS

Reprezentacija Slovenije u dramtičnoj poslednjoj utakmici grupe A u Evropskom prvenstvu u futsalu, savladala je Italiju rezultatom 2:1, i plasirala se u četvrt finale.

Ono što je najvažnije je da je nakon ovakvog rezultata i Srbija izborila plasmane među osam najboljih ekipa na prvenstvu.

Italijani su poveli već u četvrtom minutu golom Honoria i dugo su držali tu prednost kojom je i završeno prvo poluvreme. U drugom poluvremenu Italijani su odigrali mnogo lošije i zbog toga su i kažnjeni.

Naime, kapiten Slovenaca Osredkar je u 31. minutu uspeo da izjednači. Pošto su pri takvom rezultatu Slovenija i Srbija imale plasman u četvrt finale, Italijani su svim snagama pokušavali da preokrenu rezultat. Zbog toga su igrali sa pet igrača na terenu, odnosno bez golmana. Ipak to im se osvetilo jer je nakon pto su izgzbili jednu loptu u napadu, Osredkar u 39. minutu pogodio praznu mrežu.