107.9121

СЛ: Без победника у дербију у Бачкој Тополи

22.10.2022. 21:44 21:48

БАЧКА ТОПОЛА: У дербију 16. кола Суперлиге ТСЦ и Чукарички поделили су бодове, а по свему виђеном то је и најреалнији исход.

У 3. минуту ТСЦ је имао велику прилику али је Ратков шутирао преко гола. Свему је prеthodio одличан пас Петровића.

Уследио је и покушај Стојића али непрецизан. Претио је и Чукарички па је шут Бадамосија морао да зауставља Илић. Брђани су извели добру акцију и у 17. минуту: на концу је шутирао Ивановић али поред гола.

Чукарички је био бољи ривал али није успевао то да валоризује. Што није гост јесте домаћин, у 25. минуту, када је Ратков, после корнера Илића главом сместио лопту у мрежу.

У једном нападу је, потом, ТСЦ пропустио две прилике и на његову несрећу није било 2:0. Нешто касније Стојић је поново опробао свој шут: замало непрецизно. Исти играч могао је можда да реши све дилеме већ у 45. минуту али је његов ударац зауставио Мићовић.

У петом минуту наставка Чукарички је изједначио. Ивановић је одлично центрирао из корнера а Дрезгић главом сместио лопту у мрежу.

Гост је боље почео други део, дуже држао лопту. Временом је утакмица ушла у нервозу и ,,пљуштали“ су жути картони. Затишје је прекинуо Ндијае који је ударцем главом могао довести ,,брђане“ у вођство, али није успео.

На другој страни гол је могао да постигне Томановић али је погодио само спољни део мреже.

Остало је 1:1.

И. Лазаревић

ТСЦ – Чукарички 1:1 (1:0)

БАЧКА ТОПОЛА: стадион ,,ТСЦ арена“. Гледалаца: 1.500. Судија: Живковић (Ниш). Стрелци: Ратков у 25. за ТСЦ а Дрезгић у 50. минуту за Чукарички. Жути картони: Стојковић, Цветковић, Петровић (ТСЦ) а Ковач, Дрезгић, Овусу, Сисоко, Тошић, Ндијае (Чукарички).

ТСЦ: В. Илић 6, Антонић 6, Ћалушић 6, Цветковић 6, Л. Илић 7, Јовановић 6,5, Петровић 6,5, Ратков 7 (Вукић), Стојић 6,5, Стојковић 6,5 (Томановић), Ђаковац 6.

ЧУКАРИЧКИ: Мићовић 6, Бадамоси 6,5, Дрезгић 7 (Вујадиновић 6), Ивановић 7, Јанковић (Лучић 6), Ковач 6 (Петковић 6), Ковачевић 6, Овусу 6,5 (Ндијае 6,5), Роган 6, Сисоко 6, Тошић 6,5.