SL: Bez pobednika u derbiju u Bačkoj Topoli

22.10.2022. 21:44 21:48

BAČKA TOPOLA: U derbiju 16. kola Superlige TSC i Čukarički podelili su bodove, a po svemu viđenom to je i najrealniji ishod.

U 3. minutu TSC je imao veliku priliku ali je Ratkov šutirao preko gola. Svemu je prethodio odličan pas Petrovića.

Usledio je i pokušaj Stojića ali neprecizan. Pretio je i Čukarički pa je šut Badamosija morao da zaustavlja Ilić. Brđani su izveli dobru akciju i u 17. minutu: na koncu je šutirao Ivanović ali pored gola.

Čukarički je bio bolji rival ali nije uspevao to da valorizuje. Što nije gost jeste domaćin, u 25. minutu, kada je Ratkov, posle kornera Ilića glavom smestio loptu u mrežu.

U jednom napadu je, potom, TSC propustio dve prilike i na njegovu nesreću nije bilo 2:0. Nešto kasnije Stojić je ponovo oprobao svoj šut: zamalo neprecizno. Isti igrač mogao je možda da reši sve dileme već u 45. minutu ali je njegov udarac zaustavio Mićović.

U petom minutu nastavka Čukarički je izjednačio. Ivanović je odlično centrirao iz kornera a Drezgić glavom smestio loptu u mrežu.

Gost je bolje počeo drugi deo, duže držao loptu. Vremenom je utakmica ušla u nervozu i ,,pljuštali“ su žuti kartoni. Zatišje je prekinuo Ndijae koji je udarcem glavom mogao dovesti ,,brđane“ u vođstvo, ali nije uspeo.

Na drugoj strani gol je mogao da postigne Tomanović ali je pogodio samo spoljni deo mreže.

Ostalo je 1:1.

I. Lazarević

TSC – Čukarički 1:1 (1:0)

BAČKA TOPOLA: stadion ,,TSC arena“. Gledalaca: 1.500. Sudija: Živković (Niš). Strelci: Ratkov u 25. za TSC a Drezgić u 50. minutu za Čukarički. Žuti kartoni: Stojković, Cvetković, Petrović (TSC) a Kovač, Drezgić, Ovusu, Sisoko, Tošić, Ndijae (Čukarički).

TSC: V. Ilić 6, Antonić 6, Ćalušić 6, Cvetković 6, L. Ilić 7, Jovanović 6,5, Petrović 6,5, Ratkov 7 (Vukić), Stojić 6,5, Stojković 6,5 (Tomanović), Đakovac 6.

ČUKARIČKI: Mićović 6, Badamosi 6,5, Drezgić 7 (Vujadinović 6), Ivanović 7, Janković (Lučić 6), Kovač 6 (Petković 6), Kovačević 6, Ovusu 6,5 (Ndijae 6,5), Rogan 6, Sisoko 6, Tošić 6,5.