107.9121

Фудбалери ТСЦ-а победили Војводину у Новом Саду

08.10.2022. 21:40 22:54

Војводина – ТСЦ  1:2 (1:2)

Екипа ТСЦ-а је дефинитивно најпријатнија прича у минулих 14 суперлиашких кола. На Карађорђу су, против Војводине, Бачкотополчани постигли осму првенствену победу (2:1) и барем на 24 сата изједначили се на табели са водећом Црвеном звездом. С друге стране, Војводина је и у трећем сусрету са директним ривалима за европске квалификације и трећи пут поржена.

Са две повољне прилике у прва три минута Новосађани су наговестили најављени и од навијача жарко жељени позитиван резултат у сусрету са директним ривалом на европском путу. Шансе нису искористили Чумић и Немања Николић, али су покушајима успели да загреју гледаоце, који су у завидном броју попунили трбине Карађорђа. След дешавања на половини гостију наговестио је вођство домаћег тима. У 28. минуту на средини терена био је фаулиран Симић, судија Минаковић је одлично проценио да Немања Николић има прилику да настави акцију, пустио је предност, Николић је пронашао Чумића, који је с лоптом изашао испоред голмана Вељка Илића и савладао га за вођство Војводине.

Тада су и Бачкотополчани почели да играју фудбал. Већ после три минута изједначили су резултат голом који је постигао Лука Илић. После изведеног прекида на средини терена лопта је целу вечност путовала до Царевићевог шеснаестерца, где ју је прихватио стрелац изједначујућег гола. До краја полувремена гости су тежиште игре поставили испред казненог простора домаћег тима, стичући предност у поседу лопте за утисак о конкретнијем партнеру у том делу игре. Резултат је уследио један минут пре одмора. Акцију је повео Јовановић, шутирао је Цветковић, Царевић је одбио лопту, а поклон искористио неометани Лука Илић за свој други гол и вођство ТСЦ-а, које је могло да буде убедљивије изражено у интервалу надокнаде врмена када је Јовановић, после контранадапада свога тима, савладао Царевића, али је лопту испред гол-линије у корнер избацио Витас.

Изменама у другом полувремену тренер Раставац је освежио маневар, игра Војводине подсетила је на учинак с почетка меча, а прва прилика за реакцију са трибина уследила је у 67. минуту: Бараје је пронашао слободан простор за шут ка голу са 20 метара, али је лопта завршила у гол ауту. Упркос иницијативи и надмоћности на терену до краја меча тај поклушај Барајеа било је све што су домаћи играчи успели да ураде. За то време, гости су препустили иницијативу домаћину, а зонском одбраном затворили све прилазе свом голу, што је, испоставило се, резултирало новим тријумфом за позицију првог Звездиног пратиоца на табели.

НОВИ САД: Стадион Карађорђе, гледалаца 5.000, судија Ненад Минаковић (Нови Сад), стрелци: Чумић у 28. за Војводину, Л.Илић у 32. и 44. минуту за ТСЦ, жути картони: Н.Николић, Симић, Буснић (Војводина), Цветковић, Ђаковац, Ратков, Томановић, тренер Лазетић (ТСЦ).

ВОЈВОДИНА:Царевић 6, Лазаревић 6, Траоре 6, Витас 6 (Буснић), Ђорђевић 6, Милосављевић 6 (Зукић), Топић 6, Чумић 6(Малбашић), Симић6 , У.Николић 6(Бараје), Н.Николић 6 (Вукчевић).

ТСЦ: В.Илић 6, Стојковић 6,5, Антонић 6,5, Чалушић 6, Стојић 6, Ђаковац 6(Ђаковац), Цветковић 6, Петровић 6,5, Л.Илић 7(Станојев), Ратков 6(Милосављевић), Јовановић 6,5 (Томановић).