RONALDO 900. GOLOM U KARIJERI SRUŠIO HRVATE u Ligi nacija

05.09.2024. 23:11 23:13
Izvor: Tanjug (AP Photo/Armando Franca)

Fudbalska reprezentacija Portugalije pobedila je Hrvatsku u prvoj rundi Lige nacija, A grupa, rezultatom 2:1 na "La Lužu" u Lisabonu.

Strelci golova za domaće bili su Diogo Dalo i neprevaziđeni Kristijano Ronaldo koji je svoje ime još jednom ugravirao u fudbalske almanahe - 900. golom u karijeri.

Njegovim pogotkom Potugal je, kako se ispostavilo, došao do nedostižnih 2:0, pa gol Hrvata, tačnije autogol u režiji Daloa, nije mnogo značio gostima u konačnom ishodu.

U istoj grupi Lige A nalaze se još Poljska, kojoj će Hrvatska biti domaćin već u nedelju u Osijeku, te Škotska, koja će za tri dana put Portugalije na noge favoritu.

Poljaci su ove večeri savladali Škotlanđane 3:2.

Ronaldo je bio apsolutna zvezda večeri u kojoj je po ko zna koji put podigao golgetersku letvicu, nedostižnu svima onima koji će posle njega doći. Dalo je već u 7. minutu "načeo" Hrvatsku, vrlo nesigurnu Hrvatsku u tom periodu meča, da bi Ronaldo duplirao prednost u 33. minutu u svom stilu - sprintom pred gol rivala, istančanim osećajem za gol koji ga je vodio, i rutinskom završnicom.

Hrvati su u tom trenutku bili nokautirani, a Ronaldo na kolenima od sreće. Gotovo je zaplakao zbog još jednog istorijskog osvarenja u svojoj bajkovitoj karijeri.

Nisu Hrvati klonuli posle 0:2, imali su i na 0:1 preko razigranog Kramarića šansu da vrate egal, ali su do gola stigli tek u smiraj prvog poluvremena, kada je Sosin centaršut Dalo preusmerio u mrežu Koste.

Rezultat sa poluvremena ostao je na snazi do kraja.

Vredi reći da su Portugalci drmali prečku Livakovićevog gola pred sam kraj poluvremena.

U nastavku, ritam igre je opao, Dalić je pružio šansu Sučiću i debitantu Matanoviću, kasnije i Perišiću, i upravo je prvopomenuti dvojac bio najagilniji, najviše je i pokazao, za vreme koje su proveli na terenu. Obojica su bila vrlo konkretna sa loptom, Sučić sa opasnim ubačenim loptama, Matanović sa pravim pozicioniranjem i udarcima ka golu i u okvir gola Portugalaca.

Porugalci su, ipak, bili dovoljno prisebni i koncentrisani, dovoljno su i iskusni za ovakve mečeve, pa su se sačuvali i odbranili, te pokupili tri boda sa talona u još jednoj večeri za pamćenje svoje ikone.

SRBIJA ODOLELA I REMIZIRALA SA EVROPSKIM PRVACIMA, ŠPANCIMA u utakmici prvog kola A divizije Lige nacija

05.09.2024. 22:57 23:03