105.2585

Резервисти Војводине у пријатељском мечу убедљиви против Јединства

07.08.2018. 20:30 20:34
Извор: Dnevnik.rs

Војводина - Јединство (Сурчин) 3:0 (1:0). Тренинг утакмицу одиграли су резервни играчи Војводине и они који имају мању минутажу, а ривал им је била екипа Јединства из Сурчина, клуб који ових дана слави 90. рођендан.

Суперлигаш је оправдао реноме, после боље игре у већем делу сусрета савладао тим који наступа у трећем рангу такмичења, а посебно се допала игра и ефикасност нападача Николе Гајића.Повели су црвено-бели у 15. минуту, када се Гајић изборио за лопту на средини терена, стуштио ка голу и онда ефектно савладао голмана Јовановића.

Имали су Новосађани још неколико прилика, пре свега Дамјан Гојков, али се резултат није мењао све до 76. минута. Пошто је у 68. минуту пречку погодио Милан Лазаревић, осам минута касније по левој страни одлично је прошао Дијамантис Хухумис, лепо центрирао, а највиши у скоку био је поново Гајић, други пут савладавши чувара мреже из Сурчина. На самом крају коначних 3:0 поставио је Михајло Нешковић, ударцем по земљи који секунд пре истека времена.

- Утакмица је показала исправност нашег опредељења да играмо током недеље сусрете, а појединцима је била злата вредна, виђена је садржајна игра и задовољан сам односом свих момака. Неки од њих искористии су прилику, али не бих желео да их именујем. Противник је био за сваку похвалу, како квалитетом игре тако и односом према сусрету - рекао је Александар Веселиновић, шеф стручног штаба Војводине.

А.Предојевић

ВЕТЕРНИК: Игралиште у ФЦ “Вујадин Бошков”, гледалаца: 50, судија: Матић (Нови Сад). Стрелци: Гајић у 15. и 76. и Нешковић у 90. минуту.

ВОЈВОДИНА: Симић (Старич), Деветак, Лазаревић, Бјековић (Л. Зличић), Хухумис, Саничанин, Мирков, Месаровић (Митровић), Нешковић, Гојков, Гајић.

ЈЕДИНСТВО (С): Јовановић, Жерјал, Ђорђевић, Ивановић, Ђушић, Симић, Головић, П. Петошевић, Јањић, Бацановић, Сердар. Играли су још: Илиевски, Миловановић, Стаменковић, М. Петошевић, Богојевић, Гловић и Шер.