Rezervisti Vojvodine u prijateljskom meču ubedljivi protiv Jedinstva

07.08.2018. 20:30 20:34
Izvor: Dnevnik.rs

Vojvodina - Jedinstvo (Surčin) 3:0 (1:0). Trening utakmicu odigrali su rezervni igrači Vojvodine i oni koji imaju manju minutažu, a rival im je bila ekipa Jedinstva iz Surčina, klub koji ovih dana slavi 90. rođendan.

Superligaš je opravdao renome, posle bolje igre u većem delu susreta savladao tim koji nastupa u trećem rangu takmičenja, a posebno se dopala igra i efikasnost napadača Nikole Gajića.Poveli su crveno-beli u 15. minutu, kada se Gajić izborio za loptu na sredini terena, stuštio ka golu i onda efektno savladao golmana Jovanovića.

Imali su Novosađani još nekoliko prilika, pre svega Damjan Gojkov, ali se rezultat nije menjao sve do 76. minuta. Pošto je u 68. minutu prečku pogodio Milan Lazarević, osam minuta kasnije po levoj strani odlično je prošao Dijamantis Huhumis, lepo centrirao, a najviši u skoku bio je ponovo Gajić, drugi put savladavši čuvara mreže iz Surčina. Na samom kraju konačnih 3:0 postavio je Mihajlo Nešković, udarcem po zemlji koji sekund pre isteka vremena.

- Utakmica je pokazala ispravnost našeg opredeljenja da igramo tokom nedelje susrete, a pojedincima je bila zlata vredna, viđena je sadržajna igra i zadovoljan sam odnosom svih momaka. Neki od njih iskoristii su priliku, ali ne bih želeo da ih imenujem. Protivnik je bio za svaku pohvalu, kako kvalitetom igre tako i odnosom prema susretu - rekao je Aleksandar Veselinović, šef stručnog štaba Vojvodine.

A.Predojević

VETERNIK: Igralište u FC “Vujadin Boškov”, gledalaca: 50, sudija: Matić (Novi Sad). Strelci: Gajić u 15. i 76. i Nešković u 90. minutu.

VOJVODINA: Simić (Starič), Devetak, Lazarević, Bjeković (L. Zličić), Huhumis, Saničanin, Mirkov, Mesarović (Mitrović), Nešković, Gojkov, Gajić.

JEDINSTVO (S): Jovanović, Žerjal, Đorđević, Ivanović, Đušić, Simić, Golović, P. Petošević, Janjić, Bacanović, Serdar. Igrali su još: Ilievski, Milovanović, Stamenković, M. Petošević, Bogojević, Glović i Šer.