ПРВА НОВОСАДСКА ЛИГА Салајчани без грешке

10.09.2024. 10:26 10:28
Извор: pixabay.com

Славија - Стражилово 4:0 (1:0)

НОВИ САД: Игралиште Славије на Салајци, гледалаца 100, судија: Јовановић (Нови Сад), стрелци: Ђаковић у 37. и 77. (из пенала), Павлов у 50. и Татић у 56. минуту. Жути картони: Батинић, Вучковић, Иконић (Славија), Кнежић, Коста (Стражилово).

СЛАВИЈА: Чавић, Лазаревић, Гајић, Жакула, Батинић (Кувекаловић), Стојановић, Ђаковић (Бешевић), Татић (Теофиловић), Павлов (Иконић), Стојисављевић, Вучковић (Вулетић).

СТРАЖИЛОВО: Ралић, Звекан, Вулетић, Кнежић, Станковић, Дубајић (Вуковић), Маливук (Смиљанић), Коста (Црвенков), Радонић (Пантић), Ћирковић, Пејчић (Влаисављевић).

Карловчани су се добро држали све до пред крај првог дела сусрета, а онда је Марковић савладао је голмана гостију. У другом делу сусрета дилеме није било и Салајчани су стигли до сигурне победе.

Г. К.

Софекс - Сириг 0:0

ФУТОГ: Игралиште Софекса, гледалаца 150, судија: Кукуда (Петроварадин). Жути картони: Софранин, Попадић, Ђелић (Софекс), Брежњак, Дражић (Сириг). Црвени картон: Ивић (Софекс).

СОФЕКС: Ивић, Блешић (Јањић), Поповић (Јовановић), Шумар, Ерор, Н. Кутањац (У. Кутањац), Маринковић, Милић, Ђелић, Софранин, Попадић (Самарџић).

СИРИГ: Војводић, Рајачић, Б. Брежњак, Петровић, Ивановић, Дражић, Ковачевић (Радовић), Вучковић (Срдановић), Ферати, С. Брежњак, Полић (Мисини).

У једној од дербију кола Софекс и Сириг су играли нерешено. Ближи победе су били Сирижани. Међутим, после искључељ голмана Ивића резервни чувар  Јањић је успео да  сачува своју мрежу. С. Ј.

Фрушкогорац - Хајдук 0:1 (0:1)

СРЕМСКА КАМЕНИЦА: Игралиште Фрушкогорца, гледалаца 100, судија: Марковић (Нови Сад), стрелац: Михајловић у 31. минуту (из пенала). Жути картони: Ранков, Глишић, Крповић (Фрушкогорац), Киш, Димић (Хајдук).

ФРУШКОГОРАЦ: Ранков, Вајагић, Радић (Крповић), Рађеновић, Малешевић, Глишић, Лакић (Мир. Попадић), Шкрбић, Туцаков, Ранисављевић, Мил. Попадић.

ХАЈДУК: Бајт, Маринковић (Петрић), Лазић, Рондовић, Тегелтија (Цветковић), Михајловић (Бранчић), Киш, Марков, Пеленгић, Димић, Томић.

Изненађење у Сремској Каменици. Екипа Чуруга успела је да победи домаћи Фрушкогорац а једини погодак је постигао Михајловић са беле тачке.

Г. К.

Југовић - Футог 9:0 (4:0)

КАЋ: Спортски центар Сигет, гледалаца 100, судија: Влајић (Буковац), стрелци: Срдић у 4. С. Веселиновић у 9. 66. и 84. Л. Веселиновић у 13. 16. (из пенала) 49. 68. и 78. минуту. Жути картони: Рис (Југовић), Трифуновић (Футог).

ЈУГОВИЋ: Мартиновић (Јањин), Срдић (Гаврилов), Д. Зељковић (Илић), Вулетић, М. Зељковић, Весовић (Касаповић), С. Веселиновић, Рис (Бабић), Бурка, Л. Веселиновић.

ФУТОГ: Иванишевић, Радосављевић, Медић, Вуканац, Сакач (Вулић), Бероња, Чепић, Трифуновић, Радуловић (Стефанов), Ардалић, Џамбас (Пагач).

Расположа браћа Веселиновић Лазар и Стефан до врха су напунили мрежу Футожана.

М. П.

Индекс - Борац 2:2 (1:0)

НОВИ САД: Ђачко игралиште, гледалаца 100, судија: Бакић (Нови Сад), стрелци: Паповић у 42. и 67. за Индекс, а Куртиши у 47. и Поповић у 55. минуту за Борац. Жути картони: Миличковић (Индекс), Поповић (Борац). Црвени картони: Бараћ (Индекс), Ћулум (Борац).

ИНДЕКС: Бузаџија, Хајризи, Живановић, Вукашиновић, Папак (Станковић), Китић (Маринковић), Радаковић, Ренић, Паповић, Милићковић, Барач.

БОРАЦ: Танкосић, Берић (Свитић), Кнежевић, Ћулум, Павловић (А. Поповић), Стајић (Ђаковић), М. Поповић, Асани, Карановић, Мирић, Куртиши.

У доброј утакмици Индекс и Борац са Клисе су поделили бодове. Повели су студенти у првом делу сусрета, међутим у другом делу Борац је успео да преокрене резултат. У финишу утакмице Бараћ и Ћулум су се потукли а судија их је обојицу искључио.

З. К.

Фрушкогорски партизан - Омладинац 3:0 (3:0)

БУКОВАЦ: Игралиште Фрушкогорског партизана, гледалаца 100, судија: Маринковић (Нови Сад), стрелци: В. Девић у 9. Чергић у 17. и Кантар у 45.  минуту. Жути картони: А. Хернаус, Томљановић (Омладинац).

ФРУШКОГРСКИ ПАРТИЗАН: Шурлан, Д. Девић, Клинцов, В. Девић, Гаџић (Подрашанин), Чергић, Познановић, Кантар, Куља, Убовић (Антонић).

ОМЛАДИНАЦ: Дангубић, Пецељ, Мартиновић (Накомчић), Савић, Пилиповић, Малиновић, А. Хернаус, Радоњић, Томљановић, Брнбота (Радин), Јакшић, Ристић (Суботић).

Добром игром у првом делу сусрета Буковчани су стигли до 3:0 које су задржали до краја сусрета.

Р. Д.

Цемент - Бачка (Ђ) 2:2 (2:1)

БЕОЧИН: Стадион Цемента, гледалаца 50, судија: Лукић (Нови Сад), стрелци: Кошћан у 19. и Старчевић у 28. за Цемент, а Рац у 25. и Д. Тривуновић у 52. минуту за Бачку.

ЦЕМЕНТ: Мандић 7, В. Сапунџић 6, Шаренац 7, Јованов 7, Јевић 7 (Бањак 6), Старчевић 7, Н. Сапунџић 6, Станић 6, Кошћан 7, Ивковић 6 (Микић 6).

БАЧКА: Лишић 7, Д. Тривуновић 7, Ћирин 6 (Станковић 6), Марковић 7, Вуковић 6, Чегар 7, Нађфеј 6, С. Тривуновић 6, Рац 7, Дејановић 6, Д. Тривуновић 6.

Фудбалери Цемента пропустили су прилику да освоје сва три бода и наставе са серијом победа.

Б. Старчевић

ЖСК -  Јединство 3:1 (0:0)

ЖАБАЉ: Стадион ЖСК-а, гледалаца око 100. Судија: Чобанов (Руменка). Стрелци: Ђурђић у 55. Благојевић у 75. и 86. за ЖСК. Бајац у 85. минуту за Јединство. Жути картон: Савановић ЖСК.

ЖСК: Савановић 7, Лукић 7 (Мијатов), Вукановић 7, Ђурђић 8, Јерковић 7, Танасић 7 (Везилић), Пињо 7, Грбић 7 (Марковић), Исаковски 7 (Благојевић 8), Попржен 7, Драгић 7.

ЈЕДИНСТВО:  Дисић 8, О. Тепић 6 (М. Тепић 6), Клинцов 6 (Станимировић), Р. Тепић 6, Вечански 6, Кнежевић 6 (Михајловић), Ђорђић 6, Малиновић 6, Зорић 6 (Бајац 7), Гарић 6, Ђукић 6 (Додић).

После добре игре против комшија из Госпођинаца, Жабаљци су забележили прву првенствену победу. Иницијатива домаћина дошла је до пуног изражаја тек у другом делу сусрета. Капитен домаћих Дамјан Ђурђић први је савладао врло доброг голмана гостију Драгана Дисића. Преостала два гола дело су спретног резервисте Душана Благојевића.