PRVA NOVOSADSKA LIGA Salajčani bez greške

10.09.2024. 10:26 10:28
Izvor: pixabay.com

Slavija - Stražilovo 4:0 (1:0)

NOVI SAD: Igralište Slavije na Salajci, gledalaca 100, sudija: Jovanović (Novi Sad), strelci: Đaković u 37. i 77. (iz penala), Pavlov u 50. i Tatić u 56. minutu. Žuti kartoni: Batinić, Vučković, Ikonić (Slavija), Knežić, Kosta (Stražilovo).

SLAVIJA: Čavić, Lazarević, Gajić, Žakula, Batinić (Kuvekalović), Stojanović, Đaković (Bešević), Tatić (Teofilović), Pavlov (Ikonić), Stojisavljević, Vučković (Vuletić).

STRAŽILOVO: Ralić, Zvekan, Vuletić, Knežić, Stanković, Dubajić (Vuković), Malivuk (Smiljanić), Kosta (Crvenkov), Radonić (Pantić), Ćirković, Pejčić (Vlaisavljević).

Karlovčani su se dobro držali sve do pred kraj prvog dela susreta, a onda je Marković savladao je golmana gostiju. U drugom delu susreta dileme nije bilo i Salajčani su stigli do sigurne pobede.

G. K.

Sofeks - Sirig 0:0

FUTOG: Igralište Sofeksa, gledalaca 150, sudija: Kukuda (Petrovaradin). Žuti kartoni: Sofranin, Popadić, Đelić (Sofeks), Brežnjak, Dražić (Sirig). Crveni karton: Ivić (Sofeks).

SOFEKS: Ivić, Blešić (Janjić), Popović (Jovanović), Šumar, Eror, N. Kutanjac (U. Kutanjac), Marinković, Milić, Đelić, Sofranin, Popadić (Samardžić).

SIRIG: Vojvodić, Rajačić, B. Brežnjak, Petrović, Ivanović, Dražić, Kovačević (Radović), Vučković (Srdanović), Ferati, S. Brežnjak, Polić (Misini).

U jednoj od derbiju kola Sofeks i Sirig su igrali nerešeno. Bliži pobede su bili Sirižani. Međutim, posle isključelj golmana Ivića rezervni čuvar  Janjić je uspeo da  sačuva svoju mrežu. S. J.

Fruškogorac - Hajduk 0:1 (0:1)

SREMSKA KAMENICA: Igralište Fruškogorca, gledalaca 100, sudija: Marković (Novi Sad), strelac: Mihajlović u 31. minutu (iz penala). Žuti kartoni: Rankov, Glišić, Krpović (Fruškogorac), Kiš, Dimić (Hajduk).

FRUŠKOGORAC: Rankov, Vajagić, Radić (Krpović), Rađenović, Malešević, Glišić, Lakić (Mir. Popadić), Škrbić, Tucakov, Ranisavljević, Mil. Popadić.

HAJDUK: Bajt, Marinković (Petrić), Lazić, Rondović, Tegeltija (Cvetković), Mihajlović (Brančić), Kiš, Markov, Pelengić, Dimić, Tomić.

Iznenađenje u Sremskoj Kamenici. Ekipa Čuruga uspela je da pobedi domaći Fruškogorac a jedini pogodak je postigao Mihajlović sa bele tačke.

G. K.

Jugović - Futog 9:0 (4:0)

KAĆ: Sportski centar Siget, gledalaca 100, sudija: Vlajić (Bukovac), strelci: Srdić u 4. S. Veselinović u 9. 66. i 84. L. Veselinović u 13. 16. (iz penala) 49. 68. i 78. minutu. Žuti kartoni: Ris (Jugović), Trifunović (Futog).

JUGOVIĆ: Martinović (Janjin), Srdić (Gavrilov), D. Zeljković (Ilić), Vuletić, M. Zeljković, Vesović (Kasapović), S. Veselinović, Ris (Babić), Burka, L. Veselinović.

FUTOG: Ivanišević, Radosavljević, Medić, Vukanac, Sakač (Vulić), Beronja, Čepić, Trifunović, Radulović (Stefanov), Ardalić, Džambas (Pagač).

Raspoloža braća Veselinović Lazar i Stefan do vrha su napunili mrežu Futožana.

M. P.

Indeks - Borac 2:2 (1:0)

NOVI SAD: Đačko igralište, gledalaca 100, sudija: Bakić (Novi Sad), strelci: Papović u 42. i 67. za Indeks, a Kurtiši u 47. i Popović u 55. minutu za Borac. Žuti kartoni: Miličković (Indeks), Popović (Borac). Crveni kartoni: Barać (Indeks), Ćulum (Borac).

INDEKS: Buzadžija, Hajrizi, Živanović, Vukašinović, Papak (Stanković), Kitić (Marinković), Radaković, Renić, Papović, Milićković, Barač.

BORAC: Tankosić, Berić (Svitić), Knežević, Ćulum, Pavlović (A. Popović), Stajić (Đaković), M. Popović, Asani, Karanović, Mirić, Kurtiši.

U dobroj utakmici Indeks i Borac sa Klise su podelili bodove. Poveli su studenti u prvom delu susreta, međutim u drugom delu Borac je uspeo da preokrene rezultat. U finišu utakmice Barać i Ćulum su se potukli a sudija ih je obojicu isključio.

Z. K.

Fruškogorski partizan - Omladinac 3:0 (3:0)

BUKOVAC: Igralište Fruškogorskog partizana, gledalaca 100, sudija: Marinković (Novi Sad), strelci: V. Dević u 9. Čergić u 17. i Kantar u 45.  minutu. Žuti kartoni: A. Hernaus, Tomljanović (Omladinac).

FRUŠKOGRSKI PARTIZAN: Šurlan, D. Dević, Klincov, V. Dević, Gadžić (Podrašanin), Čergić, Poznanović, Kantar, Kulja, Ubović (Antonić).

OMLADINAC: Dangubić, Pecelj, Martinović (Nakomčić), Savić, Pilipović, Malinović, A. Hernaus, Radonjić, Tomljanović, Brnbota (Radin), Jakšić, Ristić (Subotić).

Dobrom igrom u prvom delu susreta Bukovčani su stigli do 3:0 koje su zadržali do kraja susreta.

R. D.

Cement - Bačka (Đ) 2:2 (2:1)

BEOČIN: Stadion Cementa, gledalaca 50, sudija: Lukić (Novi Sad), strelci: Košćan u 19. i Starčević u 28. za Cement, a Rac u 25. i D. Trivunović u 52. minutu za Bačku.

CEMENT: Mandić 7, V. Sapundžić 6, Šarenac 7, Jovanov 7, Jević 7 (Banjak 6), Starčević 7, N. Sapundžić 6, Stanić 6, Košćan 7, Ivković 6 (Mikić 6).

BAČKA: Lišić 7, D. Trivunović 7, Ćirin 6 (Stanković 6), Marković 7, Vuković 6, Čegar 7, Nađfej 6, S. Trivunović 6, Rac 7, Dejanović 6, D. Trivunović 6.

Fudbaleri Cementa propustili su priliku da osvoje sva tri boda i nastave sa serijom pobeda.

B. Starčević

ŽSK -  Jedinstvo 3:1 (0:0)

ŽABALJ: Stadion ŽSK-a, gledalaca oko 100. Sudija: Čobanov (Rumenka). Strelci: Đurđić u 55. Blagojević u 75. i 86. za ŽSK. Bajac u 85. minutu za Jedinstvo. Žuti karton: Savanović ŽSK.

ŽSK: Savanović 7, Lukić 7 (Mijatov), Vukanović 7, Đurđić 8, Jerković 7, Tanasić 7 (Vezilić), Pinjo 7, Grbić 7 (Marković), Isakovski 7 (Blagojević 8), Popržen 7, Dragić 7.

JEDINSTVO:  Disić 8, O. Tepić 6 (M. Tepić 6), Klincov 6 (Stanimirović), R. Tepić 6, Večanski 6, Knežević 6 (Mihajlović), Đorđić 6, Malinović 6, Zorić 6 (Bajac 7), Garić 6, Đukić 6 (Dodić).

Posle dobre igre protiv komšija iz Gospođinaca, Žabaljci su zabeležili prvu prvenstvenu pobedu. Inicijativa domaćina došla je do punog izražaja tek u drugom delu susreta. Kapiten domaćih Damjan Đurđić prvi je savladao vrlo dobrog golmana gostiju Dragana Disića. Preostala dva gola delo su spretnog rezerviste Dušana Blagojevića.