ПРЕТКОЛО КУПА СРБИЈЕ: „Канаринци” славили у Дивошу

12.09.2024. 16:45 16:49
2
Извор: Ј. Грлић

Одигране су утакмице преткола фудбалског Купа Србије. РФК Нови Сад је славио на гостовању Хајдуку у Дивошу 3:2.

Домаћин је повео голом Цвијића са беле тачке у 52. минуту, али 20 минута касније за „канаринце” прво погађа Обрадовић у 73, а потом преокрет режира Анђелковић у 76. минуту. На 3:1 је повисио Вучетић (84). Утешни гол за домаћина, уједно и последњи на овој утакмици дао је Томац у 86. минуту.

Младост ГАТ је у Новом Саду голом Тањге у 35. минуту победила Раднички (Нови Београд).

Постигнути су следећи резултати – НОВИ САД: Младост ГАТ – Раднички (НБ) 1:0, ДИВОШ: Хајдук – Нови Сад 2:3, ЗЕМУН: Земун – Колубара 3:1, БОЈНИК: Пуста река – Трепча 3:5 (1:1), ПРИБОЈ: ФАП – Металац (ГМ 2:1.

Г. К.

Индекс и Ветерник у финалу

У полуфиналним утакмицама купа на територији Фудбалског савеза града Новог Сада постигнути су следећи резултати – ФУТОГ: Софекс – Индекс 0:3 (0:0), БАЧКИ ЈАРАК: Младост – Ветерник 0:3.

Финални меч игра се 2. октобра, а састају се Индекс и Ветерник.

Г. К.

Убедљиви Младеновљани

У утакмицама првог кола Купа на територији Општинског фудбалског савеза Бачка Паланка постигнути су следећи резултати – СЕЛЕНЧА: Кривањ - Борац 46 (Обровац) 0:1 (0:0), МЛАДЕНОВО: Будућност - Крила Крајине (Бачка Паланка) 3:1 (1:1), ГЛОЖАН: Будућност - Херцеговац (Гајдобра) 3:0(пфф, гости нису допутовали на утакмицу) и ПИВНИЦЕ: Славија - ЧСК Пивара (Челарево) 3:0(пфф, гости нису допутовали на утакмицу).

Сусрети другог кола (полуфинале) играће се 18. септембра (среда), када ће да се састану у Обровцу Борац и Будућност (М), а у Пивницама Славија и Будућност (Г).