PRETKOLO KUPA SRBIJE: „Kanarinci” slavili u Divošu

12.09.2024. 16:45 16:49
2
Izvor: J. Grlić

Odigrane su utakmice pretkola fudbalskog Kupa Srbije. RFK Novi Sad je slavio na gostovanju Hajduku u Divošu 3:2.

Domaćin je poveo golom Cvijića sa bele tačke u 52. minutu, ali 20 minuta kasnije za „kanarince” prvo pogađa Obradović u 73, a potom preokret režira Anđelković u 76. minutu. Na 3:1 je povisio Vučetić (84). Utešni gol za domaćina, ujedno i poslednji na ovoj utakmici dao je Tomac u 86. minutu.

Mladost GAT je u Novom Sadu golom Tanjge u 35. minutu pobedila Radnički (Novi Beograd).

Postignuti su sledeći rezultati – NOVI SAD: Mladost GAT – Radnički (NB) 1:0, DIVOŠ: Hajduk – Novi Sad 2:3, ZEMUN: Zemun – Kolubara 3:1, BOJNIK: Pusta reka – Trepča 3:5 (1:1), PRIBOJ: FAP – Metalac (GM 2:1.

G. K.

Indeks i Veternik u finalu

U polufinalnim utakmicama kupa na teritoriji Fudbalskog saveza grada Novog Sada postignuti su sledeći rezultati – FUTOG: Sofeks – Indeks 0:3 (0:0), BAČKI JARAK: Mladost – Veternik 0:3.

Finalni meč igra se 2. oktobra, a sastaju se Indeks i Veternik.

G. K.

Ubedljivi Mladenovljani

U utakmicama prvog kola Kupa na teritoriji Opštinskog fudbalskog saveza Bačka Palanka postignuti su sledeći rezultati – SELENČA: Krivanj - Borac 46 (Obrovac) 0:1 (0:0), MLADENOVO: Budućnost - Krila Krajine (Bačka Palanka) 3:1 (1:1), GLOŽAN: Budućnost - Hercegovac (Gajdobra) 3:0(pff, gosti nisu doputovali na utakmicu) i PIVNICE: Slavija - ČSK Pivara (Čelarevo) 3:0(pff, gosti nisu doputovali na utakmicu).

Susreti drugog kola (polufinale) igraće se 18. septembra (sreda), kada će da se sastanu u Obrovcu Borac i Budućnost (M), a u Pivnicama Slavija i Budućnost (G).