108.4794

Потиска лига: Разиграни Јожеф Хусак

09.05.2018. 10:42 10:45

​​​​​​​Тромеђа – Славија 1:5 (0:1)

МАЈДАН: Игралиште Тромеђе, гледалаца 40. Судија: И. Малетин (Нови Кнежевац). Стрелци: Н. Агоштон у 57. за Тромеђу, а Огњеновић у 27, Ј. Хусак у 51. и 92, Ђ. Агоштон у 53. и Ерић у 82.минуту за Славију. Жути картон: Т. Пап (Тромеђа).

ТРОМЕЂА: Крстић, Д. Пап (Арнолд Пап), Т. Пап, Домонкош, Забош, Ђемант, Атила Пап, Мухок Куцора, Н. Агоштон, Хомоља, Фехер.

СЛАВИЈА: Баланго, Ремете, Сингер, И. Хусак, Какаш (Плетикосић), Ђ. Агоштон, Славковић, Елезовић, Рудаш (Ерић), Ј. Хусак, Огњеновић  (Малуцков).

У комшијском дербију у Мајдану доминирали су гости из Банатског Аранђелова, а мрежу домаћина начео је Огњеновић у 27. минуту. Почетком другог дела серију је наставио разиграни Јожеф Хусак, који је два пута савладао голмана Тромеђе Крстића и асистирао још код два гола.

М. Митровић

БачкаЈединство (СК) 3:0 (2:0)

МОЛ: Стадион Бачке, гледалаца 80. Судија: Ј. Станојевић (Кикинда). Стрелци: П. Крижан у 6. (из једанаестерца), Моровић у 45. и Д. Врбашки у 54. минуту. Жути картони: Моровић (Бачка), Мајер и Миклуц (Јединство).

БАЧКА: Кисин, Абу Исмаил, Шевић (Јеремић), М. Крижан, Влајковић, Н. Врбашки, Ковач, Мирицки (Д. Врбашки), Моровић, П. Крижан (Сувачарев), Стефановић.

ЈЕДИНСТВО: Рице, Ђерић (Сечеи), Мајер (Гојан), Брзак, Холо, Живков, Шећеров, Кришанов, Ранков (Баршкин), Миклуц, Калмар.

Домаћини из Мола су до вођства дошли у 6.минуту из пенал који су скривили гости из Српског Крстура, сигурно је реализовао Петер Крижан, а пред одлазак на одмор предност је удвостручио најагилнији у екипи Бачке Славко Моровић. Тачку на заслужену победу ставио је у 54.минуту Душан Врбашки.

М. Мр.

ШампионЈединство (М) 1:0 (1:0)

ОРОМ: Игралиште Орома, гледалаца 50. Судија: Д. Попов (Нови Кнежевац). Стрелац: Милуновић у 40. минуту.

ШАМПИОН: Толди, Саша Стојичић, Крајновић, Тот, малагурски (Кермеци), Чанади, Слободан Стојичић, Ласло, Милуновић, Хорват (Мијатов), Биро (вираг).

ЈЕДИНСТВО: Макра, Симић, Јаковљев, Атељевић (К. Нађ), О. Нађ, Перњес (Бајтаи), Варга, Шафрањ, Хуста Ласло, Фаћол, Данич.

Минимална победа остварена је из лепе акције по десној страни у 40.минуту, када је ветеран Иштван Чанади убацио лопту пред противнички гол, а главом је у мрежу Мартоношана спровео Дејан Милуновић. Домаћини су имали још шанси, а у два наврата лопта је погађала стативу и пречку, па гости могу бити задовољни минималним поразом.

М. Мр.

АФКТиса 3:1 (2:1)

АДА: Стадион у Рекреационом центру “Адица”, гледалаца 100. Судија: О. Јолић (Чока). Стрелци: Шевић у 35, Нађпал у 40. и Митровић у 68. за АФК, а Бобојчев у 26.минуту за Тису.

АФК: Киш, Стојанов, Међери, Попесков, Лалић, Голубовић, Пожар (Балаша), Пеко, Шевић (Митровић), Нађпал, Латак (Балтаи).

ТИСА: Ковач, Буш, Шили, Бобојчев, Мојсин, Малетин (Кемивеш), Г. Ленђел, Ф. Ленђел, Зомбори (Кочиш), Ненадов, Раданов (Леваи).

М. Мр.

ТОРЊОШ: Торњош – Хајдук 1:3, МОЛ: Бачка – Јединство (Српски Крстур) 3:0, ЧОКА: Чока – Граничар (Ђала) 1:0, МАЈДАН: Тромеђа – Славија (Банатско Аранђелово) 1:5, АДА: АФК – Тиса (Падеј) 3:1, ОСТОЈИЋЕВО: Слога – Јадран (Санад) 10:1, ОРОМ: Шампион – Јединство (Мартонош) 1:0.

1. Слога            21     20     0      1      108:13       60

2. АФК (-1)         21     15     2      4      74:22        46

3. Торњош         21     13     1      7      54:27        40

4. Јадран           21     12     1      8      51:46        37

5. Славија         21     11     3      7      42:24        36

6. Једин (СК)    21     9      2      10     41:40        29

7. Хајдук           21     8      4      9      35:40        28

8. Граничар       21     7      6      8      26:37        27