Potiska liga: Razigrani Jožef Husak

09.05.2018. 10:42 10:45

​​​​​​​Tromeđa – Slavija 1:5 (0:1)

MAJDAN: Igralište Tromeđe, gledalaca 40. Sudija: I. Maletin (Novi Kneževac). Strelci: N. Agošton u 57. za Tromeđu, a Ognjenović u 27, J. Husak u 51. i 92, Đ. Agošton u 53. i Erić u 82.minutu za Slaviju. Žuti karton: T. Pap (Tromeđa).

TROMEĐA: Krstić, D. Pap (Arnold Pap), T. Pap, Domonkoš, Zaboš, Đemant, Atila Pap, Muhok Kucora, N. Agošton, Homolja, Feher.

SLAVIJA: Balango, Remete, Singer, I. Husak, Kakaš (Pletikosić), Đ. Agošton, Slavković, Elezović, Rudaš (Erić), J. Husak, Ognjenović  (Maluckov).

U komšijskom derbiju u Majdanu dominirali su gosti iz Banatskog Aranđelova, a mrežu domaćina načeo je Ognjenović u 27. minutu. Početkom drugog dela seriju je nastavio razigrani Jožef Husak, koji je dva puta savladao golmana Tromeđe Krstića i asistirao još kod dva gola.

M. Mitrović

BačkaJedinstvo (SK) 3:0 (2:0)

MOL: Stadion Bačke, gledalaca 80. Sudija: J. Stanojević (Kikinda). Strelci: P. Križan u 6. (iz jedanaesterca), Morović u 45. i D. Vrbaški u 54. minutu. Žuti kartoni: Morović (Bačka), Majer i Mikluc (Jedinstvo).

BAČKA: Kisin, Abu Ismail, Šević (Jeremić), M. Križan, Vlajković, N. Vrbaški, Kovač, Miricki (D. Vrbaški), Morović, P. Križan (Suvačarev), Stefanović.

JEDINSTVO: Rice, Đerić (Sečei), Majer (Gojan), Brzak, Holo, Živkov, Šećerov, Krišanov, Rankov (Barškin), Mikluc, Kalmar.

Domaćini iz Mola su do vođstva došli u 6.minutu iz penal koji su skrivili gosti iz Srpskog Krstura, sigurno je realizovao Peter Križan, a pred odlazak na odmor prednost je udvostručio najagilniji u ekipi Bačke Slavko Morović. Tačku na zasluženu pobedu stavio je u 54.minutu Dušan Vrbaški.

M. Mr.

ŠampionJedinstvo (M) 1:0 (1:0)

OROM: Igralište Oroma, gledalaca 50. Sudija: D. Popov (Novi Kneževac). Strelac: Milunović u 40. minutu.

ŠAMPION: Toldi, Saša Stojičić, Krajnović, Tot, malagurski (Kermeci), Čanadi, Slobodan Stojičić, Laslo, Milunović, Horvat (Mijatov), Biro (virag).

JEDINSTVO: Makra, Simić, Jakovljev, Ateljević (K. Nađ), O. Nađ, Pernjes (Bajtai), Varga, Šafranj, Husta Laslo, Faćol, Danič.

Minimalna pobeda ostvarena je iz lepe akcije po desnoj strani u 40.minutu, kada je veteran Ištvan Čanadi ubacio loptu pred protivnički gol, a glavom je u mrežu Martonošana sproveo Dejan Milunović. Domaćini su imali još šansi, a u dva navrata lopta je pogađala stativu i prečku, pa gosti mogu biti zadovoljni minimalnim porazom.

M. Mr.

AFKTisa 3:1 (2:1)

ADA: Stadion u Rekreacionom centru “Adica”, gledalaca 100. Sudija: O. Jolić (Čoka). Strelci: Šević u 35, Nađpal u 40. i Mitrović u 68. za AFK, a Bobojčev u 26.minutu za Tisu.

AFK: Kiš, Stojanov, Međeri, Popeskov, Lalić, Golubović, Požar (Balaša), Peko, Šević (Mitrović), Nađpal, Latak (Baltai).

TISA: Kovač, Buš, Šili, Bobojčev, Mojsin, Maletin (Kemiveš), G. Lenđel, F. Lenđel, Zombori (Kočiš), Nenadov, Radanov (Levai).

M. Mr.

TORNJOŠ: Tornjoš – Hajduk 1:3, MOL: Bačka – Jedinstvo (Srpski Krstur) 3:0, ČOKA: Čoka – Graničar (Đala) 1:0, MAJDAN: Tromeđa – Slavija (Banatsko Aranđelovo) 1:5, ADA: AFK – Tisa (Padej) 3:1, OSTOJIĆEVO: Sloga – Jadran (Sanad) 10:1, OROM: Šampion – Jedinstvo (Martonoš) 1:0.

1. Sloga            21     20     0      1      108:13       60

2. AFK (-1)         21     15     2      4      74:22        46

3. Tornjoš         21     13     1      7      54:27        40

4. Jadran           21     12     1      8      51:46        37

5. Slavija         21     11     3      7      42:24        36

6. Jedin (SK)    21     9      2      10     41:40        29

7. Hajduk           21     8      4      9      35:40        28

8. Graničar       21     7      6      8      26:37        27