108.4794

Потиска лига: Махале мама и ћерка

29.08.2018. 09:12 09:15

​​​​​​​Тиса – Граничар 3:1 (1:0)

ПАДЕЈ: Игралиште Тисе, гледалаца 50. Судија: С. Зрим (Српски Крстур). Стрелци: Мојсин у 17, Фодор у 83. и 85. за Тису, а Сарапа у 55. минуту за Граничар. Жути картони: Јенаи (Тиса), Сарапа, Лупшић и Тодоровић (Граничар). Црвени катрон: Лупшић (Граничар).

ТИСА: Ковач, Ленђел (Буш), Шили, Мојсин, Раданов, Липтаи, Фодор, Зомбори (Бобојчев), Јенаи (Игњин), Малетин, Кочиш.

ГРАНИЧАР: Садовић, Лупшић, Неђић, Дражић (Јованов), Сарапа, Игњатов, Бајић, Стојков, Божин, Поповић, Божанин.

Падејци су приказали бољу партију од гостију из Ђале. Вођство је уследило у 17. минуту поготком Саше Мојсина, али су Ђалинци у почетком другог дела успели да изједначе голом Саша Сарапе. У финишу утакмице разиграни Данијел Фодор је у два наврата матирао одбрану гостију и донео победу Падејцима.

Занимљиво, за фудбалске анале са ових простора, да су главном судији Сави Зриму из Српског Крстура као помоћне судије асистирале мајка и ћерка Милојка и Милица Сретеновић из Чоке.

М. Митровић

ПотисјеАФК 1:0 (0:0)

КАЊИЖА: Стадион Потисја, гледалаца 100. Судија: С. Јурић (Сента). Стрелац: Балго у 85. минуту. Жути картони: Барјактаровић, Мухи и Тутуновић (Потисје), Киш (АФК).

ПОТИСЈЕ: Бохата, О. Нађ (Каваи), Домонкош, Папданчо, Мухи, Балго, Угри (Хорват), Рафаи, Конц (Чехак), Барјактаровић, Апро.

АФК: Рохачек, Пожар, Вилагош (Хорват), Стојанов, Пеко, Бикицки (Балаша), Шевић (Степанчев), Нађпал, Анитич, Киш, Петер.

Кањижани су у дербију у изједначеном надигравању извојевали минималну победу. По неколико шанси било је пред оба гола, међутим, остале су неискоришћене. У 85. минуту капитулирала је одбрана гостију из Аде, када је из брзе акције по средини терена Јожеф Балго из трка са 16 метара ниском лоптом погодио десни доњи угао поред немоћног голмана Аурела Рохачека.

М. Мр.

СлавијаХоргош  1:0 (1:0)

БАНАТСКО АРАНЂЕЛОВО: Игралиште Славије, гледалаца 80. Судија: М. Трбовић (Нови Кнежевац). Стрелац: К. Елезовић у 37.минуту. Жути картон: Алаџић (Хоргош).

СЛАВИЈА: Раду, Ремете, Мијатов (Димовић), Кијац, Малуцков (Ђукић), К. Елезовић, Агоштон, М. Елезовић (Огњеновић), И. Хусак, Бјелобаба, Ј. Хусак.

ХОРГОШ: Бенде, Г. Бохата, Сабо, Вадас (Берењи), Е. Бохата, Веселинов, Алаџић, И. Фодор, Хокса, Добо (Макра), Коломпар.

Динамична и узбудљива утакмица у Банатском Аранђелову, у којој су домаћини читав плен укњижили против фаворизоване екипе Хоргоша. Одлука је пала у 37. минуту после корнера, лопту ношену вертом директно у гол, главом је у мрежу скренуо Кристифор Елезовић. У 65.минуту пенал је оштрим стартом скривио Роланд Алаџић, али је капитен домаћих Мирко Елезовић шутирао поред гола.

М. Мр.

ТорњошХајдук  1:1 (0:0)

ТОРЊОШ: Игралиште Торњоша, гледалаца 40. Судија: Ђ. Симендић (Мол). Стрелци: Хомоља у 90. за Торњош, а Тот Хоргоши (аутогол) у 75. минуту за Хајдук.

ТОРЊОШ: Деак. Г. Хомоља, Секе, Тот Хоргоши, Н. Нађ, Тот, Катона (Е. Нађ), Кокрехел, Рушак, М. Хомоља, Тот Баги.

ХАЈДУК: Бањац, Милош Хајдер, Лазић, А. Хорват, Ранков (Мишков), Николин, Мендебаба, Елезовић, Радаковић, Милан Хајдер, М. Хорват.

У жустром окршају гости из Подлокања су први повели, када је Тот Хоргоши лопту главом послао у сопствену мрежу. Торњошани су изједначили из последњег напада, пре него што је судија Ђока Симендић одсвирао крај, Гергељ Хомоља се најбоље снашао у гужви у шеснаестерцу и пронашао пут до противничке мреже.

М. Мр.

Јединство (М) – Чока  0:1 (0:0)

МАРТОНОШ: Игралиште Јединства, гледалаца 30. Судија: Н. Мендергиш (Нови Кнежевац). Стрелац: Васин у 80.минуту. Жути картони: Б. Атељевић, Бајус (јединство),

МАРТОНОШ: Макра, Бајус, Киш (Фејеш), Нађ, Бајтаи, Бите, Варга, Јаковљев, Кузмановић (Гал), Хуста Ласло, Б. Атељевић.

ЧОКА: Милитаров, Крсмановић, Шустран (Поповић), Мелик, Страјин, Попов, Живанов, Мићин, Васин, Терзин, Ћинкул.

Гости из Чоке су имали нешто више иницијативе и створили пет изгледних прилика, од којих је једну у 80. минуту искористио Радислав Васин, када је искоса са десе стране прецизно погодио мрежу Иштвана Макре.

М. Мр.

МАРТОНОШ: Јединство – Чока 0:1, МОЛ: Бачка – Јадран (Санад) 5:1, БАНАТСКО АРАНЂЕЛОВО: Славија – Хоргош  1:0, ПАДЕЈ: Тиса – Граничар (Ђала) 3:1, КАЊИЖА: Потисје – АФК (Ада) 1:0, СРПСКИ КРСТУР: Јединство – Шампион (Ором) 2:0, ТОРЊОШ: Торњош – Хајдук (Подлокањ) 1:1. Слободна је била Тромеђа (Мајдан)

1. Једин (СК)              2      2      0      0      4:1    6

2. Потисје                   2      2      0      0      4:2    6

3. Чока                       2      2      0      0      2:0    6

4. АФК                       2      1      0      1      6:1    3

5. Бачка                    2      1      0      1      6:3    3

6. Граничар              2      1      0      1      6:5    3

7. Јадран                  2      1      0      1      6:6    3

8. Хоргош                  2      1      0      1      2:1    3