Potiska liga: Mahale mama i ćerka

29.08.2018. 09:12 09:15

​​​​​​​Tisa – Graničar 3:1 (1:0)

PADEJ: Igralište Tise, gledalaca 50. Sudija: S. Zrim (Srpski Krstur). Strelci: Mojsin u 17, Fodor u 83. i 85. za Tisu, a Sarapa u 55. minutu za Graničar. Žuti kartoni: Jenai (Tisa), Sarapa, Lupšić i Todorović (Graničar). Crveni katron: Lupšić (Graničar).

TISA: Kovač, Lenđel (Buš), Šili, Mojsin, Radanov, Liptai, Fodor, Zombori (Bobojčev), Jenai (Ignjin), Maletin, Kočiš.

GRANIČAR: Sadović, Lupšić, Neđić, Dražić (Jovanov), Sarapa, Ignjatov, Bajić, Stojkov, Božin, Popović, Božanin.

Padejci su prikazali bolju partiju od gostiju iz Đale. Vođstvo je usledilo u 17. minutu pogotkom Saše Mojsina, ali su Đalinci u početkom drugog dela uspeli da izjednače golom Saša Sarape. U finišu utakmice razigrani Danijel Fodor je u dva navrata matirao odbranu gostiju i doneo pobedu Padejcima.

Zanimljivo, za fudbalske anale sa ovih prostora, da su glavnom sudiji Savi Zrimu iz Srpskog Krstura kao pomoćne sudije asistirale majka i ćerka Milojka i Milica Sretenović iz Čoke.

M. Mitrović

PotisjeAFK 1:0 (0:0)

KANJIŽA: Stadion Potisja, gledalaca 100. Sudija: S. Jurić (Senta). Strelac: Balgo u 85. minutu. Žuti kartoni: Barjaktarović, Muhi i Tutunović (Potisje), Kiš (AFK).

POTISJE: Bohata, O. Nađ (Kavai), Domonkoš, Papdančo, Muhi, Balgo, Ugri (Horvat), Rafai, Konc (Čehak), Barjaktarović, Apro.

AFK: Rohaček, Požar, Vilagoš (Horvat), Stojanov, Peko, Bikicki (Balaša), Šević (Stepančev), Nađpal, Anitič, Kiš, Peter.

Kanjižani su u derbiju u izjednačenom nadigravanju izvojevali minimalnu pobedu. Po nekoliko šansi bilo je pred oba gola, međutim, ostale su neiskorišćene. U 85. minutu kapitulirala je odbrana gostiju iz Ade, kada je iz brze akcije po sredini terena Jožef Balgo iz trka sa 16 metara niskom loptom pogodio desni donji ugao pored nemoćnog golmana Aurela Rohačeka.

M. Mr.

SlavijaHorgoš  1:0 (1:0)

BANATSKO ARANĐELOVO: Igralište Slavije, gledalaca 80. Sudija: M. Trbović (Novi Kneževac). Strelac: K. Elezović u 37.minutu. Žuti karton: Aladžić (Horgoš).

SLAVIJA: Radu, Remete, Mijatov (Dimović), Kijac, Maluckov (Đukić), K. Elezović, Agošton, M. Elezović (Ognjenović), I. Husak, Bjelobaba, J. Husak.

HORGOŠ: Bende, G. Bohata, Sabo, Vadas (Berenji), E. Bohata, Veselinov, Aladžić, I. Fodor, Hoksa, Dobo (Makra), Kolompar.

Dinamična i uzbudljiva utakmica u Banatskom Aranđelovu, u kojoj su domaćini čitav plen uknjižili protiv favorizovane ekipe Horgoša. Odluka je pala u 37. minutu posle kornera, loptu nošenu vertom direktno u gol, glavom je u mrežu skrenuo Kristifor Elezović. U 65.minutu penal je oštrim startom skrivio Roland Aladžić, ali je kapiten domaćih Mirko Elezović šutirao pored gola.

M. Mr.

TornjošHajduk  1:1 (0:0)

TORNJOŠ: Igralište Tornjoša, gledalaca 40. Sudija: Đ. Simendić (Mol). Strelci: Homolja u 90. za Tornjoš, a Tot Horgoši (autogol) u 75. minutu za Hajduk.

TORNJOŠ: Deak. G. Homolja, Seke, Tot Horgoši, N. Nađ, Tot, Katona (E. Nađ), Kokrehel, Rušak, M. Homolja, Tot Bagi.

HAJDUK: Banjac, Miloš Hajder, Lazić, A. Horvat, Rankov (Miškov), Nikolin, Mendebaba, Elezović, Radaković, Milan Hajder, M. Horvat.

U žustrom okršaju gosti iz Podlokanja su prvi poveli, kada je Tot Horgoši loptu glavom poslao u sopstvenu mrežu. Tornjošani su izjednačili iz poslednjeg napada, pre nego što je sudija Đoka Simendić odsvirao kraj, Gergelj Homolja se najbolje snašao u gužvi u šesnaestercu i pronašao put do protivničke mreže.

M. Mr.

Jedinstvo (M) – Čoka  0:1 (0:0)

MARTONOŠ: Igralište Jedinstva, gledalaca 30. Sudija: N. Mendergiš (Novi Kneževac). Strelac: Vasin u 80.minutu. Žuti kartoni: B. Ateljević, Bajus (jedinstvo),

MARTONOŠ: Makra, Bajus, Kiš (Feješ), Nađ, Bajtai, Bite, Varga, Jakovljev, Kuzmanović (Gal), Husta Laslo, B. Ateljević.

ČOKA: Militarov, Krsmanović, Šustran (Popović), Melik, Strajin, Popov, Živanov, Mićin, Vasin, Terzin, Ćinkul.

Gosti iz Čoke su imali nešto više inicijative i stvorili pet izglednih prilika, od kojih je jednu u 80. minutu iskoristio Radislav Vasin, kada je iskosa sa dese strane precizno pogodio mrežu Ištvana Makre.

M. Mr.

MARTONOŠ: Jedinstvo – Čoka 0:1, MOL: Bačka – Jadran (Sanad) 5:1, BANATSKO ARANĐELOVO: Slavija – Horgoš  1:0, PADEJ: Tisa – Graničar (Đala) 3:1, KANJIŽA: Potisje – AFK (Ada) 1:0, SRPSKI KRSTUR: Jedinstvo – Šampion (Orom) 2:0, TORNJOŠ: Tornjoš – Hajduk (Podlokanj) 1:1. Slobodna je bila Tromeđa (Majdan)

1. Jedin (SK)              2      2      0      0      4:1    6

2. Potisje                   2      2      0      0      4:2    6

3. Čoka                       2      2      0      0      2:0    6

4. AFK                       2      1      0      1      6:1    3

5. Bačka                    2      1      0      1      6:3    3

6. Graničar              2      1      0      1      6:5    3

7. Jadran                  2      1      0      1      6:6    3

8. Horgoš                  2      1      0      1      2:1    3