108.4794

Потиска лига: Црвенело се у Остојићеву

23.05.2018. 09:37 09:41

Слога – Граничар 4:1 (3:1)

ОСТОЈИЋЕВО: Стадион Слоге, гледалаца 100. Судија: Ђ. Симендић (Мол). Стрелци: Совиљ у 26. и 38, Мијић у 33. и Ђукић у 78. за Слогу, а Божин у 14. минуту за Граничар. Црвени картони: Попов и Кашић (Граничар).

СЛОГА: Стијовић, Торњански, Будовалчев (Мартиновић), З. Терзин, Илић, Н. Терзин (Ваштаг), Живановић, Ђукић, Совиљ, Фараго, Мијић (Булатовић).

ГРАНИЧАР: Лабус, Илић, Угри, Игњатов (Уверић), Сарапа, Кашић, Бајић, Стојков, Божин, Поповић, Попов.

Гости из Ђале су изненадили лидера и повели у 14. минуту, када је после корнера одбијену лопту са 12 метара мрежу Николе Стијовића затресао Слободан Божин. До гужве је дошло у 22. минуту након оштрог старта Слободана Попова који је добио црвени картон, а са клупе је морао и тренер Слоге Драган Мијић. У 26. минуту Никола Совиљ је донео изједначење, а због псовке из игре је из редова гостију морао и Миљан Кашић.

Десеткована екипа Граничара даље није могла да парира домаћину.

М. Митровић

Јединство (М) – Јадран  3:1 (1:0)

МАРТОНОШ: Игралиште Јединства, гледалаца 40. Судија: И. Малетин (Нови Кнежевац). Стрелци: Данич у 2. и 90. и Шафрањ у 85. за Јединство, а Павлов у 73.минуту за Јадран. Жути картони: Бите (Јединство), Владисављев и С. Ђурђев (Јадран).

ЈЕДИНСТВО: Макра, Бајус, Јаковљев, Бите, Данич, О. Нађ, Т. Нађ, Атељевић (Микша), Хуста Ласло (Попов), Шафрањ (Перњес), Симић.

ЈАДРАН: Маџар, Владисављев, Перишић, Бебек, Павлов, С. Ђурђев, Поповић (Кнежевић), Станић, Божанин (Црногорац), Д. Ђурђев, Миланов (М. Олушки).

Већ у 2. минуту Алекс Данич је успео да надмудри одбрану гостију искористивши грешку голмана гостију Александра Маџара, који је лопту  испустио. Мартоношани су имали инцијативу, пропустили неколико шанси, али у 73. минуту уследило је изједначење после корнера полувисока лопта је прошла крај неколико домаћих играча, а Небојша Павлов је са осам метара шутирао неодбрањиво. За ново вођство у 85. минуту Давид Шафрањ је у соло акцији направио слалом кроз одбрану Јадрана и скоро се ушетао у гол, а победу је у 90. минуту после лепе акције потврдио Данич.

М. Мр.

БачкаХајдук  2:0 (1:0)

МОЛ: Стадион Бачке, гледалаца 50. Судија: Д. Попов (Нови Кнежевац). Стрелци: Стефановић у 43. и Н. Врбашки у 73. минуту. Жути картони: Донго, Влајковић, Н. Врбашки (Бачка), Ранков, Бањац, А. Хорват (Хајдук).

БАЧКА: П. Крижан, Донго, Моровић (Црнојловић), М. Крижан, Влајковић, Ференц (Јеремић), Ковач, Д. Врбашки, Сувачарев, Н. Врбашки (Радонић), Стефановић.

ХАЈДУК: Панић, Хајдер, Бодрожа, Ранков, А. Хорват, Николин, Ћирић, Мендебаба, Д. Елезовић, Јованић (Бјелица), Бањац.

У коректној утакмици више су показали домаћини из Мола, који су до вођства дошли у 43. минуту, Бранислав Стефановић је из гужве савладао голмана Слободана Панића. Победу је прецизним шутом са 16 метара у 73. минуту потврдио Немања Врбашки.

М. Мр.

ЧокаСлавија 1:2 (0:1)

ЧОКА: Стадион Чоке, гледалаца 70. Судија: М. Трбовић (Нови Кнежевац). Стрелци: Мелин у 55. за Чоку, а Ј. Хусак и С. Малуцков у 80. минуту за Славију. Жути картони: Ћинкул, Попов (Чока), Ј. Хусак И С. Малуцков (Славија).

ЧОКА: Милитаров, Крсмановић, Мелик (Поповић), Страјин, Костић, Булајић, Попов, Чолић, Антанасовић (Шустран), Келеува, Ћинкул.

СЛАВИЈА: Баланго, Ремете, С. Малуцков, Кијац, И. Хусак, Димовић (Какаш), Агоштон, Славковић (Огњеновић), Рудаш, М. Елезовић (Сингер), Ј. Хусак.

У 19. минуту Јожеф Хусак је прошао по десној страни и шутирао, лопта је закачила некога од играча домаћих и завршила у мрежи Марка Милитарова. Чокани су до изједначења дошли из гужве у којој се најбоље снашао Виктор Мелик. Гол одлуке пао је у 80. минуту након неуспеле офсајд замке домаћих.

М. Мр.

Шампион Јединство (СК) 1:1 (0:0)

ОРОМ: Игралиште у Орому, гледалаца 50. Судија: С. Јурић (Сента). Стрелци: Милуновић у 50. за Шампион, а Фериси у 85.минуту за Јединство. Жути картони: Толди, Малагурски, Писарић, Милуновић (Шампион), Сечеи, Холо и Мајер (Јединство).

ШАМПИОН: Толди, Саша Стојичић (Вираг), Крајновић, Тот (Чанади), Кермеци, Милуновић, Писарић, Малагурски, Ласло, Слободан Стојичић, Биро (Хорват).

ЈЕДИНСТВО: Рице, Сечеи, Мајер, Брзак, Холо, Живков, Миклуц, Калмар, Ранков, Шећеров (Јованов), Фериси.

М. Мр.

МАРТОНОШ: Јединство – Јадран (Санад) 3:1, ОСТОЈИЋЕВО: Слога – Граничар (Ђала) 4:1, ОРОМ: Шампион – Јединство (Српски крстур) 1:1, ЧОКА: Чока – Славија (Банатско Аранђелово) 1:2, МОЛ: Бачка – Хајдук (Подлокањ) 2:0, МАЈДАН: Тромеђа – Тиса (Падеј) 2:3, ТОРЊОШ: Торњош – АФК (Ада) 5:0.

1. Слога               23     21     0      1      118:14       66

2. АФК (-1)           23     16     2      5      78:30        49

3. Торњош            23     15     1      7      54:29        46

4. Славија            23     13     3      7      48:26        42

5. Јадран             23     12     1      10     54:43        37

6. Једин (СК)      23     10     3      10     43:41        33

7. Хајдук              23     9      4      10     36:42        31

8. Граничар        23     8      6      9      30:42        30