Potiska liga: Crvenelo se u Ostojićevu

23.05.2018. 09:37 09:41

Sloga – Graničar 4:1 (3:1)

OSTOJIĆEVO: Stadion Sloge, gledalaca 100. Sudija: Đ. Simendić (Mol). Strelci: Sovilj u 26. i 38, Mijić u 33. i Đukić u 78. za Slogu, a Božin u 14. minutu za Graničar. Crveni kartoni: Popov i Kašić (Graničar).

SLOGA: Stijović, Tornjanski, Budovalčev (Martinović), Z. Terzin, Ilić, N. Terzin (Vaštag), Živanović, Đukić, Sovilj, Farago, Mijić (Bulatović).

GRANIČAR: Labus, Ilić, Ugri, Ignjatov (Uverić), Sarapa, Kašić, Bajić, Stojkov, Božin, Popović, Popov.

Gosti iz Đale su iznenadili lidera i poveli u 14. minutu, kada je posle kornera odbijenu loptu sa 12 metara mrežu Nikole Stijovića zatresao Slobodan Božin. Do gužve je došlo u 22. minutu nakon oštrog starta Slobodana Popova koji je dobio crveni karton, a sa klupe je morao i trener Sloge Dragan Mijić. U 26. minutu Nikola Sovilj je doneo izjednačenje, a zbog psovke iz igre je iz redova gostiju morao i Miljan Kašić.

Desetkovana ekipa Graničara dalje nije mogla da parira domaćinu.

M. Mitrović

Jedinstvo (M) – Jadran  3:1 (1:0)

MARTONOŠ: Igralište Jedinstva, gledalaca 40. Sudija: I. Maletin (Novi Kneževac). Strelci: Danič u 2. i 90. i Šafranj u 85. za Jedinstvo, a Pavlov u 73.minutu za Jadran. Žuti kartoni: Bite (Jedinstvo), Vladisavljev i S. Đurđev (Jadran).

JEDINSTVO: Makra, Bajus, Jakovljev, Bite, Danič, O. Nađ, T. Nađ, Ateljević (Mikša), Husta Laslo (Popov), Šafranj (Pernjes), Simić.

JADRAN: Madžar, Vladisavljev, Perišić, Bebek, Pavlov, S. Đurđev, Popović (Knežević), Stanić, Božanin (Crnogorac), D. Đurđev, Milanov (M. Oluški).

Već u 2. minutu Aleks Danič je uspeo da nadmudri odbranu gostiju iskoristivši grešku golmana gostiju Aleksandra Madžara, koji je loptu  ispustio. Martonošani su imali incijativu, propustili nekoliko šansi, ali u 73. minutu usledilo je izjednačenje posle kornera poluvisoka lopta je prošla kraj nekoliko domaćih igrača, a Nebojša Pavlov je sa osam metara šutirao neodbranjivo. Za novo vođstvo u 85. minutu David Šafranj je u solo akciji napravio slalom kroz odbranu Jadrana i skoro se ušetao u gol, a pobedu je u 90. minutu posle lepe akcije potvrdio Danič.

M. Mr.

BačkaHajduk  2:0 (1:0)

MOL: Stadion Bačke, gledalaca 50. Sudija: D. Popov (Novi Kneževac). Strelci: Stefanović u 43. i N. Vrbaški u 73. minutu. Žuti kartoni: Dongo, Vlajković, N. Vrbaški (Bačka), Rankov, Banjac, A. Horvat (Hajduk).

BAČKA: P. Križan, Dongo, Morović (Crnojlović), M. Križan, Vlajković, Ferenc (Jeremić), Kovač, D. Vrbaški, Suvačarev, N. Vrbaški (Radonić), Stefanović.

HAJDUK: Panić, Hajder, Bodroža, Rankov, A. Horvat, Nikolin, Ćirić, Mendebaba, D. Elezović, Jovanić (Bjelica), Banjac.

U korektnoj utakmici više su pokazali domaćini iz Mola, koji su do vođstva došli u 43. minutu, Branislav Stefanović je iz gužve savladao golmana Slobodana Panića. Pobedu je preciznim šutom sa 16 metara u 73. minutu potvrdio Nemanja Vrbaški.

M. Mr.

ČokaSlavija 1:2 (0:1)

ČOKA: Stadion Čoke, gledalaca 70. Sudija: M. Trbović (Novi Kneževac). Strelci: Melin u 55. za Čoku, a J. Husak i S. Maluckov u 80. minutu za Slaviju. Žuti kartoni: Ćinkul, Popov (Čoka), J. Husak I S. Maluckov (Slavija).

ČOKA: Militarov, Krsmanović, Melik (Popović), Strajin, Kostić, Bulajić, Popov, Čolić, Antanasović (Šustran), Keleuva, Ćinkul.

SLAVIJA: Balango, Remete, S. Maluckov, Kijac, I. Husak, Dimović (Kakaš), Agošton, Slavković (Ognjenović), Rudaš, M. Elezović (Singer), J. Husak.

U 19. minutu Jožef Husak je prošao po desnoj strani i šutirao, lopta je zakačila nekoga od igrača domaćih i završila u mreži Marka Militarova. Čokani su do izjednačenja došli iz gužve u kojoj se najbolje snašao Viktor Melik. Gol odluke pao je u 80. minutu nakon neuspele ofsajd zamke domaćih.

M. Mr.

Šampion Jedinstvo (SK) 1:1 (0:0)

OROM: Igralište u Oromu, gledalaca 50. Sudija: S. Jurić (Senta). Strelci: Milunović u 50. za Šampion, a Ferisi u 85.minutu za Jedinstvo. Žuti kartoni: Toldi, Malagurski, Pisarić, Milunović (Šampion), Sečei, Holo i Majer (Jedinstvo).

ŠAMPION: Toldi, Saša Stojičić (Virag), Krajnović, Tot (Čanadi), Kermeci, Milunović, Pisarić, Malagurski, Laslo, Slobodan Stojičić, Biro (Horvat).

JEDINSTVO: Rice, Sečei, Majer, Brzak, Holo, Živkov, Mikluc, Kalmar, Rankov, Šećerov (Jovanov), Ferisi.

M. Mr.

MARTONOŠ: Jedinstvo – Jadran (Sanad) 3:1, OSTOJIĆEVO: Sloga – Graničar (Đala) 4:1, OROM: Šampion – Jedinstvo (Srpski krstur) 1:1, ČOKA: Čoka – Slavija (Banatsko Aranđelovo) 1:2, MOL: Bačka – Hajduk (Podlokanj) 2:0, MAJDAN: Tromeđa – Tisa (Padej) 2:3, TORNJOŠ: Tornjoš – AFK (Ada) 5:0.

1. Sloga               23     21     0      1      118:14       66

2. AFK (-1)           23     16     2      5      78:30        49

3. Tornjoš            23     15     1      7      54:29        46

4. Slavija            23     13     3      7      48:26        42

5. Jadran             23     12     1      10     54:43        37

6. Jedin (SK)      23     10     3      10     43:41        33

7. Hajduk              23     9      4      10     36:42        31

8. Graničar        23     8      6      9      30:42        30