105.2321

ПОБЕДА ГАТОВАЦА У ПАНЧЕВУ Аутогол за три бода и треће место

17.09.2024. 11:19 11:24
Извор: Dnevnik.rs

Сладак „минималац“ Новосађана донео је три бода и треће место и наставак борбе за повратак у суперлигашко друштво.

Младост ГАТ је кренула офанзивно,  па је већ у 3. минуту прву шансу имао Шушњар, али лопта је прошла поред стативе. Ужичани су узвратили у 8. минуту, Ђукић је ушао у шеснаестерац и шутирао, а голман Живковић је одбио лопту у корнер. Домаћи тим повео је у 30. минуту. Вукадиновић је извео слободан ударац са десне стране, а Цветићанин неспретно реаговао и затресао властиту мрежу.

До краја првог дела, смењивали су се напади ривала али без резултата.

Ужичани су од 52. минута остали са играчем мање. Неопрезни Ђорђе Глишовић беспотребно је направио прекршај у нападу и добио други жути картон. Уследиле су нове прилике Новосађана преко покретљивог Шушњара, али су у финишу Ужичани преузели иницијативу. Ударац Агеманга из шеснаестерца одбранио је расположени Живковић, затим је резервиста Павловић погодио спољни део мреже и гости су морали да честитају Новосађанима на победи.

С. Р.

Младост ГАТ – ГФК Слобода 1:0 (1:0)

ПАНЧЕВО: Стадион Железничара. Гледалаца: 150. Судија: Ђокић (Власотинце). Стрелац: Цветићанин (аутогол) у 30. минуту. Жути картони: Ћелић (Младост ГАТ), Ђ. Глишовић, Агеманг, Цветићанин, Рашковић, Старчевић, тренер Арсенијевић (ГФК Слобода). Црвени картон: Ђ. Глишовић (ГФК Слобода).

МЛАДОСТ ГАТ: Живковић 7,5, Јокић 7 (Илић ), Ћелић 7 (Миросавић), Абаџија 7 (Маџаревић ), Танасин 7, Вукадиновић 7,5 (Милошев ), Кочовић 7, Шушњар 7, Грјазновс 6,5, Петрић 6,5, Лалић 6,5.

ГФК СЛОБОДА: Савић 7, Јанковић 7 (Митков), Р. Глишовић 7, Ђ. Глишовић 6, Цветић 6,5, Рашковић 6,5, Цветићанин 6 (Зоговић ), Мијонг 6  (Старчевић), Радоман 6 (Агеманг 6,5), Јовановић 6, Ђукић 6,5 ( Павловић).

Прва лига Србије

Графичар - Радник 1:0, Раднички (СМ) - Мачва 0:1, Вождовац - Смедерево 0:1, Земун - Дубочица 1:4, Јавор - Словен 0:0, Инђија  - Трајал 1:2, Младост ГАТ - Слобода 1:0,

Борац - Вршац 3:1.