POBEDA GATOVACA U PANČEVU Autogol za tri boda i treće mesto

17.09.2024. 11:19 11:24
Izvor: Dnevnik.rs

Sladak „minimalac“ Novosađana doneo je tri boda i treće mesto i nastavak borbe za povratak u superligaško društvo.

Mladost GAT je krenula ofanzivno,  pa je već u 3. minutu prvu šansu imao Šušnjar, ali lopta je prošla pored stative. Užičani su uzvratili u 8. minutu, Đukić je ušao u šesnaesterac i šutirao, a golman Živković je odbio loptu u korner. Domaći tim poveo je u 30. minutu. Vukadinović je izveo slobodan udarac sa desne strane, a Cvetićanin nespretno reagovao i zatresao vlastitu mrežu.

Do kraja prvog dela, smenjivali su se napadi rivala ali bez rezultata.

Užičani su od 52. minuta ostali sa igračem manje. Neoprezni Đorđe Glišović bespotrebno je napravio prekršaj u napadu i dobio drugi žuti karton. Usledile su nove prilike Novosađana preko pokretljivog Šušnjara, ali su u finišu Užičani preuzeli inicijativu. Udarac Agemanga iz šesnaesterca odbranio je raspoloženi Živković, zatim je rezervista Pavlović pogodio spoljni deo mreže i gosti su morali da čestitaju Novosađanima na pobedi.

S. R.

Mladost GAT – GFK Sloboda 1:0 (1:0)

PANČEVO: Stadion Železničara. Gledalaca: 150. Sudija: Đokić (Vlasotince). Strelac: Cvetićanin (autogol) u 30. minutu. Žuti kartoni: Ćelić (Mladost GAT), Đ. Glišović, Agemang, Cvetićanin, Rašković, Starčević, trener Arsenijević (GFK Sloboda). Crveni karton: Đ. Glišović (GFK Sloboda).

MLADOST GAT: Živković 7,5, Jokić 7 (Ilić ), Ćelić 7 (Mirosavić), Abadžija 7 (Madžarević ), Tanasin 7, Vukadinović 7,5 (Milošev ), Kočović 7, Šušnjar 7, Grjaznovs 6,5, Petrić 6,5, Lalić 6,5.

GFK SLOBODA: Savić 7, Janković 7 (Mitkov), R. Glišović 7, Đ. Glišović 6, Cvetić 6,5, Rašković 6,5, Cvetićanin 6 (Zogović ), Mijong 6  (Starčević), Radoman 6 (Agemang 6,5), Jovanović 6, Đukić 6,5 ( Pavlović).

Prva liga Srbije

Grafičar - Radnik 1:0, Radnički (SM) - Mačva 0:1, Voždovac - Smederevo 0:1, Zemun - Dubočica 1:4, Javor - Sloven 0:0, Inđija  - Trajal 1:2, Mladost GAT - Sloboda 1:0,

Borac - Vršac 3:1.