18°C
20.09.2024.
117.058
105.2585

ПАРТИЗАН КОНАЧНО ПОБЕДИО, САВЛАДАНА МЛАДОСТ ИЗ ЛУЧАНА: Јовановић и Салдања за крај агоније црно-белих

12.05.2024. 19:10 19:20
Извор: ФК Партизан

Фудбалери Партизана победили су лучанску Младост резултатом 3:0 у 35. колу Суперлиге Србије и прекинули дуги црни низ неуспеха.

Црно-бели су до овог меча на последњих шест утакмица у свим такмичењима остварили само један реми и пет пораза, пролазили су кроз агонију, па је тријумф био преко потребан екипи Алберта Нађа.

На крају, уз много проблема, захваљујући голу Natha, али понајвише бравурама голмана Јовановића, потом поготку Салдање у финишу и Баждара дубоко у надокнади, црно-бели су славили тријумф на који су дуго чекали.

Поново су повратили другу позицију коју је накратко преузео ТСЦ након победе над Чукаричким 2:0.

Силан старт, поништен погодак Салдањи у петом минуту и каснија еgzеkucija Natha, додуше тек у финишу првог полувремена, најавили су рутински тријумф црно-беле чете. До тада, гости тотално успавани, чак и незаинтересовани, нису ни марили да нападну озбиљније Јовановића и саиграче му у последњој линији Партизанове одбране. У наставку, сасвим друга прича. Разиграна Младост претила је са свих страна, преко сјајног Варјачића, вихорног Величковића, покретљивог Силуеа. Није успела да зада кључан ударац домаћем тиму, у чијим редовима се истакао голман Александар Јовановић. Сјајно је бранио и у размаку од 56. до 76. минута одлучио меч.

Обезбедио Партизану победу и саиграчима скоро наметнуо задатак да брзо реше дилеме. Најпре је Салдања у 86. минуту, после асистенције Аранђела Стојковића, оверио победу домаћег тима. Недуго затим, свега пет минута по уласку на терен, одлично се снашао Самед Баждар и сопственом креацијом потписао драгоцену победу Партизана.

Партизан ће до краја сезоне оба преостала меча играти у Беораду, прво против Чукаричког у гостима и потом са Радничким 1923 пред својим навијачима на затварању сезоне.

Последњу победу пре ове данашње Партизан је оставрио 7. априла против Новог Пазара. То је уједно био и последњи меч до данас на којем је мрежа рно-белих мировала.

Партизан – Младост 3:0 (1:0)

БЕОГРАД: Стадион Партизана. Гледалаца: 1.500.Судија: Предраг Јањуш (Панчево). Стрелаци: Natho у 41, Салдања у 86 и Бажадар у 90+3. минуту.

ПАРТИЗАН: Јовановић – Стојковић, Ковачевић, Саничанин, Антић – Овусу, Natho – Калулу (од 80. Гох), Захид (од 67. Кастиљо), Северина (од 80. Јанковић) – Салдања (од 88. Баждар).

МЛАДОСТ: Самчовић (од 34. Стаменковић) – Андрић, Лековић (од 80. Прибаковић), Јоксимовић (од 34. Филип Жунић) – Варјачић (од 78. Дивац), Тумбасевић, Ћирковић, Пејовић, Удовичић – Бојић (од 46. Силуе), Величковић.