PARTIZAN KONAČNO POBEDIO, SAVLADANA MLADOST IZ LUČANA: Jovanović i Saldanja za kraj agonije crno-belih

12.05.2024. 19:10 19:20
Izvor: FK Partizan

Fudbaleri Partizana pobedili su lučansku Mladost rezultatom 3:0 u 35. kolu Superlige Srbije i prekinuli dugi crni niz neuspeha.

Crno-beli su do ovog meča na poslednjih šest utakmica u svim takmičenjima ostvarili samo jedan remi i pet poraza, prolazili su kroz agoniju, pa je trijumf bio preko potreban ekipi Alberta Nađa.

Na kraju, uz mnogo problema, zahvaljujući golu Natha, ali ponajviše bravurama golmana Jovanovića, potom pogotku Saldanje u finišu i Baždara duboko u nadoknadi, crno-beli su slavili trijumf na koji su dugo čekali.

Ponovo su povratili drugu poziciju koju je nakratko preuzeo TSC nakon pobede nad Čukaričkim 2:0.

Silan start, poništen pogodak Saldanji u petom minutu i kasnija egzekucija Natha, doduše tek u finišu prvog poluvremena, najavili su rutinski trijumf crno-bele čete. Do tada, gosti totalno uspavani, čak i nezainteresovani, nisu ni marili da napadnu ozbiljnije Jovanovića i saigrače mu u poslednjoj liniji Partizanove odbrane. U nastavku, sasvim druga priča. Razigrana Mladost pretila je sa svih strana, preko sjajnog Varjačića, vihornog Veličkovića, pokretljivog Siluea. Nije uspela da zada ključan udarac domaćem timu, u čijim redovima se istakao golman Aleksandar Jovanović. Sjajno je branio i u razmaku od 56. do 76. minuta odlučio meč.

Obezbedio Partizanu pobedu i saigračima skoro nametnuo zadatak da brzo reše dileme. Najpre je Saldanja u 86. minutu, posle asistencije Aranđela Stojkovića, overio pobedu domaćeg tima. Nedugo zatim, svega pet minuta po ulasku na teren, odlično se snašao Samed Baždar i sopstvenom kreacijom potpisao dragocenu pobedu Partizana.

Partizan će do kraja sezone oba preostala meča igrati u Beoradu, prvo protiv Čukaričkog u gostima i potom sa Radničkim 1923 pred svojim navijačima na zatvaranju sezone.

Poslednju pobedu pre ove današnje Partizan je ostavrio 7. aprila protiv Novog Pazara. To je ujedno bio i poslednji meč do danas na kojem je mreža rno-belih mirovala.

Partizan – Mladost 3:0 (1:0)

BEOGRAD: Stadion Partizana. Gledalaca: 1.500.Sudija: Predrag Janjuš (Pančevo). Strelaci: Natho u 41, Saldanja u 86 i Bažadar u 90 3. minutu.

PARTIZAN: Jovanović – Stojković, Kovačević, Saničanin, Antić – Ovusu, Natho – Kalulu (od 80. Goh), Zahid (od 67. Kastiljo), Severina (od 80. Janković) – Saldanja (od 88. Baždar).

MLADOST: Samčović (od 34. Stamenković) – Andrić, Leković (od 80. Pribaković), Joksimović (od 34. Filip Žunić) – Varjačić (od 78. Divac), Tumbasević, Ćirković, Pejović, Udovičić – Bojić (od 46. Silue), Veličković.