104.8191

„Орлови” распуцани, приближили се Холандији

10.03.2021. 09:22 09:24
Извор: ФСС/Радост футсалера Србије у Скопљу

Футсалери Србије убедљиво су савладали Северну Македонију у Скопљу у оквиру 4. кола групне фазе квалификација за Европско првенство 2022. у Холандији.

Доминирала је Србија током целог меча и потпуно заслужено стигла до тријумфа против комшија. Све шансе што нису искористили у првом мечу против Северне Македоније у Врању, “орлови“ су реализовали у овом дуелу.

Контранапад Пршића и ударац са десетак метара, зауставио је Петровски у ситуацији један на један. Управо то је била најбоља прилика на мечу у првих пет минута. Ређале су се шансе за Србију, Лазарев и Петров су покушавали, потом и Томић, али до гола нису могли. Доминирала је наша селекција и играло се углавном на половини ривала, уз неколико фантастичних интервенција Петровског. И, када је деловало да ће Северна Македонија поклекнути, уследила је контра домаћих, а Таулант Исмаили је преварио Момчиловића и уз помоћ пречке донео предност свом тиму.

Закувало се у тим тренуцима у Скопљу. Већ у следећем нападу, Србија је дошла до пенала, који је изнудио Драган Томић, а реализовао Марко Пршић. Четири минута касније, након наставка доминације, Србија је преокренула. Пршић је у контри тражио саиграча на другој страни, али је у жељи да спречи тај пас, Драган Петровић постигао аутогол. Није се зауставила чета Горана Иванчића и убрзо је стигао и трећи гол у року од пет минута. Пршић, Томић и Петров су сјајно искомбиновали, а Страхиња Петров је сместио лопту у мрежу за 3:1. Деловала је Србија као најбољи тим на свету, када је Јован Лазаревић распалио после кратке комбинације из прекида, паучина је била скинута. Све што нису у голове претворили пре четири дана, у Скопљу су успевали да реализују футсалери Србије.

У наставку је Србија показала да је далеко бољи ривал и натерала Македонце да крену на све или ништа, што су ови и урадили. Играли су са играчем више у пољу, односно без голмана, а то је после грешке домаћих искористио Томић за 5:1 десет минута до краја. Исто је нешто касније урадио и Ракић за коначан резултат иако је прилика за промену на семафору било.

Србија је тако стигла до петог бода из четири меча и има три више, уз утакмицу више од Румуна. Уколико фаворизована Босна и и Херцеговина савлада Румунију данас, тим Горана Иванчића ће бити у веома повољној позицији пред међусобни сусрет са нашим источним комшијама 9. априла.

Ј. Галић

Северна Македонија – Србија 1:6 (1:4)

СКОПЉЕ: Спортска сала “Јане Сандански”, судије: Чолак и Чакмак (Турска). Стрелци: Исмаили у 10. Минуте за С. Македонију, а Пршић у 10, Петровић у 13. (аутогол), Петров у 15, Лазаревић у 16, Томић у 30. и Ракић у 36. минуту за Србију.

СЕВЕРНА МАКЕДОНИЈА: Петровски, Леовски, Мицевски, Ранготов, Петровић. Петровски, Ибиши, Исмаили, Крстевски, Агуши, Сулејман, Арсовски, Рамадан, Сефери.

СРБИЈА: Момчиловић, Ракић, Томић, Пршић, Петров. Вулић, Алексић, Поповић, Рамић, Лазаревић, Симић, Стојковић, Милосављевић.