„Orlovi” raspucani, približili se Holandiji

10.03.2021. 09:22 09:24
Izvor: FSS/Radost futsalera Srbije u Skoplju

Futsaleri Srbije ubedljivo su savladali Severnu Makedoniju u Skoplju u okviru 4. kola grupne faze kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2022. u Holandiji.

Dominirala je Srbija tokom celog meča i potpuno zasluženo stigla do trijumfa protiv komšija. Sve šanse što nisu iskoristili u prvom meču protiv Severne Makedonije u Vranju, “orlovi“ su realizovali u ovom duelu.

Kontranapad Pršića i udarac sa desetak metara, zaustavio je Petrovski u situaciji jedan na jedan. Upravo to je bila najbolja prilika na meču u prvih pet minuta. Ređale su se šanse za Srbiju, Lazarev i Petrov su pokušavali, potom i Tomić, ali do gola nisu mogli. Dominirala je naša selekcija i igralo se uglavnom na polovini rivala, uz nekoliko fantastičnih intervencija Petrovskog. I, kada je delovalo da će Severna Makedonija pokleknuti, usledila je kontra domaćih, a Taulant Ismaili je prevario Momčilovića i uz pomoć prečke doneo prednost svom timu.

Zakuvalo se u tim trenucima u Skoplju. Već u sledećem napadu, Srbija je došla do penala, koji je iznudio Dragan Tomić, a realizovao Marko Pršić. Četiri minuta kasnije, nakon nastavka dominacije, Srbija je preokrenula. Pršić je u kontri tražio saigrača na drugoj strani, ali je u želji da spreči taj pas, Dragan Petrović postigao autogol. Nije se zaustavila četa Gorana Ivančića i ubrzo je stigao i treći gol u roku od pet minuta. Pršić, Tomić i Petrov su sjajno iskombinovali, a Strahinja Petrov je smestio loptu u mrežu za 3:1. Delovala je Srbija kao najbolji tim na svetu, kada je Jovan Lazarević raspalio posle kratke kombinacije iz prekida, paučina je bila skinuta. Sve što nisu u golove pretvorili pre četiri dana, u Skoplju su uspevali da realizuju futsaleri Srbije.

U nastavku je Srbija pokazala da je daleko bolji rival i naterala Makedonce da krenu na sve ili ništa, što su ovi i uradili. Igrali su sa igračem više u polju, odnosno bez golmana, a to je posle greške domaćih iskoristio Tomić za 5:1 deset minuta do kraja. Isto je nešto kasnije uradio i Rakić za konačan rezultat iako je prilika za promenu na semaforu bilo.

Srbija je tako stigla do petog boda iz četiri meča i ima tri više, uz utakmicu više od Rumuna. Ukoliko favorizovana Bosna i i Hercegovina savlada Rumuniju danas, tim Gorana Ivančića će biti u veoma povoljnoj poziciji pred međusobni susret sa našim istočnim komšijama 9. aprila.

J. Galić

Severna Makedonija – Srbija 1:6 (1:4)

SKOPLJE: Sportska sala “Jane Sandanski”, sudije: Čolak i Čakmak (Turska). Strelci: Ismaili u 10. Minute za S. Makedoniju, a Pršić u 10, Petrović u 13. (autogol), Petrov u 15, Lazarević u 16, Tomić u 30. i Rakić u 36. minutu za Srbiju.

SEVERNA MAKEDONIJA: Petrovski, Leovski, Micevski, Rangotov, Petrović. Petrovski, Ibiši, Ismaili, Krstevski, Aguši, Sulejman, Arsovski, Ramadan, Seferi.

SRBIJA: Momčilović, Rakić, Tomić, Pršić, Petrov. Vulić, Aleksić, Popović, Ramić, Lazarević, Simić, Stojković, Milosavljević.