ОРЛИЋИ ТРИ ПУТА ВОДИЛИ, ПА ИЗГУБИЛИ: Србија поражена од Чешке, са Аустријом игра четвртфинале

26.05.2024. 21:52 21:57
Извор: Фудбалски савез Србије

Кадетска репрезентација Србије доживела је свој први пораз на Европском првенству на Кипру, након две узастопне победе над Украјином и домаћином Кипром.

Вечерас су изабраници селектора Јована Дамјановића одмерили снаге са селекцијом Чешке и, упркос три пута стеченом вођству, изгубили резултатом 4:3.

Овај пораз значи да Чешка завршава групну фазу као првопласирана екипа и у четвртфиналу ће се суочити са Данском, другопласираном екипом из Групе Б. Србија, као другопласирана у Групи А, ће за противника у четвртфиналу имати победника Групе Б, селекцију Аустрије.

Утакмица је почела веома динамично, са обе стране. Србија је повела већ у седмом минуту голом Василија Костова, али су Чеси експресно узвратили голом Коларика само минут касније.

Нови гол за „орлиће“ постигао је Богдан Костић, на асистенцију Премовића, доносећи Србији вођство од 2:1. Тај резултат је остао на снази до средине другог полувремена када су Чеси изнудили једанаестерац, а Белзик је био прецизан са беле тачке у 64. минуту, изједначивши на 2:2.

Михајло Цветковић је у 72. минуту поново донео вођство Србији са 3:2, али ни та предност није била дугог века. У 88. минуту, Белзик је својим другим голом поново анулирао предност Србије, поставивши резултат на 3:3.

У драматичној завршници, у надокнади времена, Колишек је на асистенцију сјајног Белзика савладао Чарапића и поставио коначних 4:3 за Чешку, чиме је Чешка осигурала прво место у групи и пласман у четвртфинале.

Србија ће сада морати да се припреми за дуел са Аустријом у четвртфиналу, док ће Чеси наставити такмичење против Данске.