108.3501

ОПШТИНСКА ЛИГА – ШИД: Пораз првака на крају

08.06.2022. 16:54 16:56

Јединство (М) - Напредак 1:0 (0:0)

МОРОВИЋ: Игралиште Јединства, гледалаца 200, судија Мијановић (Адашевци).Стрелац: М. Јањатовић у 67. минуту. Жути картони: Арбић (Јединство), Гавриловић, П. Петровић, Станојчић, Новаковић, (Напредак).

ЈЕДИНСТВО: Секуловић, Пејић, Арбић, Адамец, Котарлић (Малић), Маравић, Ристић, Симић, М. Јањатовић (Смајић) Ђокић, Недић (Јовановић).

НАПРЕДАК: Нединић, В. Петровић, Брекић, Гавриловић (Ивковић), Кртинић (Станојчић), Новаковић (Веселиновић), А. Младеновић, Малетић (Везировић), С. Ђачанин, Чавић, П. Петровић.

Све што треба да се запамти са ове утакмице је победа домаћина, и први пораз првака лиге. И изванредан гол М. Јањатовића, када је одбрана гостију закаснила да лопту избије у поље.

М. Кукић

Борац (И) - Омладинац 1:1 (0:0)

ИЛИНЦИ: Игралиште Борца, гледалаца 100, судија Васиљевић (Адашевци).Стрелци: М. Јовичић у 50. за Борац, а Топић у 48. минуту (аутогол) за Омладинац. Жути картони: С. Naranyić (Борац), Ж. Малешевић, Дујаковић (Омладинац).

БОРАЦ: Л. Јовичић, Топић, Кладушић, Бјелић, Биндер, С. Наранџић, М. Јовичић, Филиповић, Панић, Стојшић, Томић.

ОМЛАДИНАЦ: Малетић, Рукавина, Адамов, Милинковић, Манојловић, Симић, Ненадовић, Новак, Дујаковић, Ж. Малешевић,  Савић.

Екипа Борца заслужила је по игри и шансама убедљивију победу. Али, гости су однели бод, захваљући неспретној интервенцији Топића, који је покушавајући да избије лопту у поље, шутнуо у сопствену мрежу.

А. Сарап

Јединство (Љ) - Синђелић 3:2 (1:1)

ЉУБА: Игралиште Јединства, гледалаца 100, судија Стевић (Бачинци).Стрелци: Ж. Сремчић у 14. и Р. Чалић у 44. и 90. за Јединство, Марчетић у 34. и Шарац у 90. минуту за Синђелић.Жути картони: Р. Чалић (Јединство), Тодоровић, Марчетић, Д. Милетић, Милијаш  (Синђелић).

ЈЕДИНСТВО: Дубовски, Пунош, Хренка, Томан, Р. Чалић, Сарваш, Руман, Шили, Ж. Сремчић, Тадић, Живановић.

СИНЂЕЛИЋ: Томашевић, Шпановић, Савић, Ј. Дамјанмовић, Дреновац, Вудрак, Милијаш, Шарац, В. Милетић (Д. Милетић), Тодоровић, Марчетић.

Утакмица је била занимљива. Било је лепих акција, а играчи Јединства могли су славити још убедљивије, јер су имали неколико добрих гол шанси. Гости су играли слабије од очекиваног.

Ј. Томан

Братство - Једнота 2:2 (0:1)

СОТ: Игралиште Братрства, гледалаца 100, судија Мијановић (Шид).Стрелци: Колар у 70. и 90. за Братство,  Грујић у 30. и Никола Јакшић у 90. минуту за Једноту. Жути картон: Н. Киш (Братство), Радека Е. Фаркаш (Једнота).

БРАТСТВО: И. Киш, Н. Киш, Секулић, Д. Скленар, Мајхер, М.Урсуз, Н. Урсуз, Варга, Милованчевић, Менђан (Фрањо), Колар (Тривић).

ЈЕДНОТА: Медић, Полуга, Миљеновић, Е. Фаркаш (Е. Хрчек), Грујић, Станкић (Шуша), Никола Јакшић (Ваљевац), Хрчек, Дујковић, Небојша Јакшић (Захорец), Радека.

Играчи Брартства, на опште изнеђење, лакше су него што се очикавало, освојили бод против фаворита из Шида. Имали су домаћи још неколико добрих прилика, па могу да жале што нису  славили.

В. Кох

Бингула - Граничар (Ј) 0:2 (0:1)

БИНГУЛА: Игралиште Бингуле, гледалаца 100, судија Гавриловић (Шид).Стрелац: Л. Зарић у 9. и 83.  минуту. Жути картони: Свирчевић (Бингула), Л. Зарић, Ђурић, Стојановић (Граничар). Црвени картон: Пајић (Бингула).

БИНГУЛА: Волић, Франциски (Пајић), Вукмановић, Н. Рајић, Џевер, Крмар (Велимир), Свирчевић,  Огњановић, Стрешњак, Станковић (Бојанић), Петровић.

ГРАНИЧАР: Павловић, Ђурић, Л. Зарић, Томић, Јовковић, Митровић, Рикић, Д. Јанковић, Јурошевић, Стојановић, Ж. Зарић.

Играо се интересантан фудбала, а гости из Јамене на крају су  заслужено славили. Надиграли су домаћине.

Н. Пајић

СОТ: Братство - Једнота 2:2, МОРОВИЋ: Јединство - Напредак 1:0, ИЛИНЦИ: Борац - Омладинац 1:1, ЉУБА: Јединство - Синђелић 3:2, БИНГУЛА: Бингула - Граничар (Ј) 0:2.

1. Напредак      18     16     1      1      63:5  49

2. Јединство (М)18     15     2      1      64:13        47

3. Граничар (Ј)  18     8      4      6      50:22        28

4. Једнота 18     8      1      9      35:51        25

5. Синђелић      18     7      3      8      43:38        24

6. Јединство (Љ)        18     6      4      8      30:38        22

7. Бингула 18     6      2      10     28:44        20

8. Борац (И)      18     6      2      10     26:47        20