OPŠTINSKA LIGA – ŠID: Poraz prvaka na kraju

08.06.2022. 16:54 16:56

Jedinstvo (M) - Napredak 1:0 (0:0)

MOROVIĆ: Igralište Jedinstva, gledalaca 200, sudija Mijanović (Adaševci).Strelac: M. Janjatović u 67. minutu. Žuti kartoni: Arbić (Jedinstvo), Gavrilović, P. Petrović, Stanojčić, Novaković, (Napredak).

JEDINSTVO: Sekulović, Pejić, Arbić, Adamec, Kotarlić (Malić), Maravić, Ristić, Simić, M. Janjatović (Smajić) Đokić, Nedić (Jovanović).

NAPREDAK: Nedinić, V. Petrović, Brekić, Gavrilović (Ivković), Krtinić (Stanojčić), Novaković (Veselinović), A. Mladenović, Maletić (Vezirović), S. Đačanin, Čavić, P. Petrović.

Sve što treba da se zapamti sa ove utakmice je pobeda domaćina, i prvi poraz prvaka lige. I izvanredan gol M. Janjatovića, kada je odbrana gostiju zakasnila da loptu izbije u polje.

M. Kukić

Borac (I) - Omladinac 1:1 (0:0)

ILINCI: Igralište Borca, gledalaca 100, sudija Vasiljević (Adaševci).Strelci: M. Jovičić u 50. za Borac, a Topić u 48. minutu (autogol) za Omladinac. Žuti kartoni: S. Naranyić (Borac), Ž. Malešević, Dujaković (Omladinac).

BORAC: L. Jovičić, Topić, Kladušić, Bjelić, Binder, S. Narandžić, M. Jovičić, Filipović, Panić, Stojšić, Tomić.

OMLADINAC: Maletić, Rukavina, Adamov, Milinković, Manojlović, Simić, Nenadović, Novak, Dujaković, Ž. Malešević,  Savić.

Ekipa Borca zaslužila je po igri i šansama ubedljiviju pobedu. Ali, gosti su odneli bod, zahvaljući nespretnoj intervenciji Topića, koji je pokušavajući da izbije loptu u polje, šutnuo u sopstvenu mrežu.

A. Sarap

Jedinstvo (LJ) - Sinđelić 3:2 (1:1)

LJUBA: Igralište Jedinstva, gledalaca 100, sudija Stević (Bačinci).Strelci: Ž. Sremčić u 14. i R. Čalić u 44. i 90. za Jedinstvo, Marčetić u 34. i Šarac u 90. minutu za Sinđelić.Žuti kartoni: R. Čalić (Jedinstvo), Todorović, Marčetić, D. Miletić, Milijaš  (Sinđelić).

JEDINSTVO: Dubovski, Punoš, Hrenka, Toman, R. Čalić, Sarvaš, Ruman, Šili, Ž. Sremčić, Tadić, Živanović.

SINĐELIĆ: Tomašević, Španović, Savić, J. Damjanmović, Drenovac, Vudrak, Milijaš, Šarac, V. Miletić (D. Miletić), Todorović, Marčetić.

Utakmica je bila zanimljiva. Bilo je lepih akcija, a igrači Jedinstva mogli su slaviti još ubedljivije, jer su imali nekoliko dobrih gol šansi. Gosti su igrali slabije od očekivanog.

J. Toman

Bratstvo - Jednota 2:2 (0:1)

SOT: Igralište Bratrstva, gledalaca 100, sudija Mijanović (Šid).Strelci: Kolar u 70. i 90. za Bratstvo,  Grujić u 30. i Nikola Jakšić u 90. minutu za Jednotu. Žuti karton: N. Kiš (Bratstvo), Radeka E. Farkaš (Jednota).

BRATSTVO: I. Kiš, N. Kiš, Sekulić, D. Sklenar, Majher, M.Ursuz, N. Ursuz, Varga, Milovančević, Menđan (Franjo), Kolar (Trivić).

JEDNOTA: Medić, Poluga, Miljenović, E. Farkaš (E. Hrček), Grujić, Stankić (Šuša), Nikola Jakšić (Valjevac), Hrček, Dujković, Nebojša Jakšić (Zahorec), Radeka.

Igrači Brartstva, na opšte izneđenje, lakše su nego što se očikavalo, osvojili bod protiv favorita iz Šida. Imali su domaći još nekoliko dobrih prilika, pa mogu da žale što nisu  slavili.

V. Koh

Bingula - Graničar (J) 0:2 (0:1)

BINGULA: Igralište Bingule, gledalaca 100, sudija Gavrilović (Šid).Strelac: L. Zarić u 9. i 83.  minutu. Žuti kartoni: Svirčević (Bingula), L. Zarić, Đurić, Stojanović (Graničar). Crveni karton: Pajić (Bingula).

BINGULA: Volić, Franciski (Pajić), Vukmanović, N. Rajić, Džever, Krmar (Velimir), Svirčević,  Ognjanović, Strešnjak, Stanković (Bojanić), Petrović.

GRANIČAR: Pavlović, Đurić, L. Zarić, Tomić, Jovković, Mitrović, Rikić, D. Janković, Jurošević, Stojanović, Ž. Zarić.

Igrao se interesantan fudbala, a gosti iz Jamene na kraju su  zasluženo slavili. Nadigrali su domaćine.

N. Pajić

SOT: Bratstvo - Jednota 2:2, MOROVIĆ: Jedinstvo - Napredak 1:0, ILINCI: Borac - Omladinac 1:1, LJUBA: Jedinstvo - Sinđelić 3:2, BINGULA: Bingula - Graničar (J) 0:2.

1. Napredak      18     16     1      1      63:5  49

2. Jedinstvo (M)18     15     2      1      64:13        47

3. Graničar (J)  18     8      4      6      50:22        28

4. Jednota 18     8      1      9      35:51        25

5. Sinđelić      18     7      3      8      43:38        24

6. Jedinstvo (LJ)        18     6      4      8      30:38        22

7. Bingula 18     6      2      10     28:44        20

8. Borac (I)      18     6      2      10     26:47        20