108.1722

Општинска лига Бачка Паланка: И орлићи полетели

26.05.2021. 09:26 09:28

Орлови - Бачка (БП) 4:1 (2:0)

КАРАЂОРЂЕВО: Игралиште Орлова, судија Поповић (Бачка Паланка). Стрелци: Проле у 26, 35. и 61. и Ковачевић у 51. за Орлове, Ахметовић у 89. минуту за Бачку. Жути картони: Гајдобрански (Орлови), Јарић, Нађ, Д. Бјелош (Бачка). Црвени картон: Нађ (Бачка).

ОРЛОВИ: Клисарић, Марчета, Копања, Марковић, Ђурић, Ковачевић (Дукић), Проле, Гајдобрански, Аврамовић, Томић  (Узуров), Антонић.

БАЧКА: Јарић, Балиновић, Б. Лукач, Малетин, Б. Бједлош (Лучић), Мишков, Д. Бјелош, Ахметовић, Павловић, Нађ, Јајчевић.

Орлови су  са подмађеним саставом, држали све конце игре. И то свих 90. минута, против много искуснијих играча Бачке.У домаћем саставу, наступило је чак четири дечака са 16 година и три са 17 година. А, један од њих Проле сместио је у гостујућу мрежу чак три лопте.

М. Антонић

Кривањ - Славија 6:0 (3:0)

СЕЛЕНЧА: Игралиште Кривња, судија Лалић (Бачка Паланка). Стрелци: Карачоњи у 10, Павлов у 24. и 65, Кочонда у 28, Цехмајстер у 48. и Драгић у 60. минуту.Жути картони: (Кривањ), (Славија).

КРИВАЊ: Нађ, Мучај, Јововић, А, Стрехски, Павлов, Цехмајстер, Кочонда (Бујак), Добош, Драгић (Јованов), М. Стрехски (Мандач), Карачоњи.

СЛАВИЈА: Девић, Такач, Л. Дрча, Наумов, Дуспара, Стефановић, Секулић, Б. Хорват, З. Јовановић, Петровић.

Домаћини су могли славити и много убедљивије.Имали су још безброј повољних шанси. А, гости су играли са само дест играча.

Д. Јововић

Соко - Нештин 1:1 (0:1)

НОВА ГАЈДОБРА: Игралиште Сокола, судија Дудак (Гложани). Стрелци: Комад у 87.за Соко, С. Валентик у 2. минуту за Нештин. Жути картони: Црнчевић, Нешковић, М. Адамовић, С. Адамовић (Соко), С. Валентик, Моравац, Пуделка (Нештин).

СОКО: Црнчевић, Брковић, Нешковић, Драговић (Д. Ратковић), Стојановић, М. Адамовић, Тасовац, Гушић (Комад), Дангубић (Квржић), С. Адамовић (Родић), Ђурица (Ђурич).

НЕШТИН: Јакшић, М. Валентик, С. Божин, Гњатовић, Пуделка, Бакош, С. Ђулибрк, Вукмировић, Л. Божин, С. Валентик, Моравац (Вујовић).

Гости су брзо повели, а домаћини су после тога стално нападали, стварали шансе и промашивали. У 81. минуту Борковић није искористио ни пенал. Домаћини су играли одлично, створили су неколико добрих шанси, а искористили су само једну, што је било довољно за бод.

Р. Анђелић

Борац (В) - Младост 1:1 (0:1)

ВИЗИЋ: Игралиште Борца, судија Нађа Поповић (Бачка Паланка). Стрелци: М. Арбутовић у 90. за Борац. Бабић у 29. минуту за Младост. Жути картони: Миљевић, Дарко Шмитран, Н. Међедовић, Лекић (Борац), Бјелобрк, Загорчић (Младост). Црвени картон: Станковић (Младост).

БОРАЦ: Петковић, Миклушев, Н. Арбутовић, Миљевић, О. Међедовић, Требовац, Покрајац (Николић), Фабри (М. Арбутовић), Лекић, Дарко Шмитран, Н. Међедовић (Јеленић).

МЛАДОСТ: Медић, Ковачевић, Бјелобрк, Н. Ђукић, С. Ђукић, Загорчић, Бабић, Штрбац, Милетић (Станковић), Ушчумлић (Добре), Агбаба (Косовац).

Домаћини су у последњим  секундама игре изједначили  резултат. М. Арбутина је био стрелац из шута с 16 метара. Имали су домаћини шансе да чак славе. Само је Дарко Шмитран сам излазио три пута испред голмана Медића и увек је био непрецизан.

Л. Коменић

Бачка (Д) - Пролетер 7:1 (3:0)

ДЕСПОТОВО: Игралиште Бачке, судија Девић (Бачка Паланка). Стрелци: Секуруш у 27, 33. и 65, Шимун у 42, Капетанов у 58, Грујић у 62. и Лакић у 77. за Бачку, а Батез у 46. минуту за Пролетер. Жути картони: Калаба, Херготић, Р. Пелимиш, Кончар (Пролетер).

БАЧКА: Пагач, Бајац, Лакић, Грујић, Ј. Будић (М. Будић), Марковић, Шимун, Гајић, Секуруш, Капетанов, Секуруш, Макар.

ПРОЛЕТЕР: Ерор, Андрејић, Херготић, Кончар, Келенц, З. Пелемиш, Стојанов, Калаба, Р. Пелимиш, Батез, Малиновић.

Да су домаћи стрелци били мало прецизнији, резултат је могао бити и убедљивији.

Д. Зелен

Бачки Хајдук - Наша звезда 3:5 (2:2)

БАЧКО НОВО СЕЛО: Игралиште Бачког Хајдука, судија Радун (Бачка Паланка). Стрелци: Дринић у 2, Д. Живановић у 15. и Д. Николић у 53. за Бачки Хајдук, Писарев у 44. и 45. (из пенала), П. Владислав у 87. минуту за Нашу звезду. Жути картони: И. Јановић, О. Живановић (Бачки Хајдук), Чубрило, Спасић (Наша звезда).

БАЧКИ ХАЈДУК: Њењић, Хаџић, Трицкановић, Дринић, Грубјешић, И. Јановић, М. Николић (Малешић), О. Живановић, Д. Живановић, Т. Николић, Д. Николић.

НАША ЗВЕЗДА:  Митровић, Спасић, Поткоњак, Мирков, Инђић, Бабић, П. Владислав, Пилиповић, Јовицки (Дукић), Писарев, Чубрило (Мајсторовић).

Иако, су гости славили, домаћини су играли борбено и чак су пропустили и неколико повољних прилика после вођства од 2:0, а тако је слично било и после вођства гостију од 3:2, опет су домаћини пропустили неколико прилика. Потом их је искусни састав гостију  однео сва три бода.А, судија Радун, је престрого досудио пенал за госте у 45. минуту.

М. Милешић

КАРАЂОРЂЕВО: Орлови - Бачка  4:1, НОВА ГАЈДОБРА: Соко-Нештин 1:1, ДЕСПОТОВО: Бачка - Пролетер 7:1, СЕЛЕНЧА: Кривањ - Славија 6:0, БАЧКО НОВО СЕЛО: Бачки Хајдук - Наша звезда 3:5, ВИЗИЋ: Борац -Младост 1:1.

1. Наша звезда  20     19     1      0      88:16        58

2. Нештин  20     13     2      5      63:34        41

3. Кривањ 20     13     2      5      53:32        41

4. Соко      20     12     4      4      39:16        40

5. Бачка (Д)       20     12     1      7      69:26        37

6. Младост 20     9      2      9      49:43        29

7. Орлови (-3)    20     9      3      8      49:33        27

8. Бачка (БП)     20     7      3      10     37:42        24