Opštinska liga Bačka Palanka: I orlići poleteli

26.05.2021. 09:26 09:28

Orlovi - Bačka (BP) 4:1 (2:0)

KARAĐORĐEVO: Igralište Orlova, sudija Popović (Bačka Palanka). Strelci: Prole u 26, 35. i 61. i Kovačević u 51. za Orlove, Ahmetović u 89. minutu za Bačku. Žuti kartoni: Gajdobranski (Orlovi), Jarić, Nađ, D. Bjeloš (Bačka). Crveni karton: Nađ (Bačka).

ORLOVI: Klisarić, Marčeta, Kopanja, Marković, Đurić, Kovačević (Dukić), Prole, Gajdobranski, Avramović, Tomić  (Uzurov), Antonić.

BAČKA: Jarić, Balinović, B. Lukač, Maletin, B. Bjedloš (Lučić), Miškov, D. Bjeloš, Ahmetović, Pavlović, Nađ, Jajčević.

Orlovi su  sa podmađenim sastavom, držali sve konce igre. I to svih 90. minuta, protiv mnogo iskusnijih igrača Bačke.U domaćem sastavu, nastupilo je čak četiri dečaka sa 16 godina i tri sa 17 godina. A, jedan od njih Prole smestio je u gostujuću mrežu čak tri lopte.

M. Antonić

Krivanj - Slavija 6:0 (3:0)

SELENČA: Igralište Krivnja, sudija Lalić (Bačka Palanka). Strelci: Karačonji u 10, Pavlov u 24. i 65, Kočonda u 28, Cehmajster u 48. i Dragić u 60. minutu.Žuti kartoni: (Krivanj), (Slavija).

KRIVANJ: Nađ, Mučaj, Jovović, A, Strehski, Pavlov, Cehmajster, Kočonda (Bujak), Doboš, Dragić (Jovanov), M. Strehski (Mandač), Karačonji.

SLAVIJA: Dević, Takač, L. Drča, Naumov, Duspara, Stefanović, Sekulić, B. Horvat, Z. Jovanović, Petrović.

Domaćini su mogli slaviti i mnogo ubedljivije.Imali su još bezbroj povoljnih šansi. A, gosti su igrali sa samo dest igrača.

D. Jovović

Soko - Neštin 1:1 (0:1)

NOVA GAJDOBRA: Igralište Sokola, sudija Dudak (Gložani). Strelci: Komad u 87.za Soko, S. Valentik u 2. minutu za Neštin. Žuti kartoni: Crnčević, Nešković, M. Adamović, S. Adamović (Soko), S. Valentik, Moravac, Pudelka (Neštin).

SOKO: Crnčević, Brković, Nešković, Dragović (D. Ratković), Stojanović, M. Adamović, Tasovac, Gušić (Komad), Dangubić (Kvržić), S. Adamović (Rodić), Đurica (Đurič).

NEŠTIN: Jakšić, M. Valentik, S. Božin, Gnjatović, Pudelka, Bakoš, S. Đulibrk, Vukmirović, L. Božin, S. Valentik, Moravac (Vujović).

Gosti su brzo poveli, a domaćini su posle toga stalno napadali, stvarali šanse i promašivali. U 81. minutu Borković nije iskoristio ni penal. Domaćini su igrali odlično, stvorili su nekoliko dobrih šansi, a iskoristili su samo jednu, što je bilo dovoljno za bod.

R. Anđelić

Borac (V) - Mladost 1:1 (0:1)

VIZIĆ: Igralište Borca, sudija Nađa Popović (Bačka Palanka). Strelci: M. Arbutović u 90. za Borac. Babić u 29. minutu za Mladost. Žuti kartoni: Miljević, Darko Šmitran, N. Međedović, Lekić (Borac), Bjelobrk, Zagorčić (Mladost). Crveni karton: Stanković (Mladost).

BORAC: Petković, Miklušev, N. Arbutović, Miljević, O. Međedović, Trebovac, Pokrajac (Nikolić), Fabri (M. Arbutović), Lekić, Darko Šmitran, N. Međedović (Jelenić).

MLADOST: Medić, Kovačević, Bjelobrk, N. Đukić, S. Đukić, Zagorčić, Babić, Štrbac, Miletić (Stanković), Uščumlić (Dobre), Agbaba (Kosovac).

Domaćini su u poslednjim  sekundama igre izjednačili  rezultat. M. Arbutina je bio strelac iz šuta s 16 metara. Imali su domaćini šanse da čak slave. Samo je Darko Šmitran sam izlazio tri puta ispred golmana Medića i uvek je bio neprecizan.

L. Komenić

Bačka (D) - Proleter 7:1 (3:0)

DESPOTOVO: Igralište Bačke, sudija Dević (Bačka Palanka). Strelci: Sekuruš u 27, 33. i 65, Šimun u 42, Kapetanov u 58, Grujić u 62. i Lakić u 77. za Bačku, a Batez u 46. minutu za Proleter. Žuti kartoni: Kalaba, Hergotić, R. Pelimiš, Končar (Proleter).

BAČKA: Pagač, Bajac, Lakić, Grujić, J. Budić (M. Budić), Marković, Šimun, Gajić, Sekuruš, Kapetanov, Sekuruš, Makar.

PROLETER: Eror, Andrejić, Hergotić, Končar, Kelenc, Z. Pelemiš, Stojanov, Kalaba, R. Pelimiš, Batez, Malinović.

Da su domaći strelci bili malo precizniji, rezultat je mogao biti i ubedljiviji.

D. Zelen

Bački Hajduk - Naša zvezda 3:5 (2:2)

BAČKO NOVO SELO: Igralište Bačkog Hajduka, sudija Radun (Bačka Palanka). Strelci: Drinić u 2, D. Živanović u 15. i D. Nikolić u 53. za Bački Hajduk, Pisarev u 44. i 45. (iz penala), P. Vladislav u 87. minutu za Našu zvezdu. Žuti kartoni: I. Janović, O. Živanović (Bački Hajduk), Čubrilo, Spasić (Naša zvezda).

BAČKI HAJDUK: Njenjić, Hadžić, Trickanović, Drinić, Grubješić, I. Janović, M. Nikolić (Malešić), O. Živanović, D. Živanović, T. Nikolić, D. Nikolić.

NAŠA ZVEZDA:  Mitrović, Spasić, Potkonjak, Mirkov, Inđić, Babić, P. Vladislav, Pilipović, Jovicki (Dukić), Pisarev, Čubrilo (Majstorović).

Iako, su gosti slavili, domaćini su igrali borbeno i čak su propustili i nekoliko povoljnih prilika posle vođstva od 2:0, a tako je slično bilo i posle vođstva gostiju od 3:2, opet su domaćini propustili nekoliko prilika. Potom ih je iskusni sastav gostiju  odneo sva tri boda.A, sudija Radun, je prestrogo dosudio penal za goste u 45. minutu.

M. Milešić

KARAĐORĐEVO: Orlovi - Bačka  4:1, NOVA GAJDOBRA: Soko-Neštin 1:1, DESPOTOVO: Bačka - Proleter 7:1, SELENČA: Krivanj - Slavija 6:0, BAČKO NOVO SELO: Bački Hajduk - Naša zvezda 3:5, VIZIĆ: Borac -Mladost 1:1.

1. Naša zvezda  20     19     1      0      88:16        58

2. Neštin  20     13     2      5      63:34        41

3. Krivanj 20     13     2      5      53:32        41

4. Soko      20     12     4      4      39:16        40

5. Bačka (D)       20     12     1      7      69:26        37

6. Mladost 20     9      2      9      49:43        29

7. Orlovi (-3)    20     9      3      8      49:33        27

8. Bačka (BP)     20     7      3      10     37:42        24